Revolucionarni Peugeot 204 napunio 50 godina

Odgovori
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Revolucionarni Peugeot 204 napunio 50 godina

Post Postao/la Phantom »

slika

Prošlo je 50 godina, od pojavljivanja Peugeota 204 na tržištu, modela koji je pomogao u definisanju malog mid-size segmenta automobila. Tačnije, 23. aprila 1965. godine, Peugeot je predstavio model “204” na sajmu automobila u Parizu, a proizvodnja je trajala sve do 1976.

Kada se pojavio na tržištu smatran je za automobil koji je imao dobar dizajn, snaga se prenosila na prednje točkove što je ujedno i prvi Peugeot s prednjim pogonom, opremljen je bio i prednjim disk kočnicama, te nezavisnim ovjesom naprijed i nazad.

slika

slika

Peugeot 204, imao je poprečno postavljen pogonski agregat i poprečni mjenjač brzina ispod njega, što je stvorilo dovoljno prostora da model ima prednji pogon. Kada su u pitanju pogonski agregati, ispod haube se nalazio 1,1-litarski benzinac, a kasnije mu se pridružio 1,2-litarski dizel, koji je učinio da “204” postane jedan od najštedljivijih automobila tog vremena.

slika

Kupci su mogli naručiti Peugeot 204 kao kabriolet s dvoje vrata, coupe sa troje vrata, karavan sa pet vrata, teretnu-van verziju sa troje vrata, te limuzinsku karoseriju sa četvero vrata koji je ujedno i model koji je prvobitno predstavljen.

slika
Motion & Emotion
Avatar
andrej
VIP Član
Postovi: 752
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:41
Lokacija: Novi Sad
Vozim: 306 XT 1.6
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 39 puta
garage

Re: Revolucionarni Peugeot 204 napunio 50 godina

Post Postao/la andrej »

Najgornja slika je P 304...

Inače, odrastao sam u ovom automobilu. Dida mi je imao 3 komada, bordo (u njemu su me dovezli iz porodilišta), pa beli pa crveni. Svoje prve vozačke pokušaje vežem za njega i maminu Peglicu.
Odgovori

Natrag na “Portal”