Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

301,305,306,307,308,3008,309
Odgovori
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

Evo da otvorim temu.

Izbor je pao na PUG 306, mada on mi nije bio na pameti uopšte. A evo kako se to desilo. pre 2 nedelje sedimo u Cageru (kafić gde se okupljaju citroenaši u NS) i kažem Marku (Autopartner) da hoću da prodam Saxa pa ako zna nekoga da je zainteresovan neka mu kaže.
Tu je bio i gazda Cagera i kaže da on prodaje 306 koji je uzeo od Marka ali se predomislio. Na prvu loptu sam pomislio, šta će mi taj stari "passee" i to još benzinac bez plina, pa to troši ihahaj!!!
Zabeležih u glavi tu informaciju i nastavih maštati o nekoj petardi, slikaru ili novom "Mintu" (za neupućene, to je bio naziv za mog 307sw Idaho green boje).... i tako dok sam maštao i gledao razne leševe, počeo sam zauzdavati maštu jer bi kupovina C5 ili 307 u cenovnom rangu do 2000 ojra iziskivala minimum još 1000 istih novčanica ulaganja za šta uopšte nisam bio spreman i shvatio sam da moram spustiti letvicu i zadovoljiti se nekom Xsarom ili XP do 1500 ojra. :fakat:

Na to se poklopilo da sam u četvrtak otišao kod Marka da mi pogleda šta kucka u prednjem trapu Saxa iako sam promenio amortizere i ostalo. Tamo je bio i taj 306 (u daljnjem tekstu Sivko, tako su ga prekrstila deca) i Marko mi kaže da ga probam. Kada sam ga probao ostao sam bez teksta... motor, upravljivost, vešanje i kočnice su bolje nego na mnogim novijim automobilima, unutrašnjost veoma očuvana, puno opreme...
Na to mi Marko kaže da on održava taj auto od 2001 kada je uvezen u Srbiju... pametnom dosta!

Posle toga, odem da pogledam neki 307 2.0 sa ful opremom, kao samo mu je popucao lak farbe a on kao da je bio u Bejrutu. Istina, lepo ide, koči, ništa ne krcka, ali brate, tu treba min 700 evra da se dovede u estetski pristojno stanje.
Na to sve on meni kaže: Dobar je tvoj Saxo, samo još da se žena odluči jer njoj treba i da se posavetujemo sa kumom pa ćemo ti se javiti. I, naravno, očekujemo izvesnu doplatu jer taj auto ofarban bi vredeo bar 2500 evra. :trljaoci:

Vraćam se kući i nazovem Marka i kažem mu da poruči gazdi 306 da ću definitivno kupiti čim prodam Saxa i da se nadam da ga neće pre toga prodati nekom drugom. Odmah nakon toga čujem se sa jednim interesentom iz Subotice koji me zvao u utorak i kažem mu da ću mu još spustiti cenu auta jer me čeka jedan PUG. Dogovorimo se da ga jučer posle posla dovezem u Suboticu i da ga pogleda i ako mu se svidi da ga odmah kupi i prepiše. Celu noć nisam spavao od uzbuđenja, otišao u Suboticu nameren da ga ne vraćam nazad u NS, usput nazovem javim da ću doći da uzmem Sivka predveče čim se vratim. Tako se i desilo, prodao Saxa, vratio se busom u NS i uzeo Sivka.

Da pređemo na konkretne stvari:
Peugeot 306 XT 1.6 8V 90 ks
1998 godište, 230 000 km, ali stvarnih
Održavan u Autopartneru prethodnih 15+ godina (tako ćemo i nastaviti)
Automatska klima, senzori za kišu, fabrička muzika, i još dosta opreme + ugrađen Cobra alarm.

Evo malo slika:

slika
slika
slika
slika


Vide se manja oštećenja sa parkinga, ali to se ne isplati popravljati jer kod mene na parkingu je veoma rizično.

