Focus MK2 1.6 16v

Sve sto nije Peugeot
Odgovori
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

Napokon na odmoru pa reko da napisem koju o novoj vozilici, kupljen nakon havarije sa francuzom i placen okruglo 4000 jer mi se nije davalo puno novca za iznenadnu kupovinu.

Slike s oglasa su ove a ja ga nisam imao vremena ni oprati kako treba a kamo li slikati:

slika

slika

slika

slika

Sto se auta tice kupljeno je od momka koji ga je vozao oko 5 godina a po njegovoj prici on ga je kupio od dobrog prijatelja koji ga je isto vozao nekoliko godina prije tako da nije onaj klasicni uvoz kojem ne znas porijeklo do prije 15 dana. Momak je na autu odradio kvacilo, veliki servis, prednje amortizere sa oprugama u kompletu a za ostalo nisam ni ispitivao jer je ionako sve potrosni dio.
Nakon kupovine mene je docekala zamjena prednjih plocica dok su diskovi bili dobri pa trenutno to nije dirano, ubacene su Textar plocice pa cemo vidjeti kako ce se pokazati.
Takodje je odradjen veliki i mali servia, svi filteri i fordovo 5w30 ulje, continental zupcasti i oba PK remena, zamjenjena i vodena pumpa iako kazu ne treba jer ne ide preko zupcastog ali nek je novo kad se vec mijenja a i za zamjenu vodene po rijecima majstora mora se zupcasti skidati, i takodje zamjenjen spaner zupcastog da ne bude kako je to preskoceno.

Danas sam mu bas skidao klapnu gasa jer sam primjetio nemiran rad u leru i ista je bila poprilicno prljava, ocistio je sprejom za kicnice jer sam jedino to imao ali nisam 100% zadovoljan kako je odradio posao pa cu gledati ovih dana da kupim ili karb sprej ili bas sprej za ciscenje klapne pa da njim ponovim posao mada se rad motora osjetno smirio i nakon ovog ciscenja.

Ono sto sam ja licno odradio na autu je multimedija, nakon navike na android nisam mogao vozati sa obicnim radiom nikako pa je sad unutrasnjost iz ovog:

slika

promijenila izgled o ovo:

slika

slika

slika

U pitanju je multimedija namjenski za forda mk2, dodje sa blendom koja ide oko kontrola za klimu i svim potrbnim za spajanje na auto a takodje odabrana je opcija sa prednjom i zadnjom kamerom da sve to ide preko androida, specifikacije su standardne 2GB ram i 32 GB memorije a ekran je 9 ili 10 inca ni sam ne znam tacno sta je pisalo u oglasu tako da to sve radi poprilicno dobro. Komande na volanu takodje fukncionisu kao i dimming osvjetljenja kad se upale svjetla. Postavljao sam je citavih 2 sedmice jer mi se bilo mrsko nakaniti kablove za zadnju kameru razvlaciti ali zavrseno je i to prosli vikend :green: . Ako nekog zanima cijena placena je okruglo 150$ sa dhl postarinom iz kine.

Takodje posto auto nije imalo naslon za ruku i on je narucen i ocekujem ga da stigne ovih dana, po navici nije aftermarket nego kao i na pezou sto je bio postavlja se u ostavu koja bi inace bila beskorisna, slikam nakon sto ga postavim (ako ne zaboravim).

Eh sad kao i haman svaki ford hrdja je problem, nije nista vazno ali prednji lijevi blatobran iza tocka vec pokazuje znake starosti pa ce ici njegova zamjena poslije godisnjeg, takodje kad bude kod limara sredit ce se i ostale sitne packice kao i ispolirati auto pa ce da bude ko bombonica, sve je vec dogovoreno samo mi se trenutno ne ostaje bez auta pa ce se to praviti kad budem mogao poslovnog zvrka koristiti nekoliko dana da se vozam do posla.

