Citroen C8 2.0 16v

Sve sto nije Peugeot
Odgovori
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Možda bi mogao da prođe i kao 807,ali neka je teme ovde :yes:
Pa da se pohvalim...

Kada sam prodao Peugeot 806 HDi početkom decembra,bacio sam se u potragu za novijim vozilom.Hteo sam da uzmem nešto malo novije,ali kada sam stavio na papir video sam da mi se ne isplati i počeo sam da gledam kola do 5 godina starosti.Posle par dijaloga sa mojim ukućanima,odustao sam i od te ideje i dao sam se u potragu za jeftinijim kolima i nečim malo drugačijim,nadam se da će se to uskoro ostvariti i da se nisam zeznuo.Vreme će pokazati.

Ubrzo nakon početka potrage za jeftinijim kolima,sam odustao i digao ruke od automobila uopšte.Što zbog samog stanja automobila,slabe ponude onih automobila koji su meni interesantni i na kraju zbog poštenih preprodavaca.

Posle skoro 3 meseca kako sam bio bez auta,u dvorište je doteran Citroen C8.U samom početku nije bio kao opcija,jer nije bio nešto noviji model (ovaj model),niti je jeftiniji od onog što sam imao,ali došlo je krajnje vreme da uzmem nešto zbog obaveza.Srećom ne košta me ni dinar više od Peugeota 806,tako da je ispalo kao da sam zamenio ključ za ključ.Ja sam zadovoljan kupovinom,opet imam neka normalna kola,a ne krš i pogotovu što nisam dodao pare.Da nije tako još bih bio bez auta.

Auto sam uzeo sam ga od prodavca koga poznajem,što je sada pri kupovini veliku plus,nema laži nema prevare.Auto je odličnom stanju,pre 2 godine je ocarinjen,vožen do FR i nazad.Bivši vlasnik ga je prodao jer je uzeo Tuarega.Pošto je često putovao,ubacio je TNG uređaj,ali na moju veliku žalost boca je u gepeku iza trećeg reda sedišta.Ali to nije sve,pored tog,meni razočarajućeg podatka ima i lepša strana,a to je da ima jos jedna točak boca koja stoji na mestu rezervnog točka.Od opreme ništa posebno,senzori za kišu,automatska klima (dve zone) el.retrovizori i podizači stakala,zavesice na staklima,7 sedišta,kuka i td...auto je 2003.godište,pokreće ga benzinski motor od 2000 kubika i 100kw Evo za sad par slika,na brzinu...

slikaslika

I par slika od večeras

slika
slika
slika
slika
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la zulleee »

Dosta lijepo vozilo,prednji kraj mi se posebno svidja,a dobro si i prosao jer nisi dodavao lovu,samo mu nabaci neke felge i bit ce jos bolje :D i da bude sa srecom naravno.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la kula »

Fin je pravo, sto zule rece samo neke feluge i mnogo bolje ce izgledati.
Kakvi su utisci sada kada ga usporedis sa 806 ?
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la anel007 »

koji kombi covjece, moze komplet jagodina stati unutra :green:

a nije mi ovo auto za mijenjanje felgi, ovo mi je vise za pokupit komplet familiju i trpiti djecu kako saraju kako unutra tako i s vana, ono sto bi se reklo po americki soccer mom tip auta, super ovo dodje ako se ima velika porodica a s tim motorom sigurno ga nije tesko ni vozit komplet napunjenog

uglavnom puno sretnih kilometara ti zelim :good:
slika ¦ slika
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Prvo da se izvinim što kasnim sa odgovorom...Hvala vam!
Meni je C8 najlepši iz te četvorke i baš sam srećan što sam njega uzeo.Imam 15ice za zimu,za leto planiram 16ice,videću da nađem original od PH2.
Ovakve imam...
slika

