OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Odgovori
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 962
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la StefanMD »

vedran01 je napisao/la:Nemoj ni ocekivati da ces naci auto bez packe, koji je star 7-8 godina, iako nađes to je tek sumnjivo. Kad sam ja sebi trazio auto bio sam i u kramaru, ljudi su jako profesionalni i auti im dobro izgledaju.

Kolega je najbolje rekao, svi mi kad trazimo necemo gledati kod nasih lokalnih prodavaca jer znamo kakvi su i idemo negdje drugo traziti auto ali sve je to isto.
I ne očekujem iskreno, sad mi je došlo tako da bih volio naći auto u stanju u kakvom je 406 od starog, star 15 godina i sa 330.000km pređenih, u takvom stanju kad bih našao auto kupio bih vjerovatno.

Mislim da je realno očekivati da auto staro 3 godine bude u odličnom stanju?! puzz
Avicii je napisao/la:Prosto da ne povjerujes u ovako nesto. Auto kad gledas izgleda :shlag: a uzivo druga prica :joj:
Ja sam mislio da su ovi iole ozbiljni, kad ono medjutim... Ja da sam na tvom mjestu bio samo bi se okrenuo i otisao, poslije price o lakiranju, jer me nervira kad mi neko pametuje dok pregledam auto. E sad, po meni, najjaci dio tvoje price:
Kaže prodavac opet, evo daću ti auto džabe ako nakon što ga ispoliram za 20 minuta nađeš da se vidi išta da je farbano ili te tačkice, ja mu odgovorim da nema potrebe.
Nemoguce je ispolirati te linije sto si ti rekao da se vide u KITU od brusenja, to se ne moze polirati i brusiti, vec samo tackice od prasine (i to manje) u bezbojnom laku i eventualni podlivi.. a ovo 20 min necu ni da komentarisem :kava:

Sacekaj jos malo, pa valjda ispadne nesto.. tesko je naci ocuvano auto, al izletice sigurno nesto, bitno je da su ti pare pri ruci ;)

Pa i ja sam zapucao 740km jer sam mislio da su ozbiljni, priča je garancija na pređene km, auto od prvog vlasnika, uredno servisirano, garancija da je "unfall frei", papir da je debljina laka na autu provjerena i da iznosi tačno xx mikrona na čitavom autu (nema gita jelte, nije farban), garancija 18mj na motor i mjenjač, sve to kad čuješ zvuči ozbiljno stvarno! :joj:
Da ne bi ko stekao pogrešno mišljenje o meni da pretjerujem možda, da je to i farbano a urađeno kako treba ja bih ga vjerovatno uzeo (pod uslovom da klima radi) ali ja sam na površini od cca 10x10cm našao 8 tačkica ispod laka, plus ima na dva-tri mjesta rupica gdje se vidi osnova odnosno nema boje uopšte, te ogrebotine od šmirgla na KITU/GITU se ne mogu ispolirati što kažeš...

Tih 20 minuta je on rekao čitavo auto ispolirati, a tako kao segmente po 2 minuta... Aha, kako da ne!
Pare imaju spremne, to nije problem, da mi je samo fino auto u finom stanju, ne očekujem novo ali očekujem pristojno i ispravno, a mislim da se neću usuditi ni 300 km da pogledam neko otići a kamoli 700 opet. :neznam:

Ima u Kramaru jedan fin SW, sa nešto slabijom opremom i nešto višom cijenom, možda odem do BL da ga pogledam pošto je tamo na lageru, a našao sam još nešto u BL pa možda odem u toku sedmice obići... :drive:
slika
Avatar
bojan2906
Iskusan član
Postovi: 406
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Lokacija: I. Sarajevo
Vozim: Peugeot 307sw 1,6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 7 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la bojan2906 »

