PSA kupuje Opel?

Odgovori
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Phantom »

slika

Tradicionalna njemačka automobilska marka Opel uskoro bi se mogla naći u vlasništvu francuskog automobilskog koncerna PSA Peugeot/Citroen, javljaju u utorak njemački mediji pozivajući se na izvore u upravi General Motorsa, vlasnika marke Opel.

“PSA preispituje moguću kupovinu Opela”, potvrdio je za agenciju AFP portparol kompanije u Parizu.
Prije toga je agencija Reuters javila kako su pregovori o prodaji Opela, koji se od 1929. nalazi u vlasništvu američkog General Motorsa već uznapredovali te da je potpisivanje kupoprodajnog ugovora “pitanje dana”.

General Motors je prije nekoliko dana objavio kako je s markama u Evropi, uz koje pored Opela pripada i britanski Vauxhall, ostvario gubitak od 240 miliona eura, što se najviše povezuje s padom vrijednosti funte. GM uprkos tomu očekuje da će od sljedeće godine marke Opel i Vauxhall početi da posluje sa dobitkom.

PSA, prema informacijama agencija, planira otkup i marke Vauxhall, koji za britansko tržište proizvodi modela iz Opelove linije.

GM od 90-tih godina pokušava da obnovi marku Opel, sa sjedištem u Ruesselsheimu pored Frankfurta, a u sklopu mjera štednje je bio prisiljen da zatvori nekoliko pogona u Evropi, između ostalog i onaj u njemačkom Bochumu.
Motion & Emotion
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la kreha2 »

Eto hrđe na naše Lavove hahah
Šalu na stranu ekstra bi bilo, dobra bi suradnja ovo ispala .


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Phantom »

Ista prva pomisao :D
Mislim da bi mogli "pobiti" Njemacke konkurente :D
Motion & Emotion
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

PSA kupuje Opel?

Post Postao/la kreha2 »

Haah a koja će druga.
Nek i njih netko dobar preuzme napokon Al mi je drago radi ovog stvarno, dvije najdraže firme iza MB.
Ugl. Ici cemo na bolje sa tom suradnjom (vise njima koristi ali eto ).



Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Worf »

Nisu mi se nikad nesto posebno svidjali Opeli, mozda im konacno daju to nesto sto im fali, ono mo duse. :green: :green:
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la kreha2 »

Ne znam zasto je takvo kolega u tebe mišljenje ali ja naprotiv mislim da imaju dušu, cak i vise nego izravni im Vau vau konkurent. Pogotovo ovi stariji ikonski modeli (npr. Monza, Senator, Manta, Omege i kadetti cak).
Prave fina i udobna auta, imaju nekih svojih mušica ali ako se pazi pazit ce i on tebe.



Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Struja »

Dobar je Opel malo su lutali,ali ponajvise zato sto su bili taoc i zrtva politike diva GM... I mislim da bi fina prica od svega ispala
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la ElComandante91 »

Evo nastavka priče:

Evropa se prilično uskomešala zbog najave PSA da bi želeo da kupi Opel. Nije svejedno ni Nemcima, ni Britancima, a ni Opelu. Međutim, tenzije će tek biti, jer je sada poznata i cena za koju bi Dženeral motors prodao Opel.

Blumberg piše da bi Pežo mogao da postane vlasnik te kompanije za samo dve milijarde dolara, odnosno 1,9 milijardi evra. List piše i da bi dogovor mogao da se sklopi sledeće nedelje.

Osnovan 1862. godine, Opel je već dugo prepoznatljiv na nemačkim i evropskim putevima. Međutim, u proteklih nekoliko godina, kompanija je uknjižila veliku gubitke, što je GM, sa sedištem u Detroitu, koštalo oko 15 milijardi dolara (14 milijardi evra) od 2000. godine, navodi AFP.

Krajem 2015. godine, Opel je prijavio 35.600 zaposlenih, uključujući 18.250 u Nemačkoj, a poseduje 10 fabrika u Evropi.

Izvor: B92.net
Clapton is God!
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Worf »

kreha2 je napisao/la:Ne znam zasto je takvo kolega u tebe mišljenje ali ja naprotiv mislim da imaju dušu, cak i vise nego izravni im Vau vau konkurent. Pogotovo ovi stariji ikonski modeli (npr. Monza, Senator, Manta, Omege i kadetti cak).
Prave fina i udobna auta, imaju nekih svojih mušica ali ako se pazi pazit ce i on tebe. slika



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisu losa, daleko od toga. Inace, ja mislim da je vecina auta ove srednje klase u 5 deka sto se tice kvaliteta. Svaki imaju svoje mane i svoje prednosti, a razlike su u nekim sitnim detaljima koje su vise stvar ukusa. Meni licno nesto fali opelima, nesto sto pezoi vecinom imaju.
Ovdje govorim o novijim modelima, ne o starim, to je vec prica za sebe.
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la kreha2 »

Worf je napisao/la:
kreha2 je napisao/la:Ne znam zasto je takvo kolega u tebe mišljenje ali ja naprotiv mislim da imaju dušu, cak i vise nego izravni im Vau vau konkurent. Pogotovo ovi stariji ikonski modeli (npr. Monza, Senator, Manta, Omege i kadetti cak).
Prave fina i udobna auta, imaju nekih svojih mušica ali ako se pazi pazit ce i on tebe. slika



Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisu losa, daleko od toga. Inace, ja mislim da je vecina auta ove srednje klase u 5 deka sto se tice kvaliteta. Svaki imaju svoje mane i svoje prednosti, a razlike su u nekim sitnim detaljima koje su vise stvar ukusa. Meni licno nesto fali opelima, nesto sto pezoi vecinom imaju.
Ovdje govorim o novijim modelima, ne o starim, to je vec prica za sebe.
Ahaa razumijem sta hoces recslika
Ma ono meni osobno skoro svim novim autima fali to nesto (opcenito za sve marke govorim). A noviji su svi stvarno u 5 deka, svatko danas pravi fina auta. Ugl kako tko sta voli.slika


Sent from my iPhone using Tapatalk
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la ElComandante91 »

Nedavna najava da bi u skoroj budućnosti francuski koncern PSA mogao preuzetu kontrolni paket deonica Opela bliži se raspletu. 

Kako saopštavaju vodeće svetske agencije, dogovor ove vrste je izvestan za nekoliko dana, možda baš u sledeći utorak kada će se na sajmu u Ženevi okupiti automobilska elita. 

Za sada nisu poznati detalji uslova preuzimanja, ali kako tvrde dobro informisani krugovi, sporazum je postignut na svim nivoima. 

Ukoliko do njega dođe, PSA&Opel će biti nakon VW najveća svetska automobilska kompanija.
Clapton is God!
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: PSA kupuje Opel?

Post Postao/la Tom »

Hah... Nisam ni sumljao da su postigli nacelni dogovor cim je ovo stiglo u javnost... Za ovo vrijeme su precizirali samo finese ugovora...

Sad me zanima što ce to PSA dobiti od Opela, a sto istome dati, u smislu tehnoloskih rješenja... Nažalost taj odgovor će stici tek za nekih 10ak godina kad buduci novi modeli budu isprobani polovnjaci..

poslato s Jadrana
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Portal”