Zamena vozacevog sedista sedistem iz britanca P407

Odgovori
Avatar
Neecola
Početnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 09. stu 2017, 12:38
Lokacija: Beograd/Pozega
Vozim: 407 2005 2.0HDi RHR Saloon
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Zamena vozacevog sedista sedistem iz britanca P407

Post Postao/la Neecola »

Drugari,
Pocelo da mi malo propada vozacevo sediste a bogami ume i da skripne pa krenuh u potragu za sedistem iz britanca, kapiram to je suvozacevo sigurno je ocivanije od polovnih koje mogu da nadjem po otpadima a da je levi volan.
E sad receno mi je da kad se zakaci da bsi misli da je suvozacevom odvezan pojas kad sedis na njemu, iako je na mestu vozacevog. To su mi rekli ljudi koji su prepakivali sva sedista iz britanca u evropljanja.
Sad ono sto mi pada na pamet je da ili
1. raspored zica na dzeki sedistu odredjuje sta ce da misli bsi
2. U sedistu ima cip koji to odredjuje
3. Da se to nekako programira/registruje preko BSI

Ima li neko neko znanje iskustva, bilo sta oko ovoga?

Razmisljao sam da mi neko uradi sundjer na sedistu ali bas bih voleo da sedim kako je peugeot to zamislio jer je bas super sediste, a i traze mi 60€ da promene sundjer...

Nekako bih preziveo sve to oko pistanja za pojas ali se plasim oko air bag-a ne znam kako je on povezan sa BSI, da li neka aktivacija ide iz centrale ili ima sam senzor u sedistu, pa se plasim ako auto u ne daj boze situaciji aktivira pogresan airbag ili ga ne aktivira uopste

Zafaljujem!
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamena vozacevog sedista sedistem iz britanca P407

Post Postao/la dino »

Malo sam analizirao električnu šemu zračnih jastuka, i po meni svi elementi su poovezani posebno na modul upravljanja jastucima, koji se nalazi, ako se ne varam, ispred suvozača napred pod tepihom. Na sjedištima vozača i suvozača su isti konektori kod mene, pa mislim da nije problem zamijeniti sjedišta što se tiče elektrike. Auto ima senzore prednjeg i bočnog kretanja i još druge, koji su smješteni van zračnih jastuka ( mislim i nešto sam čitao) i oni daju nalog preko modula koji će se aktivirati jastuci. Sjedišta nemaju aktivne elektronike niti kakvih čipova koji bi upravljali jastucima, imaju samo grijače, prekidač pojasa i jastuke koji rade na piroelektičnom principu paljenja strujom inicijalnog plina. Instalacija u autu je položena od modula prema sjedištima i ona se ne mijenja, samo sjedišta, tako da modul zna koje mu je sjedište vozača a koje suvozača.
Mislim da samo trebaš obratiti pažnju na vrstu sjedišta koje je bilo ugrađeno u tvome autu i na konektore (grijanja, jastuka i pojasa) a da li je lijevo ili desno sjedište ne bi trebao biti problem. To je moje mišljenje, a ti još vidi i upoznaj gradivo prije ugradnje sjedišta.
Sretno da ti bude.

slika
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Neecola
Početnik
Postovi: 22
Pridružen/a: 09. stu 2017, 12:38
Lokacija: Beograd/Pozega
Vozim: 407 2005 2.0HDi RHR Saloon
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Zamena vozacevog sedista sedistem iz britanca P407

Post Postao/la Neecola »

Wow hvala puno na trudu :) kapa dole, hm, bas me zanima kako ce da prodje, ono sto je dobro, donji deo koji je u najlosijem stanju se lako skida, samo se skine plastika i par zabiva i ceo donji sundjer se vadi tako da imam i tu opciju, ako neko jos nesto zna javljajte
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Zamena vozacevog sedista sedistem iz britanca P407

Post Postao/la dino »

Možda ti je i jednostavnija opcija zamjena sunđera. Još ako imaš vješte ruke i opciju da nabaviš tvrdi sunđer pa da ga sam oblikuješ još bolje. Ja imam u blizini fabriku sunđera gdje se mogu kupiti razne vrste, a i cijena je bagatelna.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Odgovori

Natrag na “Enterijer”