Samo polako, nemoj se nervirati. Ja sam dvije 307 gledao i tek iz treće kupio ovu. Jedna koju sam gledao na slikama hajde sve OK, oprema ekstra, kaže čovjek 66 kw 90 ks... Ja tamo sa majstorom kad ono majstor kaže udarana sprijeda a nije baš fino sređena, slomljena štopka jedna, jedan far napukao i pušta vodu, diskovi loši, gume nikakve, jedna dizna ne valja i kao šlag na tortu nije uopšte motor od 90 ks nego onaj 110...a u papirima stvarno piše 66 kw... puzz
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la dino »

Da i ja napišem ukratko, kako sam 2011 g. i kako ću i sledeće auto kupovao(ti).
Tražio sam dva/tri mjeseca samo na Njemačkim auto stranicama Pgt 307, da je vlasnik Nijemac, a da nisu auto kuće. U četvrtak ugledam frišak oglas sa slikama, auto 2001/2 g. prešlo 159tk, 3.900eura, fantastično izgleda vani i unutra, sve što se može poželjeti. Imam jednog prijatelja koji ide za Njemačku po auta po narudžbi i javim mu odmah. On nazove isti dan i rezerviše auto, Nijem. skine u startu 150 eura, znači 3.750e. U ponedeljak ode ovaj moj po auto i na licu mjesta skine još 200e (ciganska posla-sebi u džep-halalosom). Dobijem gotov nove komplet ljetnje Pirelli na alu felgama i zimske Michelin gume na čeličnim felgama. Dovuče mi ga ovaj moj sa troškovima oko 450eura i sve uredno i super, registrujem i prevedem preko auto šped "Bosna" u Zenici. Njima još platim homologaciju, porez, carinu, ... Znači dobijem auto registrovano u tip/top stanju sa redovnim servisnim održavanjem, za oko 11.000 KM. Ovi u auto " Bosna" mi kažu da su ga i oni mogli dovesti na prikolici za 500eura.
Ovi naši što dovlače auta uglavnom kupuju i oštećena auta, ovamo ih prepakuju i preprodaju. Ne mora značiti da nisu uredna, mogu biti dobra, ali moja kupovina će ponovo biti ovakva, samo od čovjeka koji je lično vozio auto i redovno ga održavao. Auto kuće i "hendleri" ne dolaze u obzir.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5964
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 701 put
 pohvaljen: 358 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Avicii »

StefanMD je napisao/la:Pa i ja sam zapucao 740km jer sam mislio da su ozbiljni, priča je garancija na pređene km, auto od prvog vlasnika, uredno servisirano, garancija da je "unfall frei", papir da je debljina laka na autu provjerena i da iznosi tačno xx mikrona na čitavom autu (nema gita jelte, nije farban), garancija 18mj na motor i mjenjač, sve to kad čuješ zvuči ozbiljno stvarno! :joj:
Da ne bi ko stekao pogrešno mišljenje o meni da pretjerujem možda, da je to i farbano a urađeno kako treba ja bih ga vjerovatno uzeo (pod uslovom da klima radi) ali ja sam na površini od cca 10x10cm našao 8 tačkica ispod laka, plus ima na dva-tri mjesta rupica gdje se vidi osnova odnosno nema boje uopšte, te ogrebotine od šmirgla na KITU/GITU se ne mogu ispolirati što kažeš...

Tih 20 minuta je on rekao čitavo auto ispolirati, a tako kao segmente po 2 minuta... Aha, kako da ne!
Pare imaju spremne, to nije problem, da mi je samo fino auto u finom stanju, ne očekujem novo ali očekujem pristojno i ispravno, a mislim da se neću usuditi ni 300 km da pogledam neko otići a kamoli 700 opet. :neznam:

Ima u Kramaru jedan fin SW, sa nešto slabijom opremom i nešto višom cijenom, možda odem do BL da ga pogledam pošto je tamo na lageru, a našao sam još nešto u BL pa možda odem u toku sedmice obići... :drive:
Kad smo vec kod mjerenja laka i pregleda komplet auta, cisto da ispricam.. jednom sam sa drugom isao u SA po Golfa 5 i odmah na licu mjesta sam mu rekao ''farbano ti je to, to i to'', pregledali komplet auto i rekao mu jos za par sitnica. Mimo svega toga, odvezli smo auto u ovlasteni servis VW na kompletan pregled auta koji kosta cca 68km. Mjerili su kompresiju, debljinu laka (sve potvrdili sta je farbano), pregledali komplet ovjes, amortizere, sve zivo, dijagnostiku.. i na kraju dobijes crno na bijelo sa pecatom njihovim (kao kad covjek izvadi nalaze), u kakvom je stanju auto i sta treba promjeniti, tako da tu svako ziv moze skontati otprilike kakvo je stanje auta. E sad, kakvo je stanje sto se ovlastenih Peugeot servisa tice, to stvarno ne znam, ali definitivno bih isto tako postupio, kad vec dajem tolike pare za auto, naci ce se i za pregled.. a to sto taj prodavac daje neki svoj papir, to ne bih ni gledao.
U svakom slucaju, ne bih ga ni ja uzeo da sam na tvom mjestu bio i to je to..
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la ElComandante91 »

pri pregledu u peugeotu se gleda podvozje, testiraju sve oko tockova (sta tacno ne znam, uglavnom gdje moze zapet pajser da se povuce pregledaju), vizuelni pregled unutra i vani i gledaju da li svi prekidaci i rucice rade, kao i daju svoj sud o stanju unutrasnjosti i spaja se auto na dijagnostiku ono da se vidi ima li kakvih gresaka, stanje kilometraze i te osnovne stvari, debljinu laka meni nisu gledali pa sad je li to sto ste u pola ogulio ili se i ne gleda ne znam :green: i ne testiraju kompresiju

pregled je kad sam ja kupovao kostao haman 35-40 KM i isto se na kraju dobije doktorski nalaz sa svim problemima, cijenom dijelova koje je potrebno mijenjati i njihovim pecatom, s tim da se u blok moras naruciti bar nekoliko dana ranije da dobijes termin kad doci
Clapton is God!
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la anel007 »

pri pregledu u peugeotu se gleda podvozje, testiraju sve oko tockova (sta tacno ne znam, uglavnom gdje moze zapet pajser da se povuce pregledaju), vizuelni pregled unutra i vani i gledaju da li svi prekidaci i rucice rade, kao i daju svoj sud o stanju unutrasnjosti i spaja se auto na dijagnostiku ono da se vidi ima li kakvih gresaka, stanje kilometraze i te osnovne stvari, debljinu laka meni nisu gledali pa sad je li to sto ste u pola ogulio ili se i ne gleda ne znam :green: i ne testiraju kompresiju

pregled je kad sam ja kupovao kostao haman 35-40 KM i isto se na kraju dobije doktorski nalaz sa svim problemima, cijenom dijelova koje je potrebno mijenjati i njihovim pecatom, s tim da se u blok moras naruciti bar nekoliko dana ranije da dobijes termin kad doci
slika ¦ slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2453
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la mara- »

Eto ja baš i nisam bio zadovoljan tim pregledom u Bloku, i platio sam ga 24KM i odmah bi je to nešto čudno jeftino bilo. A najviše su me razočarali jer su me htjeli navući da mi uzmu para. Bilo je par grešaka na dijagnostici, nešto u vezi turbine i egr-a i tako dalje, za šta ja sve smatram da je bio kriv slab akumulator jer je bila i neka greška i vezi niskog napona, i sve te greške su bile privremene, nisu stalne a oni mi to nisu pomenuli i te greške mi se više nikada nisu pojavile a oni su mi napričali da mi faktički turbina ne radi da treba mijenjati onaj neki sklop, tako da sam sreća imao ovog svog majstora koji mi je sve to pregledao i rekao da je sve u redu i on mi je rekao da su greške privremene.
Avatar
sonnyblack
VIP Član
Postovi: 440
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 308 PH2 1.6 e-HDI 112KS
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la sonnyblack »