Nekom mozda bude bitno pa et koliko sam prijetio u ovih ~1500 km potrosnja mu je kao i na pezou sto je bila, znaci od nekih 6.5-7 pa do 10-tak zavisi od uslova voznje, a sto se tice snage nje nema :green: , mislim ima ali bgmi itekako znaci tih 6kw razlike a sad je li ford tezi od pezoa pa to igra neku ulogu ne znam, mislim more bit i da jest jer pezoovu plastiku nikad hrdja oko blatobrana nebi napala :lol: :lol:
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post (ukupno 3):
kreha2shekymilos_je
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la Avicii »

Nek je sa srecom i da te dobro sluzi! Odlicno si ga predstavio, jos bolje zanovio sve sto treba, multimedija odlicno legla kao da je tu napravljena :D Sto se tice tih sitnica, sve je to normalno za auto tih godina. Blatobrani su im boljka, stari mi je nekoliko takvih radio.. bas ih dosta tu protrune. Jednom je cak isjekao taj donji dio sto istrune i prevario od drugog sto je imao, flekovao i odlicno ispalo slika
Sto posto tezi Ford, drama kako je cvrsto to auto, vjerovatno ti je zato malo slabiji.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
IceMan2
VIP Član
Postovi: 545
Pridružen/a: 11. pro 2015, 21:11
Lokacija: Tuzla
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 HDI 110KW
Ima zahvala: 82 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la IceMan2 »

svaka cast za predstavljanje :ok: samo ostalo da kazem neka je sa srecom i puno sretnih i zadovoljnih kilometara. Ubaci samo kad stignes i link od multimedije, predostavljam da imaju i za druge modele.
308 T9 2.0 BlueHDI 110KW
308 T7 1.6 DV6 D2
407 2.0 16v
206 2.0 HDI
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

IceMan2 je napisao/la: 24. kol 2020, 16:02 svaka cast za predstavljanje :ok: samo ostalo da kazem neka je sa srecom i puno sretnih i zadovoljnih kilometara. Ubaci samo kad stignes i link od multimedije, predostavljam da imaju i za druge modele.
evo link multimedije, ne znam za koje modele jos ima: https://www.aliexpress.com/item/4000585 ... 4c4d1taBQr
slika ¦ slika
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la cdusan »

Odličan, baš mi se svidja boja, da se dugo i lepo navozaš, multimedija mu je legla pravo :ok:
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

ne stigoh prije pisati, nakon ciscenja klapne pojavio se problem sa strujom, obrtaji u leru varirali, svjetla se smanjivala i pojacavala, multimedija gasila i palila sama od sebe tako da je intervencija elektricara bila neophodna

uzrok svim problemima bio regler na alternatoru koji je prepunjavao, struja koju je davao varirala od 14 do 15.5 sto je previse a cijena popravke 70 KM za dio i ruke

danas takodje odradjen tehnicki i uplacena registracija, eko test prosao bez ikakvih problema ko da je novo auto

i jah zaboravio sam napisati u predtavljanju, bivsi vlasnici su ga i zastitili zederom kao i excalibur cipom mada ja licno taj zeder od kako je kod mene nikad zakljucao nisam niti imam neku potrebu za njim al et nek stoji, nije na odmet imati
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post (ukupno 2):
karabajastartcdusan
slika ¦ slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

Danas malo skoknuli na kupanje u Glavaticevo i na ruti od Sarajeva preko Bjelasnice do Glavaticeva i i povratku standardno preko Konjica sa 5 osoba u autu i gepekom s punom opremom od satora, rostilja pa do kojekakvog mesa i sokova prosjek potrošnje bio okruglo 8 l/100km sto je haman bolje nego je pezo trosio na istoj ruti

Al zato nema kuveta u njemu grama, i Kojica uz Ivan ide drugom i o vecoj i ne pomisljaj, na momente sam imao osjecaj da ce se motor istopiti slika

slika

slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk


slika ¦ slika
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la sheky »

Nisi stao sa strane da ga odmoriš i ne "istopiš motor"?😉
Ja sam jedanput vozio ševrolet aveo drugom brzinom uz Karaulu pa mi bilo plaho neobicno( da nije kakva blokada pošto je iznajmljen).i Pežo izgubi malo snage kad se dobro zagrije ali nikad za druge brzine.
wicked red
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

Nije bilo bas za stajanja sa strane, al et baciti na papir da je vozio 5 odraslih i pun gepek bilo mi je i za ocekivati. I pezo mi je isao max trecom uz ivan iz konjica a i to je bilo mlitavo al bar je ikako ubrzavao dok ford ce u trecoj odrzavati brzinu ali da primi gas trecom i ikako ubrza to nema sanse.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la ElComandante91 »

Neka je sa srećom novi autić, da ne bude pehova kao sa izubijankom!
Clapton is God!
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

Hvala, nadam se da nece biti.

