OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Odgovori
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la krajo »

Baš je tako.Naš mentalitet nema dalje.Ko ne bi htio voziti BMW, ali brale ako to što bi htio, znaš da je dobro i pristojno prešao kilometara, moraš fino para izdvojiti.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 960
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la StefanMD »

Nije da ja evo ne bih volio voziti BMW 3/5 ili Audi A4/A6 medjutim ovo godiste, motor, mjenjac i ova oprema koju sam ja uzeo sebi u tom slucaju bi me kostalo otprilike duplo vise para.
Radije vozim Pezoa starog 5 godina nego Audija starog 10 pa i vise i sa ko zna koliko km na satu, koji je sad taman za par kojekakvih (skupih) popravki... :kava:
Zadnja izmjena: StefanMD, dana/u 11. ožu 2020, 20:16, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Tom »

Upravo tom logikom se i ja vodim.
Nebitan je Bmw da se ne shvatimo pogrešno, moze biti bilo koja marka, nego mi pade na pamet jer vidjeh komsija mi pretrcava cestu, parkirao je svog e60 na sred puta, jer u dvoriste nema dje od smeća, gura rukom retrovizor da ga podesi jer mu ne radi štelovanje i zadovoljan sav ode u teretanu da skrene misli s registracije, mijenjanja lanca i reparacije dizni. Bembara zvekece i dimi ka čerga!

Poslato s Jadrana

Ovi su korisnici zahvalili autoru Tom za post:
liaar
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la kljuc13 »

Koji su vasi razlozi bili za promjenu sa starog vozila na novo?
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la sheky »

[mention]kljuc13[/mention] Truho mi kadet pa kupim suzuki.
Suzuki maali,nema klimu pa kupim pežo😆
Ovi su korisnici zahvalili autoru sheky za post:
kljuc13
wicked red
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Tom »

kljuc13 je napisao/la:Koji su vasi razlozi bili za promjenu sa starog vozila na novo?
1. Htio sam mlađe auto jer sam u trenutku imao para za isto, nisam htio da čekam neki drugi momanat jer ne znam bih li mogao skupiti pare za ono sto zelim

2. Prinova na putu pa potreba za više prostora




Poslato s Jadrana


204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la kljuc13 »

[youtube][/youtube]

Kad google spijunira razgovore pa mi nudi sve i svasta :D

Cestitam na prinovi, dijelimo slicno iscekivanje :D
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la 407ftw »

Nije vezano za uvoz ali htio sam da podjelim.

Ja cu samo reci, ne znam da li je taj momak clan foruma ili ne a i bmk, ali ovaj sto drzi otpad u Tuzli pezoa, samo cu reci da ti covjek jedno pokaze a drugo posalje, sto se tice moje popravke, ko nije strucniji kao ja mozda, trebo mi je poslat crni branik ispravan, neostecen, poslo mi je u mojoj boji nagitovan da to nije normalno vise git nego branik, al dobro je bar mi nije poslao neki Sarajevski sa pur pjenom, stric nije htio odbit branik nego je sav taj los git skidao i nanovo radio branik gdje se ispostavilo da je branik bio nekad bijeli a platio sam punu cijenu za "NOV" branik.Da neko kaze sto nisi otisao i pogledao svojim ocima, otisao sam i gledao sam branik sto mi je pokazivao je bilo sa crne 407 medjutim isao sam sa 206CC u kojeg sam i ja jedva stao a kamo li branik, hauba, blatobran i far, a poslo mi je isfuseren branik na koji sam ja kasnije jos morao davati pare da ga krpim, vidim ga vamo na fejsbuku gdje ovaj fejk pezo klub nesta ko promovise stalno se on tu gura i reklamira.Progutao sam i presao preko toga jer mi je opet stric uradio i gledao da odradi maksimalno dobro i kvalitetno, cime sam ja prezadovoljan.Ali eto neka znate ako nekad bude nekom nesto falilo bolje posaljite PP imam broj od otpada u Teslicu koji dosta kvalitetnije posluje ali nazalost nisu imali konkretnih dijelova u tom trenutku za mene a nisam htio da cekam.
Ovi su korisnici zahvalili autoru 407ftw za post (ukupno 2):
kreha2sheky
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la kreha2 »

Hvala na podijeljenom iskustvu.
Avatar
Adnan_S
Iskusan član
Postovi: 410
Pridružen/a: 01. lip 2018, 14:49
Lokacija: Srebrenik
Vozim: 407
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 234 puta
 pohvaljen: 336 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Adnan_S »

Razumijem da nisi mogao sve to ubacit u cc-a, ali iz iskustva znam da je uvijek takve stvari bolje kupit lično, nego preko pošte. Čak su me neki i lično zeznuli jer sam cijelu sedmicu dogovarao da ću doć po facelift štopke za 407 baš iz razloga što bi mogla doć napuknuta i slično. Zvao lika dan prije da ću doć sutradan i džaba provedem 100km u putu jer je lik taj dan prodao jednu iako je bilo sve dogovoreno.
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la sheky »

