Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Harun »

Evo da ne pisem u temi za televizore da malo prokomentarisemo i provajdere (operatere), prvenstveno sta nude i vasa iskustva sa njima.

Ja trenutno imam Telemach Trio paket pocetni, tj. najjeftiniji koji placam posto sam uzeo na 2 godine: prvu godinu 40km a dalje placam cijenu koja i jeste 50km. Njega imam vec godinu dana, prije toga bio na BHTelekomu.

U ovom paketu imam internet 25 Mb/s, prije imao BHTelekom nekih 5Mb/s. Razlika za ove koji su manje upuceni u ovo: posto cesto gledam stream (uzivo prenos preko interneta koji je dosta zahtjevan puno vise od obicnog gledanja npr. na youtube-u) prije na Telekomu nije mogao ni 480p a da ne prekida, a sada ide 1080p (FullHD) i to 60fps bez problema. Onda je tu i brzina download-a koja je bila na Telekomu 0,25 MB/s a sada 3MB/s. :ok: (naravno FLAT)
Zatim u ovom osnovnom paketu imam telefon, besplatnih 25 sati mjesecno prema svim fiksnim operaterima, preko toga se naplacuje na onih 50km i to malo manje od 1km po satu. Prema mobitelima se dodatno placa i to 0,22 feninga po minuti.


Televizija, imam D3 digitalnu oko 130 kanala i u mom osnovnom paketu tek sada vidio oko 20 Full HD kanala( Sport Klub 1,2,3 i SKHD, Euro sport 1 i 2,Discovery Sci. HD,Discovery Showcase HD, History HD, National Geographic HD,....) . Imam i D3 GO, odnosno D3 GO je aplikacija koja vam omogućava pristup TV sadržajima preko različitih uređaja - bilo da se radi o računaru, tabletu ili telefonu. Aplikacija pruža potpunu slobodu gledanja televizije unutar prostora sa Telemach konekcijom (stan, kafić, restoran...) ili u okviru Telemach Unifi mreze koja je dostupna na preko 3000 lokacija širom Bosne i Hercegovine, Srbije, Slovenije i Makedonije.

Od opreme koju od njih imam je D3 uredjaj za TV koji moze i snimati na USB i jos jedan uredjaj na kojem je Telefon (mogu 2 telefona na njega), LAN internet i Wifi je takodjer u njemu. Moram i reci da su vrlo mali oba uredjaja.

Internet/Telefonija:

slika

D3 uredjaj (Televizija):

slika

Interface D3 uredjaja je vrlo lijepo uradjen:

slika

Da i zaboravi napisati Wifi signal je vrlo jak i kvalitetan, bez problema ide na nekih 10m kroz tri debela zida zgrade iz 80' tih. :D

Zasada utisci su sljedeci: problema je bilo vrlo malo, korisnicki servis je uvijek dostupan i vrlo su ljubazni i profesionalni u rjesavanju problema.
Koliko vidim gotov svake godine ili svake druge nabavljaju noviju opremu. :ok:

Naravno postoje i dodatne opcije, tj mogu nadograditi svoj trenutni paket i to sa:

Televizija:

Cinemax paket - 4 KM
HBO paket - 8 KM
HBO Premium paket - 12 KM
Sport klub HD paket - 4 KM
HD paket - 8 KM

Snimanje preko 160 filmova te emisija (trebalo bi) standardne rezolucije te pauziranje živih kanala.
Cijena 4,5 KM mjesečno.

Internet:

Ubrzajte internet:
50/3 Mb/s - 20 KM
100/4 Mb/s - 50 KM
150/6 Mb/s - 90 KM

Telefonija:

Najpovoljnija telefonija:
0 KM/min za razgovore ka fiksnim mrežama u Hrvatskoj i Sloveniji
FLAT HR & SLO - 25 KM

50 besplatnih minuta prema fiksnim mrežama u Hrvatskoj i Sloveniji
HR&SLO - 7,5 KM

50 besplatnih minuta prema fiksnim mrežama u Srbiji i Crnoj Gori - 7, 5 KM

100 besplatnih minuta prema inostranstvu - 6 KM

200 besplatnih minuta prema inostranstvu - 10 KM

Jos da stavim i trenutnu ponudu Telemach-a posto su me stvarno pozitivno iznenadili kako i sa ponudom tako i sa cijenama, iako su relativno mlada firma. :ok:

slika


Evo sad vidim da imaju 33 FullHD kanala. :ok: ( Discovery Sci. HD, History HD, National Geographic HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, Fashion TV HD, Nickelodeon HD, The Food Network HD, Travel HD, Animal Planet HD, MTV Live HD, SK 1 HD, SK 2 HD, SK 3 HD, SK HD, SK Golf HD, Hustler HD, Face TV HD, Viasat Nature HD/Viasat History HD, FOX HD, FOX Life HD, FOX Crime HD, FOX Movies HD, 24Kitchen HD, Trace Sport Stars HD, Shorts HD, N1 HD, BHT HD).

