Q/A

Sve u vezi dijagnostike
Odgovori
Avatar
DadoBa
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 14. svi 2024, 22:45
Lokacija: ima ig vise
Vozim: 2008 (A94; 2013–2019)
Motor: 1.2
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Q/A

Post Postao/la DadoBa »

Pozdrav ekipa,

Pocetnik sam.
Probacu sto krace (koliko bude moguce) da postavim/objasnim svoja pitanja/probleme.
Kupio sam Puga 2008 1.2 PureTech iz 2016 godine, e sad imam u planu da kupim sebi dijagnostiku. Dosta foruma/tema sam procitao, i svi nekako preporucuju da se kupi preko aliexpresa medjutim to su relativno stari linkovi koji vise ne rade. Pa me zanima jel ko u zadnje vrijeme kupovio i da ostavi link.

Jos jedna stvar me buni je Entertainment, u opcijama mi nema NAVI ali to se moze rijesiti nekakvim Updateom trenutna verzija je SMEG5.4

E sad ako kupim dijagnostku sa orginalnim softwerom, dali mogu uraditi taj update i sta bi sve dobio...
Probao sam sto krace da sastavim.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5992
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 716 puta
 pohvaljen: 366 puta
garage

Re: Q/A

Post Postao/la Avicii »

Ne znam jesi ovdje trazio, ali imas vec temu o tome: https://peugeotclub.ba/viewtopic.php?t=3485
Pise vecina stvari tu, a za linkove ako ne rade, pokusaj pretraziti i naci nesto slicno.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2477
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 301 put
garage

Re: Q/A

Post Postao/la mara- »

Ako u opcijama nema navigacije, znači da nemaš navigaciju i nikakav update tu neće pomoći. Za update samog softvera radio jedinice nije potrebna dijagnostika. Drugo, bilo kakakv update preko Diagboxa koji kupiš nije moguć, jer je to krekovana verzija. Ako se kupi full chip dijagnostika, moguće se onda pretplatiti na određeno vrijeme, tipa 7 dana za određeni broj šasije, i koristiti dijagnostiku kao da si servis i ažurirati recimo procesor motora.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mara- za post:
DadoBa
Avatar
DadoBa
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 14. svi 2024, 22:45
Lokacija: ima ig vise
Vozim: 2008 (A94; 2013–2019)
Motor: 1.2
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Q/A

Post Postao/la DadoBa »

Hmm kao prvo hvala na odgovoru
Buni me sad to Full chip ( sta u sustini to znaci, neki posebni kablovi + org Software) ili je samo Software u pitanju?

Ja sam pitao u Peugeot servisu za informaciju, i odg je bio kao da dodjem u servis da urade update i placa se 100e godisnje.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2477
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 301 put
garage

Re: Q/A

Post Postao/la mara- »

Full chip je bolji hardver, postoji lošiji hardver (kablovi) koji ne mogu da rade sve kako treba. Nemaju oni tebi šta godišnje tu raditi ako nemaš navigaciju, to vjerovatno govore o mapama. Ti samo možeš ažurirati firmware na uređaju, ali to nema potrebe raditi ako nemaš nekih problema. I to možeš sam uraditi ako je baš zapelo.
Avatar
Mikser
Početnik
Postovi: 5
Pridružen/a: 13. lip 2024, 19:08
Lokacija: Beograd
Vozim: Ostalo
Vozim: Citroen C3 1.5 BlueHdi
Motor: 1.5 BlueHdi 102 KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Q/A

Post Postao/la Mikser »

Full chip je bolji hardver , ima više čipova na slikama ovih koje postavljaju.Ali kolega "gemini" je ovde prikazao 2021 godine ( pre 3 godine ) sliku
tog sa full chip-om .Znači to je staro najmanje 3 godine i sada se ista takva prodaje.Drugo ta verzija ima 2 ploče , spajanje tih ploča može da bude problem kasnije.Dalje ima onaj veliki konektor okrugli za spajanje eventualno prastarih auta.
Meni sada Lexia 3 deluje kao naprednija .Za 3 godine hardwer je napredovao i sada je moguće koristiti više integrisane čipove.
Zato meni ova Lexia 3 više primamljiva posebno što je jeftinija.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2477
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 169 puta
 pohvaljen: 301 put
garage

Re: Q/A

Post Postao/la mara- »

Lexia 3 je naziv za prastari softver koji se koristio prije Diagboxa.
Odgovori

Natrag na “Dijagnostika”