Samo objavljujte imenom!baš sam prolazio kraj tog otpada i mislio svratit-na fb su veoma nametljivi👎👎👎!!
Nasuprot tim prevarantima neki dan (u vrijeme pandemije) apotekarka mi daje sirup za kašalj 30 feninga jeftinije-kaže "u redu je"..
Ovi su korisnici zahvalili autoru sheky za post:
Avicii
wicked red
Avatar
Adnan_S
Iskusan član
Postovi: 410
Pridružen/a: 01. lip 2018, 14:49
Lokacija: Srebrenik
Vozim: 407
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 234 puta
 pohvaljen: 336 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Adnan_S »

Šta znam, išao sam s drugom kod pomenutog Salkića u Tuzli i bile su okej cijene. Nisam znao da su takvi što se tiče slanja poštom.
A ovo gdje su mene zeznuli je KA EM Matuzići. Stvarno lik jeftino davao obje štopke, čak mu ni ostali dijelovi koje sam onako informativno pitao nisu bili skupi, ali džaba sve kad neko nije od riječi. Znam da i dan danas ima onu drugu štopku koju nije prodao.
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la 407ftw »

On meni dok sam ja bio tamo jeste ponudio da to odma pokupim tu i da vozim, ali nema mi gdje stat, sve je ostalo ok bilo, far, blatobran, ali branik koji je najskuplji i najbitniji ti mi posaljes zasran...Ma Emir Salkic ja mislim da se zove ako se dobro sjecam.
Avatar
passed
Početnik
Postovi: 30
Pridružen/a: 23. ožu 2016, 22:03
Lokacija: Tuzla
Vozim: Peugeot 307 1.6 HDI
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 21 put
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la passed »

Ja sam u Tuzli, nisam imao priliku puno da se susrecem s ovim Pezo otpadom (Salkic), mada su komentari razni. Slao sam mu par puta upite za neke stvari, nisu bas ni jeftiniji toliko.

Ako kome sta zatreba s tog otpada, uvijek mogu otici licno da pogledam stanje prije nego posalje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovi su korisnici zahvalili autoru passed za post (ukupno 2):
407ftwAvicii
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la milos_je »

Podijelio bih neko svoje iskustvo prilikom kupovine auta, više govori o tome na šta su ljudi spremni da bi ti "uvalili" nešto, u ovom slučaju auto.
Nedje u novembru prošle godine tražio sam Pežo 106 da kupim za potrebe grada, izleta, itd, ugl radnu mašinu. Ispadne jedan plavi 1999. godište u Podgorici za 450€. Na oglasu, na slikama, izgleda pristojno, malo ogreban, ulubljen na par mjesta ali ništa strašno za ono za šta je meni trebalo auto. U opisu navedeno da su potrebna sitna ulaganja. Pozovem vlasnika i namjerno pitam, da ne bih bzv prevaljivao 100km, da li su sitna ulaganja vezana za mehaniku ili estetiku. Kaže samo estetika i da je auto mehanički potpuno ispravno. Meni se to svidjelo, rekoh pošto nije registrovan i pošto bih ga odma danas oćerao doma, koja je zadnja cijena, kaže on 350. Sjednem ja s ocem u kola, odemo do Pg, dodjemo do njega. 106 stoji fino, pristojan, gume nove, udjem u auto i ne znam da ga upalim :D okrenem ključ, ništa.. kaže vlasnik stisni dugme pored, ključ samo daje kontakt. Upalim ga ja, stisnem polako papučicu gasa a ona pod nogom igra lijevo desno. Pretrpim nekako to, krenem u test vožnju, auto može samo do 3000 obrtaja i ni makac više. Nailazi mi auto u susret, ja da zakočim - oćeš klinac haha. Nema kočnica.. jednom, dvaput, triput stiskam pedalu u nadi da će uhvatiti bar malo. Razminusmo se nekako, vratim se odakle sam krenuo, izlazim i pitam ga dje su kočnice, kaže baš tvom ocu sad pričam kako kočnice moraju valjda da se odzrače, neko crijevo su mi mijenjali, puklo ovo ono. A reko papučica gasa? Kaže a to ti ne znam.. Pitam ga jesam li te pitao oko ulaganja, rekao si da je mehanički u top stanju, prevalio sam toliki put da bi me zajebao. On počeo da se izvinjava, tamo vamo.. Reko izvinjavam se i ja tebi na utrošenom vremenu, poyy

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

Ovi su korisnici zahvalili autoru milos_je za post:
StefanMD
wagon life
Odgovori

Natrag na “Kupovina”