Unutrašnjost je stvarno dobro očuvana, pogotovo plastika kontrolne table...


slika
slika
slika



Malo slika opreme...


slika
slika
slika


Kadica koju sam oduvek želeo... :moron:

slika


Ljuta mašina od 90 konja...

slika


I noćni ugođaj...

slika
 ! Poruka od: Avicii
Slike su ti editovane.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la kula »

Utegnuto izgleda , nema se sta reci . Torzija mi djeluje ok , sto odaje dobro odrzavanje :D
Za pocetak bih mu te crne lajsne obnovio nekim sredstvom sto bi dignulo ukupan dojam vanjskoga izgleda.
Sa srecom da ti bude i da te dobro sluzi :good:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la Avicii »

Haha.. kakva prica, stvarno svaka cast Fino izgleda autic, malo je danas 306ca uopste u ovakvom stanju. Sa srecom novi Pug i da te dugo sluzi!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la anel007 »

da te fino sluzi kad je vec toliko dugo odrzavan i zna mu se haman cijela historija

meni samo nije jasno sta je s ovim crijevom pored akumulatora sto je otvoreno, koliko vidim po netu ovdje bi trebalo ici rebrasto crijevo koje spaja usis ispod karambolke sa filterom zraka, da sam na tvom mjestu nasao bih to sto prije jer ovako se motor gusi u toplom zraku iz motornog prostora
slika ¦ slika
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la kreha2 »

Ekstra auto, stvarno je dobro ocuvano.
Oduvjek su mi se svidjale 306ice a ova je bas full, fina motorizacija i nek te dobro sluzi.
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

Hvala svima na lepim rečima, savetima i željama!!!! :respect:

To crevo se pokidalo i majstor kaže da nema da se nađe, ako vi znate da ga negde ima, rado bih ga stavio nazad...


Bas sam za ovaj vikend išao do Bg i nazad i to starim putem (pozbnavaoci ovog puta znaju kako je užasna deonica preko BAnstola. PUG ga je preplivao bez problema, stvarno je auto neverovatno utegnut!!!!


I još jedan zaključak:
Dizela mi je dosta do penzije!!!!! :D
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la anel007 »

Meni nesto tesko povjerovati da po otpadima nema tog crijeva ali evo brzinskom pretragom kod kineza vidim ovo mada mi je to malo skupo

slika

Ja bih bilo sta izmajmunisao samo da motor ne vuce topao zrak

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast za priču, kod djela sa prodajmo Saxa mislio sam da je krenulo naopako. :D

Meni baš dobro izgleda za svoje godine. Vjerujem da fino ide.

Put mi je dobro poznat tako da odlično ako pliva, torzija radi posao kako treba.
Clapton is God!
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

Svaka čast Anele!!!! :handclap:

ElCommandante91, stvarno fino ide, sve mi se više vozi... ne bih izlazio iz njega, jeo, spavao... :slin:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la Avicii »

Kakva je potrosnja, jesi zadovoljan?
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

do sada sam prešao samo 300 km, deluje mi ka Xsara koju sam imao 6-7 van naselja i 9-10 u gradu...videćemo još...
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la kula »

Taj auto ubija kako dobro izgleda na chellengerkama :D
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

koje su challengerke, jesu to one tvoje?
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la kula »

Aha :D
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Novi mačak u mom vlasništvu 306XT by Andrej

Post Postao/la andrej »

Danas napokon odvezem auto u praonicu da ga operu jer prošli vikend nisam uspeo sa puškama da ga dobro operem.
Dođem po auto, stvarno super su ga oprali, krenem prema kući (kretao se u pravcu sunca) kad ono malo more ogrebotina na šoferšajbni....

Vratim se u praonicu, kaže gazda oni to nisu sigurno, možda ja to nisam pre video jer je bila prašnjava šajbna, hoće da mi pokaže krpe kako su čiste, oni nikada do sada nisu imali takve pritužbe ... i na kraju najveći biser: Momci kada brišu šajbnu to rade GORE-DOLE a ogrebotine su horizontalne! (Posle sam video da u donjem desnom uglu ima i vertikalnih ogrebotina!)

Ja sam mu rekao da znam sigurno da nisam imao nikakve ogrebotine jer bi se definitivno videle i kada sam ga prvi put oprao sam. I tako on po svome, ja po svome. On se kune da to im se nikada nije desilo i ostala sra.ja. Kažem mu da paze ubuduće i pomislim u sebi: Mene ovde više nećeš videti!

Mislim da su u stvari žurili jer im je to bio poslednji auto za danas, pa nisu dobro isprali krpe.
Odgovori

Natrag na “Serija 3”