Problemi sa srednjom konzolom i rucicom mjenjaca

Odgovori
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Problemi sa srednjom konzolom i rucicom mjenjaca

Post Postao/la Anonboi1337 »

Pozdrav,imam problem prilikom mjenjanja brzina ovaj centralni dio gdje je pepeljara i upaljac pa sve vamo do ove ostavice ispod rucne mi ispada. Znaci u sred voznje kad npr prebacim u u 2,4 ili rikverc kako povuce odozgo prema dole ispadne sve. Znaci ja to vratim uklopi ali opet se to desava. Da li znate sta bi to moglo biti i kako popraviti,bez da ne moram cijelu tu srednju konzolu mjenjati itd ?

slika

Također imam drugi problem gdje mi rucica mjenjaca ostane u ruci,stavljao sam drugu i onaj ulozak sam prebacio iz druge,mehanicari su mi to zakucali fino i eto do danas mi je drzalo međutim danas kako i ovo ispade gore i rucica je pocela ispadati opet,da li preporucujete da lijepim to sa nekim sekundarnim ljepilom i sl ? Hvala :)

U pitanju je 207 2006god
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Problemi sa srednjom konzolom i rucicom mjenjaca

Post Postao/la Avicii »

Najbolje bi bilo sa skines taj dio sto ti spada i da onda vidis ispod sta se desava kad ubacis u 2. ili 4. brzinu. Mozda sajle od saltanja upiru u tu plastiku pa je izbacuju iz lezista ili neki drugi mehanizam, nemam pojma kako je to saltanje rijeseno na 207. Takodje, vidi je su li ti sve zabice od tog dijela sto ispada zdrave, dal je sve dobro uglavljeno gdje treba.

Sto se ljepila tice, probaj nekim jacim, npr ljepilom od soferki ili slicno.
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Problemi sa srednjom konzolom i rucicom mjenjaca

Post Postao/la Anonboi1337 »

Probleml mi se poceo javljati kad sam uzeo drugu rucicu mjenjaca za koju sam mislio da je fabricka i dosla je koza nova na njoj. Eh sad ta koza je dosta cvrsta i iskreno nema joj smrti sigurno međutim malo je i kraca i sve i mislim da zbog tog ispada plastika najvise jer je koza vuce najvise.

@Uzet cu ponovno ovaj put pravu fabricku kuglu, međutim mjenjao sam prvu fabricku iz razloga sto se okretala doslovno za 360 stepeni prilikom saltanja. I reko sam aj da promjenim to, izvadim staru kuglu krenem novu kad nema uloska onog ostao u staroj i ne moze se izvadit, kupim ulozak novi i ne odgovara na ovu kuglu onda...Mehanicari rasijeku onu staru izvade ulozak i zakucaju na sipku fino i stave tu novu kuglu i onda su krenili ti problemi da ispada plastika i eto i kugla je pocela opet ispadat,pokusao sam je zakucati ne ide,jer fabricka na onaj ulozak se okrene ja mislim za 90 stepeni i okrene se i tako se zakljuca po pravilu,ali ova ne moze :think:

Da li se smije ulozak onaj zalijepiti za sipku jer mi je vecina rekla da smije pa ne znam :neznam:
Odgovori

Natrag na “Općenito”