Pa ti sad vidi Avicii sta imas u Mtel-u. :245:
Zadnja izmjena: Harun, dana/u 10. ožu 2016, 14:12, ukupno mijenjano 3 puta.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Struja »

Ja koristim Logosoft i jedini su provajder koji je u ponudi imao sportklub kanale i arenasport kanale,ali od 01 januara Telemach monopolisticki drzi prava za sportklub i ne daju prava Logosoftu i ostalim provajderima iako su za to platili kaznu i biti ce opet kaznjeni
Sto se tice logosofta sliku za sve kanale daju u rezoluciji 1080i,dok za HD kanale ide 1080p i sto se tice slike obicnih kanala tu su definitivno najbolji,paket placam 90km,s tim da imam 1h fiksne telefonije prema svim mrezama i inostranstvu besplatno(mobitel i fixna),internet brzina je 90mb/s i imam dulum nekih kanala,ali nema HBO sto bih zelio...
Na Telemach nikad preci necu,samo zbog politike koju vode i hvala Bogu na Acestream-u i Arenavision gdje u HD rezoluciji mogu gledati spansku i englesku ligu :)


1921
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la mara- »

E tuge, šta ja imam na mtelu, ništa prema ovome, a nažalost, nemam druge opcije.

A fora kod Logosoftva je što će izgubiti te kanale, jer ih je m:tel kupio, i zato sada oboje ima, ali čim istekne ugovor, ode Sport klub.
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Struja »

Izgubili su sportklub od 1 januara,ali rok telemachu je 16 mart da ih vrati ili ide nova kazna,ali vala sam navikao ima Acestream i lagano uzivanje uz arenavision hd sve sportove koje pozelim :)
Ne volim ove supacke poteze i monopolisticko ponasanje :)

1921
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Avicii »

@Harun Ma znam da nema nista od mtel-a, ne staj mi na muku.. :facepalm: da imam drugu opciju, davno bi otkazao sve zivo sa njima.
Uporede radi, ovako u mtel-u izgleda jedan osnovni Trio paket, po cijeni pretplate od 50KM:

IPTV usluga
IPTV uslugu (osnovni TV paket)

Usluga fiksne telefonije
mjesečna pretplata za korištenje fiksnog telefonskog priklјučka
prijatelj broj u m:tel mobilnoj mreži*
neograničeni razgovori u m:tel fiksnoj mreži
dodatnu telefonsku uslugu: CLIP (prikaz broja koji zove)
dodatne telefonske usluge: CW, CH, CONF, CFU (poziv na čekanju, konferencijska veza i bezuslovno preusmjeravanje poziva), koje se uklјučuju besplatno na zahtjev korisnika

Usluga pristupa internetu
pristup Internetu brzine 5120/512 kb/s
(100+5) MB prostora na web serveru i to: 5 MB za ličnu Web prezentaciju i 100 MB mailbox

Struja je napisao/la:Na Telemach nikad preci necu,samo zbog politike koju vode i hvala Bogu na Acestream-u i Arenavision gdje u HD rezoluciji mogu gledati spansku i englesku ligu :)
Mozes li detaljnije objasniti ovaj Ace i ovo drugo sto si naveo?! Sta daju, jel se placa i koliko? Ima li nasih kanala ili stani?
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Struja »

Znaci sa ove stranice skinete ovu verziju media 2.0 http://acestream.org/
Prije toga je bitno imati VLC player da se Acestream ima s cim povezati i koristiti za svoje pokretanje i onda lagano otovorite http://arenavision.in/
i vidite u agendi koji acestream vam prikazuje zeljenu utakmicu :) otvorite i dole ispod prozora kliknete na drugi aqui koji je boldiran :D

ili http://www.livefootballol.me/sopcast-channel-list.html otvorite zeljeno takmicenje nadjete zeljenu utakmicu kliknete i vidite izvor koji u nazivu ima acestream i otovrite ga kliknete na link on automatski pokrece :D ,imate brzinu datog linka pise uglavnom 2000kbs ili vise i normalno sto je vise bolji kvalitet :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Avicii »

Hvala za info Struka. Isprobano, slika odlicna :ok:

slika
Avatar
Struja
VIP Član
Postovi: 1114
Pridružen/a: 03. sij 2016, 01:12
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 5008
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 35 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la Struja »

I ja sam slucajno naletio na ovaj acestream,prije sam koristio sopcast,ali ovo je uzgleda zadnji krik mode :D ,ponekad ima buffering,a ako ucesta onda samo drugi link :D
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la mara- »

Ma ne trzaju se oni na te kazne, čini mi se da im je to sića pa plate i tjeraju i dalje po svom.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la anel007 »

et od sljedeceg mjeseca telemach povecava brzine i uvodi optiku

slika

slika
slika ¦ slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Telekomunikacioni provajderi (operateri)

Post Postao/la anel007 »

stigle nove brzine

slika
slika ¦ slika
Odgovori

Natrag na “Informatika”