Ugradnja MORIMOTO projektora

vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la vedran01 »

Zanima me je li neko pokusao ugraditi ove projektore na P307, gledao sam na drugim autima ali na 307 nisam nasao da je neko ugrađivao. Mislio sam ovo pokusati sam ubaciti ali neznam imaju li bas za ovaj model da to lijepo izgleda. Ovo sam samo naso i neizgleda mi lose

slika

slika


slika


slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Avicii »

Meni se cini da bi tu jedini problem bio kako uklopiti socivo, jer ne bi mogao stati od maglenki, tj. od onoga udubljenja. Msm mogao bi stati al ne znam kako bi to bas izgledalo :neznam: a na ovim slikama, koliko ja primjetim, su zamjenski farovi koji nemaju mjesto predvidjeno za svjetla za maglu..
I ja se razmisljam vec neko vrijeme o rastavljanju farova, ofarbao bih onu sjajnu pozadinu u mat crnu, al evo nikako da uhvatim nekoga ko je to vec radio.. ne znam jel ih problem rastaviti, da ne putkne ona plastika :think:
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la vedran01 »

Kod mene nema maglenki pa tako da bi bilo lakse uklopiti. Bilo bi dobro kad se moglo uraditi a da lijepo izgleda, da nije socivo puno izbaceno naprije
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Avicii »

vedran01 je napisao/la:Kod mene nema maglenki pa tako da bi bilo lakse uklopiti. Bilo bi dobro kad se moglo uraditi a da lijepo izgleda, da nije socivo puno izbaceno naprije
Jeste, al vidis opet imas ovaj dio ostavljen za maglenku, tako da mislim da bi to smetalo da se socivo fino centrira. Evo slika, jek ovako kod tebe izgleda?

slika

Mislim da bi se moglo regulisati koliko ces da ti bude izbaceno, a ima i raznih vrsta onih plasticnih oklopa sociva, pa je lako prilagoditi svakom faru..
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la vedran01 »

Tako izgleda, vidjet cu jos ako skontao mislim da se to moze nekako srediti, jer mi se vise sviđa da ovo ubacim nego angel eyes
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Avicii »

Evo rjesenja ;)

Rastavljen far (vidi se na 1. slici da ovaj dio treba malo 'fiknuti'):
slika
slika

Postavljeno socivo:
slika
slika

Mene samo brine hocu li znati rastaviti far da nesto ne slomijem :neznam:
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la vedran01 »

Ma nema se sta slomiti samo polako ugrijat far i rastaviti, najgore je sto treba skinuti cijelu prednju karambolku. Meni ovo bas dobro stoji na autu, jos xenone staviti
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la kula »

Ove projektore sam i ja razmisljao staviti u farove al' sam odustao zbog maglenki tako da je ostalo ovako kako je.
Far nije tesko rastaviti uz fen i strpljenje samo kako rece Vedran mora se karambolka skinuti da bi se skinuo far.
Takodje sam mislio ovaj chrom okvir farbati u svjetliju grafitno sivu nesto kao sto se moze vidjeti na renault clio ali sam odustao od svega toga zbog nedostatka vremena.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Avicii »

vedran01 je napisao/la:Ma nema se sta slomiti samo polako ugrijat far i rastaviti, najgore je sto treba skinuti cijelu prednju karambolku. Meni ovo bas dobro stoji na autu, jos xenone staviti
A imam ja i fen i sve al eto kao sto rece Kula, nema se vremena prokletog :tuga: Nije problem skinuti branik, nemoj zbog toga odustajati. A sto se tice xenona, mislim da u ove projektore idu Bi xenon u kompletu, mogu se naci oko 100 - 130km ;)
http://www.pik.ba/artikal/13175616/bi-x ... oni-vrhun/
kula je napisao/la:Ove projektore sam i ja razmisljao staviti u farove al' sam odustao zbog maglenki tako da je ostalo ovako kako je.
Far nije tesko rastaviti uz fen i strpljenje samo kako rece Vedran mora se karambolka skinuti da bi se skinuo far.
Takodje sam mislio ovaj chrom okvir farbati u svjetliju grafitno sivu nesto kao sto se moze vidjeti na renault clio ali sam odustao od svega toga zbog nedostatka vremena.
I ja sam to mislio, ovu pozadinu u neku mat.. crno - sivo, nesto na taj fazon.. mislim da bi se onda manje vidio i ovaj dio od maglenke. Evo moze se malo iskinuti kao na slici i sve se uknapuje. Ma svasta bi nesto covjek radio, al kao sto rece, vremena nikad dosta :tuga:
Avatar
Radoljub
Aktivan član
Postovi: 55
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:05
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Radoljub »

Ima li ko ideju kako da se stavljanjem projektora zadrzi funkcija maglenke? Da li moze da stane projektor bez zasecanja a da se ona ukrasna kapa stavi sa zasecenim delom(kao na bmw modele sto ide) ? http://forum.e46fanatics.com/picture.ph ... reid=20747
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la kula »

Tesko da ces moci zadrzati maglenke. Jer sam projektor ne moze stati bez da se usjeca sjenilo maglenke sto ti pokzuju gornje slike.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la Avicii »

Ja nesto mislim da se to bas tesko moze uklopiti i kad se isjece komad sjenila.. jer skontaj koliko to sve mora biti precizno uradjeno da bi ti oba snopa isto bacala. Ja kad budem rastavljao farove, ide sve ono oko sjenila u mat crnu, ne vjerujem da cu stavljati sociva.
Avatar
klol
VIP Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:05
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la klol »

Ja imam broj od čovjeka koji to ugrađuje, samo ne znam da li može preko maglenke, čini mi se i kod mene da su isti farovi a to sam planirao ubaciti isto... Pitaću ga kad budem zvao za svoje da se više informacija dobije, pa ću update temu :)
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la vedran01 »

Pitaj ga odma ima li kakvom i popusta i mene ovo zanima odavno.
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: Ugradnja MORIMOTO projektora

Post Postao/la ArminM »

Nermin Ligata zvani Liga je doktor za ove stvari, covjek je ugradio setova i setova, od pezoa, vw-ova, hammera i raznoraznih auta, definitivno doktor. Meni kad zatrebaju informacije oko farova njega zovem. Inace sam i ja ugradjivao morimoto setove a i sada to radim, na svaki far se da ubacit da bude extra. Oko 100km su projektori H1, i ostali su tu negdje
Odgovori

Natrag na “Eksterijer”