Vozio sam i ja svoj Pugson u Blok na pregled, 24KM ni za šta. Jebeš me ako su ga oni uopšte pogledali kako treba. Nemoguće da nisu imali ama baš nikakav komentar. Jer kad sam došao po auto, samo su rekli da nema primjedbe a nisam dobio nikakav papir (bila ne bila nikakva dijagnoza, trebali su dat papir na kome piše šta je sve pregledano i u kakvom stanju, i ima li eventualno nešto da bi se trebalo ubrzo mijenjati).
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 962
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la StefanMD »

Ne znam gdje bih stavio ovo, gledao sam nekakav 308SW 2014 gp pošto planiram svog mijenjati, pa da napišem koju "lijepu" riječ, auto kuća Numerouno Banja Luka. Osim što su većina auta po meni prejeftina za stanje koje piše i pređene km (i iz Italije često) 308 SW koji sam ja gledao je u prvom oglasu (u dolasku) imao na satu 155k, onda je skinut i nedugo zatim se pojavio na drugom profilu (koji ima par istih auta kao Numerouno, sumnjam da je slučajnost) taj isti 308 SW sa 124k predjenih.
Provjerim u ovlastenom, jedino šta ima u evidenciji je da je za prvih 9-10 mjeseci presao 46k, te pretpostavljam da je za 3.5 godine presao 180-200k km. U oglasu piše uredna servisna knjiga i svi servisi, a upisana su 2 (dva) servisa koji se nijedan ne poklapaju sa ovim u evidenciji ovlaštenog servisa.

Eto, što se kaže otvorite četvere oči...

Drugi profil je: https://www.olx.ba/profil/da86
Ovi su korisnici zahvalili autoru StefanMD za post:
micija
slika
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la micija »

StefanMD je napisao/la:Ne znam gdje bih stavio ovo, gledao sam nekakav 308SW 2014 gp pošto planiram svog mijenjati, pa da napišem koju "lijepu" riječ, auto kuća Numerouno Banja Luka. Osim što su većina auta po meni prejeftina za stanje koje piše i pređene km (i iz Italije često) 308 SW koji sam ja gledao je u prvom oglasu (u dolasku) imao na satu 155k, onda je skinut i nedugo zatim se pojavio na drugom profilu (koji ima par istih auta kao Numerouno, sumnjam da je slučajnost) taj isti 308 SW sa 124k predjenih.
Provjerim u ovlastenom, jedino šta ima u evidenciji je da je za prvih 9-10 mjeseci presao 46k, te pretpostavljam da je za 3.5 godine presao 180-200k km. U oglasu piše uredna servisna knjiga i svi servisi, a upisana su 2 (dva) servisa koji se nijedan ne poklapaju sa ovim u evidenciji ovlaštenog servisa.

Eto, što se kaže otvorite četvere oči...

Drugi profil je: https://www.olx.ba/profil/da86
Od njih ja kupio svoj 5008 i nasao sam da su km vratili za 4oooo km ma svi vracaju. Nadji ga brate u svici i objasnim ti i pomognem uvesti i miraan si. Pozzz
Ovi su korisnici zahvalili autoru micija za post:
StefanMD
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2327
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la Tom »

U Švajcarskoj su možda i najskuplja auta... I jos je loš odnos franka bio kad sam zadnji pit gledao, možda je sad drugačije...

Poslato s Jadrana

204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Avatar
micija
VIP Član
Postovi: 714
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:19
Lokacija: Modriča
Vozim: Peugeot 5008
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 26 puta
Kontakt:
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la micija »

Tom je napisao/la:U Švajcarskoj su možda i najskuplja auta... I jos je loš odnos franka bio kad sam zadnji pit gledao, možda je sad drugačije...

Poslato s Jadrana
Ma nebitno,bar dobijes auto sa tacnom kilometrazom i dobijes E1 obrazac i mozes uvoz bez carine ,tako da ti dodje mnogo bolje nego gdje iz evrope da ga uzimas.
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la liaar »

gdje se mogu gledati auta iz Švicarske ?
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4663
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 293 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la kula »

U Cirihu :D
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: OPREZ OPREZ PRI KUPOVINI !!!!!

Post Postao/la ElComandante91 »

Ako si na sajt mislio evo https://www.comparis.ch

Poslato sa J5

Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “Kupovina”