Peugeot 508 2.0 hdi

504,505,508,5008
Odgovori
Avatar
Peugeotizacija
Početnik
Postovi: 17
Pridružen/a: 01. vel 2017, 08:52
Lokacija: Gradiška
Vozim: Peugeot 508 2.0 HDI FELINE SPORT 120 kW - 163 KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Peugeotizacija »

Peugeot 508 2.0 hdi feline sport 120kW - 163 KS

Automobil je 2011. godina proizvodnje. Na satu mu trenutno stoji 115.600 km. Nakon što sam prešao sa njim nekih 200 km, odlučio sam da podjelim sa vama fotografije unutrašnjosti vozila. Za koji dan ću se potruditi pa ću podjeliti ostale slike.

Inače, ovo je moj prvi pežo. Moj cilj je bio da kupim limuzinu koja je presla manje od 150.000 km, da nije starija od 7 godina i po mogućnosti da bude njemac. Kada sam se bacio u potragu shvatio sam da će mi biti teško naći vozilo u toj klasi jer sve sto sam nalazio je bilo debelo iznad planiranih finansijskih odvajanja ili je prešlo preko 200.000 km. Nakon toga sam bacio oko na petstoosmicu i nadam se da necu zažaliti.

Automobil je pun dodatne opreme. Unutrašnjost je od crne kože, klima je 4-zonska, posjeduje grijače siceva. Takođe ima bluetooth priključak za telefon koji još nisam probao. Senzor za kišu, automatski zasjenjiv unutrašnji retrovizor, stražnji naslon za ruku s držačima čaše, ukrasni detalji unutrašnjosti od aluminija, krom paket, multifunkcijske tipke na volanu, putno računalo, tempomat, 6-brzina, el. preklapanje retrovizora, bočne rollo zavjese, stražnja rollo zavjesa, el. pomjeranje sjedišta, sportska sjedišta... Navigaciju, display u boji, LED svjetla naprijed i nazad, Bi-Xenon svjetla, aktivno praćenje krivine, svjetlo za skretanje, uređaj za čišćenje svjetala - Xenon & L.E.D. Lighting Technology, Head Up display, Sportsko podvozje. Keyless Go-paljenje na dodir mi je možda omiljeni dodatak ovom automobilu kao i JBL zvučni sustav.

U suštini automobil mi djeluje u izuzetnom stanju. Imam garanciju na motor i mjenjać narednih 6 mjeseci. Iz ovlaštenog servisa imam informacije o mjenjanju sitnica dok je vozilo bilo pod garancijom, a iz drugog servisa (koji nije ovlašten) imam sve informacije o svim servisima. Na vozilu su michelin 18" ljetne gume koje su u izuzetnom stanju. Po servisnoj knjizi stavljene su u 16.04.2016. godine na 102.000 km.

Nadam se da ću sa ovim automobilom ispuniti svoj plan zbog kojeg sam ga i kupio, a to je da ga vozim nekih 5-7 godina za koje bih stigao do 250.000 km i da me to vrijeme (što zavisi i od sreće) služi bez ogromnih izdataka.

Meni lično nedostaje automatski mjenjač na koji sam navikao. Mislim da ću se kroz 1000 km navići na manuelni. Mana mu je oskudnost prostora za sitnice poput mobitela i drugih stvari. Jednostavno neka nikakvih ladičica i "rupa", ali to je za oprostiti.

Ja vas molim da mi predložite, sugerišete, bilo šta kako bih unaprijedio estetski ili funcionalno svoje vozilo. Cilj mi je da budem aktivan na forumu jer smatram da ovdje mogu dobiti pomoć i savjet ako mi ikada zatreba.

Ako vas put nanese kroz Gradišku,a vjerovatno zbog granice i hoce, javite se da popijemo kafu i da razmjenimo iskustva.

Izvolite fotografije!