Jutros pokupim paketinu i odmah se bacim na ugradnju.

slika

slika

slika

slika

slika

Naslonjac ima nekih zanimljivih stvarcica kao sto su ovi cepovi sto daje mogucnost ubacivanja kakvog USB huba ili nesto slicno ali sumnjam da cu se ikad oko toga zezati, takodje posjeduje i drzac za flasu za zadnju klupu mada to necu dati nikom da koristi jer je kvalitet plastike dobro los i imam osjecaj da bi pukao na pogled.

slika

slika

slika

Gotov proizvod na kraju izgleda ovako, zrtvovao sam jedan drzac za flasu a drugi je upitno upotrebljiv mada to mi ne smeta, ne znam jesam ikad flasu tu drzao.

slika

slika

slika

slika

Eh to bi bilo to sto se sitnica tice, imam u planu na ljeto kupiti kakve fine 17-ice felge sa gumama a ove ostaviti za zimskog setupa ali o tome kad dodje vrijeme. Vise na neke sitnice ne dajem pare jer mislim da mu vise nista nije potrebno, ima sve sto meni treba da bih se ugodno osjecao u voznji.
Ovi su korisnici zahvalili autoru anel007 za post (ukupno 2):
shekycdusan
slika ¦ slika
Avatar
karabajastart
VIP Član
Postovi: 522
Pridružen/a: 11. tra 2016, 19:32
Lokacija: US
Vozim: Peugeot 206
Ima zahvala: 201 put
 pohvaljen: 141 put
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la karabajastart »

Nek je sretan auto, volim benzince, prava stvar, samo gas

Poslano sa mog MAR-LX1A koristeći Tapatalk

Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la anel007 »

Nizu se polako kilometri bez neki vecih problema, jedini kvar od kako je kod mene je bio regler alternatora koji je zamijenjen a popravak je kostao 60-tak KM.

Od zadnjeg pisanja sam mu zamijenio dihtung dekla jer su majstori proslom vlasniku umjesto dihtunga stavili tonu diht mase i usput kad se to caprkalo zamijenjene su svjecice prevencije radi, nije neka investicija a ko zna je li ih iko prije mijenjao.

Skidao sam mu i ocistio klapnu gasa koja je bila poprilicno zaprljana i sad na leru radi ko nov, ubio dosadu jedno nedjeljno popodne tim poslicem.

Zamijenjen je i lijevi blatobran i ofarbana prednja karambolka, stari blatobran je truhao pofino sto se vidi na slici. Na proljece dogovoreno farbanje haube jer je iscvokana od kamenčića pa ćemo to poslije zimske sezone kao i poliranje komplet auta nakon farbanja.

slika

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la Avicii »

Svaki drugi Focus kao kod tebe je truo na istom mjestu.. ja ne mogu da vjerujem da je se to desava na autima 2005+ godiste. Inace, auto je cvrsto samo tako i ima vrhunski lim, osim na tom mjestu. Svaka cast na radovima

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Focus MK2 1.6 16v

Post Postao/la liaar »

anel007 je napisao/la: 02. ruj 2020, 09:26 Hvala, nadam se da nece biti.

Jutros pokupim paketinu i odmah se bacim na ugradnju.
Imas li gdje link odakle si naručio, OLX ili negdje izvana ?

Meni žena polomi naslon nekidan, pa moram drugi uzimati
 ! Poruka od: mara-
Ne citiraj ovako veliki post sa slikama, smanjuje preglednost.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Odgovori

Natrag na “Ostali automobili”