Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Odgovori
Avatar
Kirba94
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 14. pro 2022, 08:01
Lokacija: Fojnica
Vozim: 207
Motor: 1.6 HDI 68KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la Kirba94 »

Poštovani,
Pozdravljam prije svega sve članove i administratore kluba Peugeot club BIH!

Ali ono što želim da Vas pitam i da mi date eventualno pravi savjet jeste ključ peugeot-a koji neće da na daljinski otključava/zaključava auto? Stavili smo novu bateriju i kada se stavi, radi neki možda 10 puta i stane. O čemu se radi?
Novi sam u polju fransuskih automobila, pa me zanima da li je ovo njihova boljka ili je jednostavno dotrajao ključ i treba nešto uraditi. Našao sam nekog momka iz Zenice koji radi kodiranje i elektroniku, sam ključ i sve 35 KM i radi sve. A ono sto ja trebam kada dode taj kljuc ovdje da samo bravaru odnesem kako bi izradio ključ na novi zbog paljenja auta.

E sada, mene zanima je li to rješenje ili treba raditi neko prekodiranje, novi ključ, servis i slično?
Također me zanima, koji je Vaš savjet kada su u pitanju veliki servisi na ovom autu, koje ulje u mali servis kada bude potrebno?

Unaprijed hvala i hvala još jednom za prijem u ovaj klub.
Svaki vid pomoći biti će nam od koristi!

Lijep pozdrav,
Bakir.
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la Anonboi1337 »

Imam 207 i imao sam nedavno problem takav. Moze biti par stvari ako si mjenjao bateriju mozes probati da ga programiras sam znaci das x2 kontakt i drzis tipku za zakljucavanje na kljucu dok je kljuc u bravi 10-20 sekundi (to mozes na youtubeu vidjeti ima dosta videa). Eh sad meni to nije pomoglo,cak sam mjenjao i onaj dio mali gdje se klikne jer mi otpao bio pa se nije culo ono "klik na kljucu"...Uglavnom tad kad sam to mjenjao i bateriju isto kljuc mi je radio i prestao odma sutradan.

Kako je proradio ? Uglavnom kljuc ti ima kad ga otvoris 3 one kao "rucice" jedna je na tabli zalemljena i druge 2 isto vise u zraku,one se malo moraju nastimati da bi bilo kontakta sa baterijom. Znaci ja sam otvorio kod sebe kljuc da provjerim kad mi nije radilo da vidim koja je baterija unutra,otvorim kljuc,izvadim bateriju vratim i eto od tad nisam imao problema i magicno se popravilo samo vjerovatno sam malo jace pritisnuo pa se i te "rucice" nastimale. :facepalm: Također cuo sam da se nekad i ona ploca mora ocistiti alkoholom i te rucice jer desi se da i zbog tog ne radi.

Ako budes radio novi kljuc naravno taj korak moras odraditi gore sto sam govorio sa cuvanjem tipke itd.

Ako ti se auto moze na onu tipku zakljucat unutra ili ono kad krenes sam pa se brave zakljucaju onda ne bi trebala biti centralna brava u pitanju.
Avatar
Kirba94
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 14. pro 2022, 08:01
Lokacija: Fojnica
Vozim: 207
Motor: 1.6 HDI 68KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la Kirba94 »

Hvala Anonboi1337 na ovako korketnom i iskrenom odgovoru.
Ovaj dio gore nisam probao što si objasnio, to ću da provjerim.
Što se tiče samog tog položaja "rucica" koje drze bateriju, vidio sam da nekako baterija ima kao nekog "lufta" oko sebe i da bi to mozda moglo da se nastima. Vidio sam po forumima isto da spominju veličinu baterije. Kod mene je trenutno oznaa1620! Možda je banalan primjer ali nebi bilo lose traziti bateriju 1720 ili veću?

Ovaj dio oko programiranja ključa. Znači, 2x dadnem kontakt, ostavim na kontaktu i cijelo vrijeme drzim tipku za zaključavanja i da bude kljuc u bravi do 20 sekundi? To radim sa ovim starim i u slucaju novog kljuca moram isto uraditi kako bi sve funkcionisalo?

Auto se moze na tipku zakljucati i sam se kljuca prilikom kretanja tako da centralna brava je uredu.

Hvala na pomoći!
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la Anonboi1337 »

Ne bi ti druga baterija odgovarala i kod mene je 1620 samo je neka znj marka,imam Phillipsovu u rezervi ne zelim otvarat kljuc pa da opet prestane radit pa je nisam ni zamjenio nikad dok radi.

Sto se tice programiranja das kontakt 2 puta i drzis tipku za npr zakljucavanje nekih 20tak sekundi (mozes probati sa oba kljuca ali koliko sam skontao to se radi sa novim najvise poslije pravljenja). Uglavnom cuvas tipku za 20 sekundi izvadis i onda probas dok si u autu otkljucat zakljucat.
Avatar
Kirba94
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 14. pro 2022, 08:01
Lokacija: Fojnica
Vozim: 207
Motor: 1.6 HDI 68KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la Kirba94 »

Hvala ti na pomoći.
Rekao sam šta treba da uradi, međutim on se tog nešto boji da uradi taj postupak a trebao bi da uradi ovako kako si mi objasnio.
Jučer smo bili u Hudiny u Sarajevu gdje je stavio novi oklop, bateriju i sve. Ključ je radio do jutros i opet se dešava da na daljinsko neće da otključava. Mislim da treba programiranje da uradi kako bi se ključ ponovo povezao sa autom? Pokušati ću da kažem da to ili on ili majstor uradi.

I da kada si tu već, jedini odgovaraš i daješ savjete da ovo riješim, hvala ti još jednom, zanima me tip ulja koji bi da ide u ovaj Pežo 207 2011 godina, 1.6hdi 68kw?

Pozdrav!
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Re: Ključ Peugeot 207 1.6 HDI 2011.g

Post Postao/la sheky »

Motorno ulje total quartz 5w 30.ili druge marke te gradacije
wicked red
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”