Peugeot 307 2.0HDi Gentry

301,305,306,307,308,3008,309
Zaključano
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la ArminM »

Ovo su extra folije, ja sam nekad prije radio s njima. Gdje si ih nasao i po kojoj cijeni. Na 307ci se stakla tako lako skinu da svako sam sebi moze zalijepit. Ako ti treba koji savjet pitaj
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

E hvala ti Armine, to sam cekao da mi neko nesto zna reci o njima. Nasao sam ih ovdje u nekim autodijelovima, cini mi se da kostaju 8km (al nisam siguran, provjericu). Malo me buni jer ne pise na njima ni postotak ni nista, samo pise nesto tipa.. LLBlack, LBlack, Black, Dark, itd, tako nesto.. e sad ajde ga znaj koliko ce to zatamniti, sta i kako. Ja to nesto ne bi puno, mozda ovu najmanje zatamljenu uzmem LLBlack.
Reci mi samo kakve su boje folije, crne ili bacaju ono malo na zeleno? Znaci skine se tapacirung i sta onda, treba li jos sta rastavljati da se izvuce staklo?
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Phantom »

Bice presvijetli LL B, uzmi LB i msm da ce biti taman. Ma skines tapacirung i imas dva sarafa sto drze prozorcic :D

Mada nebi bilo lose kada Armin bude tamnio da nam DIY baci :D
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

Pa i ja sam tako nesto kontao, mada ne mogu skontati koje su boje nikako, volio bih vise da mi bacaju malo na zeleno, kao ona originalna stakla. Pretpostavljam da ti sarafi samo stiskaju prozor nekim limom ili tako nesto? Je li ga nezgodno izvuci? Nesto mi to puno posla.. ne znam, vidjecu sta ce Armin reci.


E, dalje da nastavim. Juce krenuo prati auto, kad vidim nesto mi auspuh izvirio.. te na kanal, kad pukla guma sto drzi zadnji lonac:

slika
slika

Lako se mijenja, samo 2 sarafa.

Onda otisao u Bingo, kad tamo ove folije:

slika

Koje su bolje, ove prve sto sam kacio ili ove sada?
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la ArminM »

Najbolje je ako gdje imas kupiti excalibur,one su ti do 10km u ovakvom pakovanju, a najkvalitetnije su od ovih jeftinijih. Pitao si za lijepljenje pa evo ovako. Posto to nikad nisi radio najbolje ces uradit ako skines stakla. Hvala Bogu pezo jednostavan, za cas izvadis staklo. Ako ti nije frka cekat koji dan onda nemoj nista pocinjat, skidat cu ja na svom da lijepim pa ti sve poslikam sta moras skinut, i detaljno ti napisem upustvo
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Phantom »

Ove su kod mene na zadnjim. Malo su zeznute za radito i brzo lijepe pa tesko popraviti kada pogrijesis. Kao sto Armin kaze Excalibur ganjaj i meni preporucuju
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

ArminM je napisao/la:Najbolje je ako gdje imas kupiti excalibur,one su ti do 10km u ovakvom pakovanju, a najkvalitetnije su od ovih jeftinijih. Pitao si za lijepljenje pa evo ovako. Posto to nikad nisi radio najbolje ces uradit ako skines stakla. Hvala Bogu pezo jednostavan, za cas izvadis staklo. Ako ti nije frka cekat koji dan onda nemoj nista pocinjat, skidat cu ja na svom da lijepim pa ti sve poslikam sta moras skinut, i detaljno ti napisem upustvo
Pogledacu jos na par mjesta, mada ne znam da sam gledao te Excalibur ovdje negdje. Ako ne nadjem, onda cu opicit ovim prvim.
E super druze, sacekacu ipak jer imam posla ovih dana svakako. Bio bih ti zahvalan :beer:
Phantom je napisao/la:Ove su kod mene na zadnjim. Malo su zeznute za radito i brzo lijepe pa tesko popraviti kada pogrijesis. Kao sto Armin kaze Excalibur ganjaj i meni preporucuju
Ako ne nadjem, onda ove prve.. valjda su one malo bolje.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la ArminM »

To sto vam susi nije do folije nego do tekucine kojom spricate staklo. Ja inace koristim johnson baby sampon,na sva litra vode kolika mi je sprica ubacim par kapi i dobro promuckam,bude bas masno,tako da se folija moze pomjerat po staklu bez problema
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Phantom »

Znam i tu caku za sampon. Drug se bavi s tim dugo msm lijepio na sve jednom svom autu. I kao bas teska folijax a s excalibur se mozes igrati
Motion & Emotion
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la ArminM »

Zavisi i ako je pretanka folija,onda moze bit to sto govoris. Excalibur je bas dobar za te pare,moze bit dvije tri godine da ne izblijedi
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

Evo ljudi jos jedna folija, to je to sto sam za sada nasao, imam jos na jednom mjestu vidjeti sta imaju.

slika

Koja od ove 3 je najbolja?
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la ArminM »

Ova janey ti je americka folija, ja je imam u drugom pakovanju, editovat cu post pa ces vidjet. Ova sto ja uzimam je vrh po kvaliteti,ne grebe se, da se oblikovat. Ne znam posto je ova, ali otvori pakovanje i pipni foliju, ova janey ako je originalna a mislim da jest je tanka poprilicno
http://oi59.tinypic.com/24y4as0.jpg
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

Ajde pogledacu sutra kakva je, je li tanka pa kupujem definitivno neku. 7.5km kosta ova. Hvala na savjetima Armine.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

Evo da i ja malo osvjezim temu. Na autu nema nikakvih dodatnih radova, samo redovno odrzavanje. U subotu odradjen mali servis i zamjenjen donji nosac (selen). Meyle je proizvodjac, daju god dana garancije. Ipak, nije sve tako glatko islo..

slika

Posto nisam uspio izbiti selen, jer nikad nije mijenjan pa zapeko, morao sam komplet kuciste skidati.. poluosovinu, crijevo vazduha sto ide na turbinu, svasta nesto.. namucio se pravo, cak sam ga i tada morao kidati jer se nije mogao izbiti :ljut: Sve je uzasno nepristupacno, komplikovano, tako da sam rijesio da od sad jedino ulje sam mijenjam na autu. :green:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 307 2.0HDi Gentry

Post Postao/la Avicii »

Evo da i ja napisem koji red, bilo je manjih kvarova pa da se to prijavi :)
Za NG sam bio u Beogradu i na malo jacem minusu auto je malo duze verglalo kod prvog paljenja. Kako kod mene u Trebinju nema toliko minusa, nisam to prije mogao ni primjetiti. Uglavnom, pri povraku kuci ustanovio sam da je jedan grijac crko. Kupljen novi Magneti Marelli:
slika
Nakon malo sarafanja, lako se skinu:
slika
slika

Slucajno provjerim punjenje, kad ono puni samo 12.4V na leru. Sa povecanjem gasa, povecalo bi se i punjenje na normalu. E reko sastalo se sve.. :joj: Skinut alternator, ispitan, ustanovljeno da je do reglera.
slika
Pokusao sam prvo zamjeniti cetkice na starom regleru, ali nije bilo pomoci, narucio zamjenski Cargo.
slika
slika

Montirano sve nazad, punjenje 14.5V i to je to. Toliko za sada..
Zaključano

Natrag na “Serija 3”