Auto nece da upali!

Odgovori
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Auto nece da upali!

Post Postao/la saraf74 »

Postovanje kolege!
Sta moze biti slijedeci problem koji imam.Naime auto nisam palio vise od 20-tak dana i sad kad sam ga htio upaliti pise na bordu stedljiv nacin rada i auto vergla kao da mu malo fali da upali.Kontam da nece biti problem ako ga spojim na drugo auto samo da upalim pa da ga ostavim da radi jedan period,ramisljam da nije sto je stajao uticalo na akumulator,svaki savjet dobro dosao.Pozdrav i hvala.
Avatar
cdusan
Napredan član
Postovi: 313
Pridružen/a: 17. vel 2019, 21:26
Lokacija: Loznica
Vozim: 307
Vozim: Peugeot 307 2.0 hdi
Motor: 2.0 hdi
Ima zahvala: 346 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Auto nece da upali!

Post Postao/la cdusan »

Nije preporučljivo prespajati novija voozila jedna sa drugim, jer bi moglo doći do pada napona gde bi mogao da strada računar ili nešto drugo, bolje uzmi onaj ispravljač i dopuni akumulator, ostavi ga nekih par sati da se dopuni pa ga onda upali
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Auto nece da upali!

Post Postao/la mara- »

Ako dobro vergla, ne bi trebalo biti do baterije. Možda mu treba malo duže da povuče gorivo. Probaj locirati pumpicu za navlačenje goriva i da malo napumpaš. Što se tiče spajanja, i ja nisam za to, ne preporučuje se kod novih auta, sem ako je u pitanju specijalizovana oprema kao što recimo Bihamk ima.
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Auto nece da upali!

Post Postao/la saraf74 »

Ok,hvala vam na savjetima.Onda necu to ni raditi, mislim na spajanje.
Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 960
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Auto nece da upali!

Post Postao/la StefanMD »

Ja burazeru palio auto par puta preko svog, ne vidim sta moze biti problem, moje auto radi, njegovo palili na kablove jer ga je aku nesto zajebavao pa dok nije stigao novi za zamjenu.
Ja bih rekao da je mnogo veci pad napona kada je aku slab a dugo vergla auto ne bi li upalilo nego preko kablova kad se pali drugo auto.

Tebi je druze vjerovatno aku pri kraju, moci ces ga mozda malo "popraviti" punjenjem preko noci na punjacu ali racunaj da ces ga morati brzo mijenjati.
slika
Avatar
saraf74
Napredan član
Postovi: 209
Pridružen/a: 28. vel 2016, 17:54
Lokacija: Prnjavor
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Auto nece da upali!

Post Postao/la saraf74 »

Hvala druze.Kad sam auto kupio a sad ce u Junu pune tri godine aku je bio u njemu tako da mozda uopste nije ni mijenjan.Vidjet cu sa svojim majstorom,pozdrav pa se vidimo krajem Marta ili pocetkom Aprila,zovem te.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”