Otvaranje gepeka/haube

Odgovori
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 81
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 14 puta
garage

Otvaranje gepeka/haube

Post Postao/la Anonboi1337 »

Pozdrav, pošto je kod mene prepravljen gepek na 207 i nemam bravu ili generalno rucku za otvaranje gepeka nego se otvara na ovo dugme sa slike, to dugme je pocelo zezat nekad hoce nekad nece, i dešava se kad otkljucam auto da se gepek "otvori" tj samo se ono "odškrine" kako da kažem :no:

Eh sad ja ne znam ko je to radio i kad uglavnom skidao sam cijelu ovu plastiku na pragu i vidio sam da ima neki konektor iza i žice vode preko praga nazad, i okej sve, ali ne znam baš niti naziv niti odakle bi kreno da zamijenim taj mikro prekidac. Da li netko zna za šta služi uopce ovaj krug u sredini jer predpostavljam fabrički ne dođe ovo dugme i služi za otavaranje haube (mada ne znam kako :neznam: )

Da li netko zna ovo dugme/prekidac kako ose zove i gdje bi se moglo kupiti, jer u principu me samo ono zeza ono kad ga pritisnem ne vrati se nazad nego zapne, jedno vrijeme sam uspio i nekako uglaviti napravit ali pokvari se s vremenom.

slika

slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2477
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 301 put
garage

Re: Otvaranje gepeka/haube

Post Postao/la mara- »

Vjerovatno bi mogao pronaći neki alternativni prekidač u Electronic Centru ili RS Electronic.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”