Peugeot 308 (T7)-mlaznice za pranje šoferšajbne

Odgovori
Avatar
siman
Početnik
Postovi: 31
Pridružen/a: 16. kol 2017, 08:08
Lokacija: Derventa
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 68kW
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta
garage

Peugeot 308 (T7)-mlaznice za pranje šoferšajbne

Post Postao/la siman »

Poštovani znalci,
imam Peugeot 308 1.6 hdi 2013.godište i u zadnjih mjesec dana sam primijetio da mi mlaznice koje su montirane na haubu bacaju tekućinu preko cijelog automobila. Pokušao sam ih skinuti, ali nisam uspio, jer je prilaz prema mlaznici iz motornog prostora nepristupačan. Dalje primijetio sam da mi se od tekućine koja ostane sa strane šoferšajbne pretvori kao u nekakav film. E sada šta može biti razlog: prije 3-4 mjeseca sam na benzinskoj pumpi tražio tečnost za pranje šoferšajbne i trgovac mi ponudio bocu od 3 l koja ima granicu smrzavanja do -40 stepeni. Nisam ni gledao šta je, međutim, sada kada su nastali gore opisani problemi uzeo sam i pročitao naziv tekućine, na kojoj piše Antifriz -40 stepeni i na uputstvu piše da je to rashladna tekućina za motore. Prokuhao sam 3 litre vode i nakon hlađenja sam ulio u rezervoar tekučine za šoferšajbnu, ali se to i dalje pojavljuje.
Pitanja:
1. kako se vade mlaznice kod ovog auta i mogu li se one podešavati (u mlaznici ima jedna rupica u obliku vertikalnog pravougaonika)
2. Da li je antifriz uzrokovao kvar mlaznica i čime bi mogao (ili trebao) isprati rezervoar tekućine.
Zahvaljujem na korisnim i stručnim odgovorima.
LP
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”