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Muhammed22 »

Strasno auto znaci nema dalje.meni su ove 508 vrh...da je bilo viska love i ja bih je sebi uzeo.
Uglavnom neka je sa srecom da te sluzi i da uzivas u voznji.zavidim ti ;-)

Sto se tice navigacije,ako ti nije apdejtovana, ima stranica na netu da skines sebi karte, da ne placas djaba, ja sebi odradio nema dalje i ustedio 50/60 Km.

Uzivaj u voznji :-)
Avatar
Peugeotizacija
Početnik
Postovi: 17
Pridružen/a: 01. vel 2017, 08:52
Lokacija: Gradiška
Vozim: Peugeot 508 2.0 HDI FELINE SPORT 120 kW - 163 KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Peugeotizacija »

Hvala Muhamed22!

Odlučio sam se ipak da podjelim sa vama fotografije automobila od prodavca kod kojeg sam ga i kupio. Ipak, ako budem čekao da ja slikam vozilo i postavim slike, neće biti skoro.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika

Plan mi je da kupim jos jedan komplet feluga manjih dimenzija kako bi ih koristio za zimu.

Sad me sljeduju stvari poput obavezne opreme u automobilu i tih sitnica. Automobil je bukvalno dosao samo sa rezervnom gumom, ključem i dizalicom. Trebam i gumene patosnice... Inače sve te stvari planiram da tražim po Zagrebu od kog sam udaljen sat vožnje. Pretpostavljam da je izbor puno bolji.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Tom »

Ako mene pitaš.SJEDI TI I VOZI SAMO! Auto je san, sve na svome mjestu, oprem je pun, puca, vidi se... Sugestija nemam sem da paziš ovaj displej navigacije, da se ne zajebes s čišćenjem ikakvim sredstvima, vec smo vidjeli posledice na forumu kod 508...

Dobra ideja za manje felne, mada kolko sam vidio putevi su vam svijet izmislili za Cg i Bih pa 18ke i nisu problem. Gumene patosnice obavezno za zimu, pitaj i koliko su u originalu, možda ne bude previse, a oriđi su.
Uživaj u kilometrima, i daj oduska tim JBL, no sikiriki!

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Avicii »

Kao prvo, nek je sa srecom i da te dugo sluzi! Svaka cast na predstavljanju auta :respect:
Svaki komentar o ovoj masini je suvisan, perfekcija po meni. Sto se tice nekog uljepsavanja i estetike, nesto mi nista ne pada na pamet sta bi se jos moglo dodati, kad je i ovako super. Jedina stvar sto mi nije bas legla na 508 je ova rucica mjenjaca, koja mi izgleda zastarjelo nekako uz ovaku azdaju. To je jedino sto bi promjenio na njemu i stavio neku alu, ako pase od kakvog drugog modela.
Ostani nam aktivan ;)
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la StefanMD »

Auh kakva zvijer, po meni perfektno sve, motor, oprema, ma sve... :84:

Isto kao i Avicii imam jedino zamjerku na tu ručicu mjenjača, mogla je biti bolja, npr. ona u automatiku je perverzija, nije uopšte za poređenje sa ovom.

Druga i zadnja stvar, šta je meni lično ljepše, kod malo mlađih modela displej klime i mislim osvjetljenje tipki je (plavkasto) bijele boje.


Sretno da ti bude sa autom, ja sam kupio u istoj auto kući i ove nakon godinu i po dana i 37k pregaženih, nikakvih problema nisam imao... :kava:
slika
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la dino »

Imam samo riječi pohvale za ovo auto, inače san nas ljubitelja pgt-ovaca, samo još da sakupimo novaca. :ok:
Gledam u temi inform. o vašem vozilu u postu Avicii-a nema START/STOP sistem, a na slikama je prikazan, pa me zbunjuje.

