Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Sve sto nije Peugeot
Odgovori
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la 407ftw »

Ima vec dugo vremena kako ga vozam, nikako da stignem da postavim nesto.
U pitanju je Alfa Romeo 159 2.4JTDM 200ks 2007g,radio sam vec neke modifikacije stopke, farovi, giulia grill, zmigavci crni, stakla moraju biti crna jbg :D Kuciste farova u crno ofarbano. Ugasena Klapna, EGR i DPF. u planu sam raditi crno nebo, straight pipe, chip, felge itd. Sto se tice odrzavanje, kupio sam ga sa letvom volana koja je curila, posle zamene toga nista za ovih 10 000 sto sam presao , potrosnja je sasvim ok, prosek oko 8 do 8.5l normalne voznje.

slika
slika
slika
slika
slika

Pezo 407 je i dalje tu nije zaboravljen, samo ga stari sada voza i sluzi ako se Alfa pokvari :green: :green: :green:
Ovi su korisnici zahvalili autoru 407ftw za post (ukupno 3):
PhilbyshekyAvicii
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la sheky »

Aco sliko prve slike kuhalom🙂.
Najljepši farovi!
wicked red
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la anel007 »


407ftw je napisao/la:sluzi ako se Alfa pokvari :green: :green: :green:
U prevodu pezo se voza vise od alfe slika

Salu na stranu, uvijek mi se sviđala 159, prelijepo auto samo sto kod nas nije toliko popularno zbog naseg mentalitega i napuhanih prica.

Puno srece sa masinom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk


slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la Avicii »

Meni drug ima ovakvu samo obicnu 1.9 jtd 85 kW. I jednostavno je covjek morao uzeti to auto uprkos tome sto su ga svi zivi odvracali od toga, on zapeo, svidjela mu se i gotovo. On nije imao nekih vecih problema sa njom, jedino sto je mijenjao set kvacila (to je bilo nesto nagrdjeno skupo) i jednu lafetu je morao promjeniti (i to je bilo preskupo, pa je polovnu na kraju stavio - valjda je kugla kod njega zalivena u lafetu ako se dobro sjecam). Sociva u farovima su mu odmah nekad otisla i to je dao nekom na reparaciju. Unutrasnja plastika centralne konzole se brzo pohabala i pukla na par mjesta, to smo ofarbali :green: Ostalo ne znam da je ista nesto specijalno imao problema, auto se vozi sigurno 5-6 godina. Tako da generalno, auto je pouzdano dosta dobro, bar ova 1.9 motor, ne znam kakav je taj 2.4.
Srecno i puno predjenih km :good:
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la 407ftw »

sheky je napisao/la: 22. stu 2022, 22:22 Aco sliko prve slike kuhalom🙂.
Najljepši farovi!
A jbg nisam birao slike nego sam izlupao na brzinu par koji sam imao pri ruci haha
anel007 je napisao/la: 23. stu 2022, 07:59
407ftw je napisao/la:sluzi ako se Alfa pokvari :green: :green: :green:
U prevodu pezo se voza vise od alfe slika

Salu na stranu, uvijek mi se sviđala 159, prelijepo auto samo sto kod nas nije toliko popularno zbog naseg mentalitega i napuhanih prica.

Puno srece sa masinom.

Sent from my M2007J3SY using Tapatalk
Pezo je Pezo, skoro 500k na satu i dalje sa njim bilo gdje bez mrvice razmisljanja hoce li moci :D
Twinspark je bio govno, oni prvi, neodrzavano i onda saka jada sa njima, dizeli su druga prica, brda izdrzljiviji. Ali jbg sve te napuhane price dolaze iz TDI tabora :D
Avicii je napisao/la: 23. stu 2022, 09:58 Meni drug ima ovakvu samo obicnu 1.9 jtd 85 kW. I jednostavno je covjek morao uzeti to auto uprkos tome sto su ga svi zivi odvracali od toga, on zapeo, svidjela mu se i gotovo. On nije imao nekih vecih problema sa njom, jedino sto je mijenjao set kvacila (to je bilo nesto nagrdjeno skupo) i jednu lafetu je morao promjeniti (i to je bilo preskupo, pa je polovnu na kraju stavio - valjda je kugla kod njega zalivena u lafetu ako se dobro sjecam). Sociva u farovima su mu odmah nekad otisla i to je dao nekom na reparaciju. Unutrasnja plastika centralne konzole se brzo pohabala i pukla na par mjesta, to smo ofarbali :green: Ostalo ne znam da je ista nesto specijalno imao problema, auto se vozi sigurno 5-6 godina. Tako da generalno, auto je pouzdano dosta dobro, bar ova 1.9 motor, ne znam kakav je taj 2.4.
Srecno i puno predjenih km :good:
Svakog koga znam sa 159, sociva je radio hahah, mora dzaba. Ja sam plastidipom okvire plasticne ove ofarbao moracu opet kad krene ljetna sezona, toplota ih pojela :D
Nisam ja sa interijerom imao problema, jedino sto sam morao da ugradim Aftermarket Android Multimediju nije pasala u okvir fabricke mutlimedije, pa sam morao da uzmem konzolu sa radiom samo i onda je leglo sve ok, eto reci njemu ako bude radio da zna :D
Hvala Ekipa
Ovi su korisnici zahvalili autoru 407ftw za post:
sheky
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la Avicii »

Kod njega su svjetla bila katastrofa, bukvalno se nije moglo voziti auto po mraku. Zamjenio sociva, stavio xenone, auto progledalo :)
A eto sto se enterijera tice, jedino je sa tim imao problema, ovo ostalo mu je sve ko novo. I da, on je njegovu cipovao na 130-140ks, sad bas fino povlaci. 115ks je ipak bilo premalo za onakvo auto.. mogu misliti kako ide ta tvoja od 200ks :84:
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la 407ftw »

Avicii je napisao/la: 25. stu 2022, 08:37 Kod njega su svjetla bila katastrofa, bukvalno se nije moglo voziti auto po mraku. Zamjenio sociva, stavio xenone, auto progledalo :)
A eto sto se enterijera tice, jedino je sa tim imao problema, ovo ostalo mu je sve ko novo. I da, on je njegovu cipovao na 130-140ks, sad bas fino povlaci. 115ks je ipak bilo premalo za onakvo auto.. mogu misliti kako ide ta tvoja od 200ks :84:
Ovaj moj je bez unutra i prlja se haos, jos sam non stop na putu nekad se i ne pazi toliko, evo ne gine dubinsko opet :D


slika

Evo jedna skorija slika, nisam imao prije iskustva sa ovim plastidipom al malo malo oguli se oko Skudeta pa cu morati farbati i to i gornji ovaj dio, felge sam ispravljao skoro, farbao i kljesta, osakatili su me u Novom Sadu sa cijenama, ko da u Parizu radis naspram Bosne.Felge sam se dugo lomio sta kako koje i na kraju ni nisam nego sam samo ove sredio. Tablice od prvog posta sam 2 puta izgubio :D pa je sad druga rega jebali su me okviri haos, vjerovatno cu preci na magnete.
Ovi su korisnici zahvalili autoru 407ftw za post:
Avicii
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Alfa Romeo 159 2.4jtdm

Post Postao/la Avicii »

I kod ovoga je bez ali koza, pa se manje prlja. Al zato kad se ljeti sjedne, pogibija :D Dobro mu leze ove felge, ne diraj nista :ok:
Odgovori

Natrag na “Ostali automobili”