PEUGEOT 508 2.2

Odgovori
Avatar
HENDRIX
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. ruj 2022, 15:06
Lokacija: Tuzla
Vozim: 508
Motor: 2.2
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la HENDRIX »

Kao sto sam napisao u predstavljanju, vozim 508 (2011) 2.2 automatik (ili robot)

Vozim ga vec dva mjeseca i zadnjih nekoliko dana mi ponekad trzne kad prebacuje iz prve u drugu brzinu, ostale brzine potpuno glatko mijenja
To je automatik, citao sam da je to ustvari robotizovani mjenjac... nisam nesto strucan pa i ne znam razliku. Jesu li svi 508 (2011) ustvari roboti ?

Ne desava se konstantno ali se desava, nema neke veze sa vremenskim uslovima, evo jutros je prilicno hladno a nista nije pokazao, ne pusta ulje, barem nema fleke ispod auta.... ne znam sta bi jos moglo biti bitno
Ima li neko ideju sta bi moglo biti, je li to uopste pametno voziti nekome na osnovu ovih simptoma, ima li smisla otvarati mjenjac i mozda napraviti jos veci belaj obzirom na strucnost nasih majstora.

Kad smo kod majstora gdje vi odrzavate generalno a koga bi mogli preporuciti za ovaj problem sa mjenjacem, inace sam iz Tuzle ?

hvala unaprijed na odgovorima i pomoci
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la Avicii »

Pokusaj malo preko pretrage potraziti, neko je vec pisao za to trzanje mjenjaca, ali nisam siguran do cega je bilo. :neznam:
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la mara- »

2.2 ne bi trebao da ima robota, nego japanski mjenjač Aisin, što je pravi automatik, torque converter. Ja imam isto tih raznih trzaja, ništa drastično, samo nervira, vozim već dugo tako, ne bi rekao da se pogoršava. Ja što sam vidio da hvale u Bosni za mjenjače je Jera iz Posušja, i Šeki u Tinji, Srebrenik. Tebi je ovaj možda blizu pa odeš da vidiš šta misli.
Avatar
Sasa_GTLine
Iskusan član
Postovi: 467
Pridružen/a: 30. pro 2018, 14:22
Lokacija: Prijedor
Vozim: 508
Vozim: Peugeot 508 GTLine/Renault Laguna 2ph1
Motor: 2.0BlueHDI 110kw/1.8 16v 88kw
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 230 puta
garage

Re: PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la Sasa_GTLine »



Imas nekih videa na YT o problemima sa mjenjacem na 2.2 HDi P508 sa pogledaj sta moze biti
Btw: od zene stari vozi Audi A6 4f 2010.god 3.0 TDI DSG
Nikad nije dirao nista oko mjenjaca niti servisirao, covjek kako upali odma D i gas, isto tako iz prve u drugu kad salta kao da proklize mjenajc (bar ja imam takav osjecas kad sam par puta vozio auto) on kaze da isto nekad nece odma da presalta dok je hladno ulje i to, pa ga on prebaci u M i udari po + da ubaci u drugu i nastavi samo gas.
pa ti vidi jbg, proguglaj malo pogledaj po yt, raspitaj se kod majstora i ostalih sto voze 2.2 P508
hamza
Napredan član
Postovi: 347
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:37
Lokacija: Kladanj
Vozim: Peugeot 508
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 30 puta
garage

Re: PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la hamza »

HENDRIX je napisao/la: 20. ruj 2022, 10:42 Kao sto sam napisao u predstavljanju, vozim 508 (2011) 2.2 automatik (ili robot)

Vozim ga vec dva mjeseca i zadnjih nekoliko dana mi ponekad trzne kad prebacuje iz prve u drugu brzinu, ostale brzine potpuno glatko mijenja
To je automatik, citao sam da je to ustvari robotizovani mjenjac... nisam nesto strucan pa i ne znam razliku. Jesu li svi 508 (2011) ustvari roboti ?

Ne desava se konstantno ali se desava, nema neke veze sa vremenskim uslovima, evo jutros je prilicno hladno a nista nije pokazao, ne pusta ulje, barem nema fleke ispod auta.... ne znam sta bi jos moglo biti bitno
Ima li neko ideju sta bi moglo biti, je li to uopste pametno voziti nekome na osnovu ovih simptoma, ima li smisla otvarati mjenjac i mozda napraviti jos veci belaj obzirom na strucnost nasih majstora.

Kad smo kod majstora gdje vi odrzavate generalno a koga bi mogli preporuciti za ovaj problem sa mjenjacem, inace sam iz Tuzle ?

hvala unaprijed na odgovorima i pomoci
Ako je robot mjenjac, on ima znaci i zamajac i lamelu i druk lezaj kao najobicniji mjenjac, samo ga taj robot salta. Kod mene drug imaa taj mjenjac na 508 1.6 i zezalo ga neko trzanje povremeno. Probaj ga kalibrirati u Pavicu, blizu si. Kosta oko 50 km. To je neko podesavanje robota sta li vec.
On je zamijenio set kvacila mislio to mu otislo. Na kraju i to novo mora podesiti i kalibrirati. Opet trzalo posle zamjene. Kad je kalibriro sve uredu bilo.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: PEUGEOT 508 2.2

Post Postao/la mara- »

Kao što rekoh, 2.2 nema robota, robot je samo išao sa slabijim motorima.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”