P.S. Evo razjasnio sam šta je kod njega START/STOP.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Leonche
Napredan član
Postovi: 252
Pridružen/a: 27. stu 2016, 10:31
Lokacija: Split - Žepče
Vozim: Peugeot 508 SW 1.6 e-hdi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Leonche »

Odličan! Baš mi se sviđa, svaka čast na izboru :)
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la kula »

Sa srecom da ti bude :good:
Na ovakvom autu se malo sta moze raditi , ali bih ja za pocetak skinuo ove naljepnice nazad :D
Avatar
rizvan
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 19. tra 2016, 01:19
Lokacija: Sarajevo
Vozim: peugeot 308
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la rizvan »

Svaka čast vrh auto

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la ElComandante91 »

Da te služi bez većih kvarova!
Odličnu opremu ima, pogotovo mi se sviđaju farovi i ključ!
Ja iskreno ne bi ništa dirao, odlično izgleda!
Clapton is God!
Avatar
ro.OXy'
VIP Član
Postovi: 935
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:54
Lokacija: Busovača
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 19 puta
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la ro.OXy' »

Prelijepo auto,da te dobro slusa :ok: :ok:
Avatar
Peugeotizacija
Početnik
Postovi: 17
Pridružen/a: 01. vel 2017, 08:52
Lokacija: Gradiška
Vozim: Peugeot 508 2.0 HDI FELINE SPORT 120 kW - 163 KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Peugeotizacija »

Hvala vam svima na pozitivnim komentarima.

Za sada sam i ja prezadovoljan pokazanim od strane automobila. Samo nikako da se naviknem na manuelni mjenjač. Imam osjećaj da previše puta stiskam kvačilo i da će zamajac, ili šta već, uskoro da "ode", ali bože moj, navići ću se.

Pomenuo sam da je mana to što nema dodatnog prostora. Nemam bukvalno gdje da mobilni telefon stavim, osim u pretincu između siceva da bude zatvoren. Izvadio sam pepeljaru pa ga stavljam u taj prostor. Kupiću nekakav "nosač" pa ću tako rješiti taj problem.

Što se tiče mojih planova za servisiranje još nisam donio odluku šta da radim. Čekam informaciju od ovlaštenog servisera kada da dođem sa automobilom kako bi ga detaljnije pregledali i kako bih se posavjetovao za buduće održavanje. U konsultacijama sa nekoliko ljudi iz mog grada, koji imaju petstoosmice, predlažu mi svi jednog lokalnog majstora koji visoko kotira, prije svega kao čovjek pa kao i vrhunski majstor, a koji većinom radi francuska vozila. Razmisliću još o tome...

Iako mu nije još vrijeme, planiram da uradim u narednih 15-ak dana "mali" servis. Pojedini mi čak savjetuju da uradim i veliki servis. To savjetuju zbog remena. Navodno od šeste godine, guma, to jeste remen, rapidno počinje da propada. Tu sam u nedoumici, mada automobil ima tačno 5 godina i 3 mjeseca i 115.700 km na satu. Mislim da ću čekati sledeću godinu pa ću i to da odradim. Tada će imati vjerovatno oko 135.000 km na satu.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la anel007 »

za servise je kod pravi polovnjaka neko nepisano pravilo odraditi i mali i veliki pri kupovini ako se auto planira zadrzati, cisto da budes ti sa sobom nacisto a ne da vjerujes nekom desetom, eh to je kod ovih nasih gdje rijetko koji ima servisnu ili neku historju promjena i zamjena mada ti odluci sta ti je ciniti, ja da sam na tvom mjestu odradio bih mali cisto zbog sebe a veliki kad mu iskucaju sati

za mobitel ti je steta bilo kakav veliki nosac u to auto stavljati, probaj sa onim malim magnetnim kako ce se ponasati da ne kvaris ovako lijep interijer bezveznim dodacima

i jah, plaho fino auto, da te sluzi bez pretjeranih ulaganja
slika ¦ slika
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 508 2.0 hdi

Post Postao/la Phantom »

J*bena ladja :D direktorska fotelja :D
Motion & Emotion
Odgovori

Natrag na “Serija 5”