Kada ga uporedim,hmmmm...nema veze sa onim autom.Lepše se vozi,komande su nekako mekše.Auto kao auto je veći,više mesta za noge napred,pozadi isti slučaj,baš danas samo seli troje pozadi,nema ono da se dodiruju ramena,kolena i dosta više mesta za glavu...tek sam danas video da ima ostava koja je kao frižider,mogu da stanu 2 flaše od po pola litra,retrovizor je samozatamnjujući.Sam osećaj je mnogo lepši kada se sedne,lepša tabla,materijali...vidi se da je auto novije generacije,pravili ga ovako do 2012/3. I da za razliku od HDi mora da se potera u veće obrtaje i onda sasvim lepo vuče,a i dosta je elastičan (skoro pa kao HDi) i to još na plin...
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Evo i još par slika...polako da otopli pa da krenem da ribam i lickam :love:

slika
slika
slika
slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la anel007 »

pa dobro benzin se tako mora voziti, ja svoj rijetko kad spustam ispod 2500 obrtaja za razliku od naftarice koja bi haman isla da je mozes na 300 goniti :green:
slika ¦ slika
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Bitno je i da plin radi kako treba.Na autoputu sam ga probao do 90 do 170 u 5. brzini...znaci neki raspon od 2400 do ne znam ni sam koliko obrtaja.Nije ni stucnuo niti cimnuo,ali kada je presao 3200 povuko je ko lud,dok HDi na 3200 nema sta da trazi,on to ranije odradi...jedino sto mi se vise svidjalo kod HDi je to sto se vrteo na 2900 obrtaja na 130,ovaj prebaca 3000 i vrti se tu na 3300,na plin...ali je osetno tisi auto unutra.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Avicii »

Fina masina, ja mislim bas kakvu si ti trazio ;) Ocuvan je bas vidi se odmah.
Sto se tice tih obrtaja sto pominjete, opet ovo je porodicni auto i nekako po meni nije toliko ni bitno koliko moze povuc' (a siguran sam da moze dobro), jer jednostavno takva je vrsta auto.. sjedes s porodicom i uzivanje.

Jos jednom, nek je sa srecom i da te dugo sluzi.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la anel007 »

ja sam pomenuo jacinu najvise kad je npr. preticanje u pitanju, da tu ne izda ko slabiji motori kad ti treba 2 km pravca :green:

sto kaze poznanik koji je do nedavno vozao bmw e92 328i, u normalnim rukama sigurnije je jace auto nego slabije sa cim se u potpunosti slazem
slika ¦ slika
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

Avicii,hvala!

U odnosu na 806,ovaj je formula...danas sam se vozikao sa ocem po gradu i bilo je lakse,lakse :)
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la kula »

Ko je vikao lakse , lakse ? Ti ili stari :D

Ne sumnjam da ces ti to dovesti u red onako kako ti znas :good:
Drago mi je da si zadovoljan s autom i sto ti je se duga potraga isplatila

Eh, da, mozda ove crne lajsne u boju auta mislim da bi mnogo ekskluzivnije izgledao :super:
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Avicii »

anel007 je napisao/la:ja sam pomenuo jacinu najvise kad je npr. preticanje u pitanju, da tu ne izda ko slabiji motori kad ti treba 2 km pravca :green:

sto kaze poznanik koji je do nedavno vozao bmw e92 328i, u normalnim rukama sigurnije je jace auto nego slabije sa cim se u potpunosti slazem
Ovo se slazem. :good:
Tanatos je napisao/la:Avicii,hvala!

U odnosu na 806,ovaj je formula...danas sam se vozikao sa ocem po gradu i bilo je lakse,lakse :)
Najbitnije je da si ti zadovoljan i da si 'ubo' ocuvan primjerak ;)
Tanatos
Aktivan član
Postovi: 54
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Jagodina,SRB
Vozim: Ostalo
Motor: 2.0
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la Tanatos »

kula,moj otac...a ja sam sa osmehom na licu vozio :)

Avicii,i vise nego zadovoljan.

Ima tu neke sitnice koje meni bodu oci,ali polako,da se prolepsa vreme.Sto se tice tih lajsni,prvo mi je bilo zao sto nisu u boji auta,mada sad razmisljam o varijanti da ih ofarbam u crno,ali da budu sjajne i da odradim hrom do pola lajsne,kao varijanta od 2012/3. Varijante od 2008 imaju lajse u boji auta i hrom,a ove poslednje crno i hrom.Nasao sam ovakve felne 16ice za 300eura,nisu mi nesto posebno lepe,ali su original...tako da gledam i dalje pa da vidim sta mi se isplati finansijski,a opet i da bude lepo.

slika

EDIT : Ali prvo moram da uradim SRB nalepnicu,kao sto sam imao na mom prvom autu (espasu) i na 806...to mi je za minivenove ;)
slika
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Citroen C8 2.0 16v

Post Postao/la ElComandante91 »

Mnogo pređenih kilometara Ti želim, dobro izgledaju crne lajsne sa hromom!
Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “Ostali automobili”