Koji mobilni telefon koristite?

Sve u vezi informatike....
Odgovori
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Nisam siguran dal sam u pravu kategoriju smjestio temu, al eto sigurno se ima o cemu diskutovati. Dakle, sve u vezi mobilnih telefona, koji koristite, iskustva, koji imate u planu uzeti, problemi, cake, trajanje baterije.. itd. Evo da pocnem od sebe.. koristim LG L9! Ukratko, tel ima 1GHz DualCore procesor, 4GB interne i 1GB RAM memorije, 5MPkameru.. sto je prije god ipo kada sam ga i uzeo bilo sasvim solidno. Za to vrijeme koliko ga kosristim nisam imao apsolutno nikakvih problema, niti stopanja, ni nista.

slikaslika

Kamera je sasvim solidna pri dobrom osvjetljenju, dok pri nedostatku svjetla slike nisu bas za pohvalu. Video rezolucije 1080p pravi odlicne snimke. Baterija, hmm.. standardna boljka svih Android uredjaja, dok je bio noviji mogla je dan ipo moga koriscenja, sada vec ne moze ni dan :)

U planu mi je da uzmem LG G2, al tek u februaru kada mi istekne ugovor sa Mtel-om za ovaj tel :)

slikaslika

Pisite..

:beer:
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la zulleee »

u to vrijeme sam i ja gledao lg l9 da kupim kada si i ti ali sam sacekao malo i kupio samsung.
mislim da u lg g2 ne mozes vaditi sam bateriju i zato bih ga ja izbjegao telefon brzo zablokira svaki i spas je u vadjenju baterije,taj ces morati na servis slati...ali probjeri ko baterije nisam siguran.

Najbolje kupiti neki kvalitetan telefon i neka bude par godina,telefone se ne isplati mijenjati stalno a i nije nesto sto bi se trebalo mijenjati svakih :beer: pola godine
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la kula »

sada trenutno koristim nakav samsung ,sluzbeni, i nije android . Gotiva brate, baterija traje po par dana a non stop pricam na njega.A za net koristim tablet :)
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Phantom »

Kod mene je Samsung Galaxy Ace GT-S5830i, telefon je jako dobar i kamera je odlicna, ali zna ponekad stekati malo i zezati. Al sam zadovoljan s njim. Kamera je 5 mpx al veoma je dobra. I kada bih mijenjao pucao bi na galaxy, po meni Samsung je Samsung. Drug ima S3 mini i po meni nema boljeg za fine pare :)
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

zulleee je napisao/la:u to vrijeme sam i ja gledao lg l9 da kupim kada si i ti ali sam sacekao malo i kupio samsung.
mislim da u lg g2 ne mozes vaditi sam bateriju i zato bih ga ja izbjegao telefon brzo zablokira svaki i spas je u vadjenju baterije,taj ces morati na servis slati...ali probjeri ko baterije nisam siguran.

Najbolje kupiti neki kvalitetan telefon i neka bude par godina,telefone se ne isplati mijenjati stalno a i nije nesto sto bi se trebalo mijenjati svakih :beer: pola godine
Ja sam ti L9 platio 250KM preko Mtela, kad je bio 420KM u mobil shopovima. Nesto tada nisam imao vise para, a moglo i na rate, tako da nisam bukvalno ni osjetio.
Sve si u pravu bate, baterija se ne vadi na ovome fonu.. al vjeruj mi da je ovo zvjerina od telefona, tako da nesto kontam da ne bi trebao blokirati.. ne stopa ni ovaj sad sto imam :)
kula je napisao/la:sada trenutno koristim nakav samsung ,sluzbeni, i nije android . Gotiva brate, baterija traje po par dana a non stop pricam na njega.A za net koristim tablet :)
A dobro, to si u pravu. Stvarno ko puno prica treba uzeti neki 'obicni' tel, na ove androide se covjek ne moze osloniti. Ja imam punjac svuda.. na poslu, kuci, u autu :D
Phantom je napisao/la:Kod mene je Samsung Galaxy Ace GT-S5830i, telefon je jako dobar i kamera je odlicna, ali zna ponekad stekati malo i zezati. Al sam zadovoljan s njim. Kamera je 5 mpx al veoma je dobra. I kada bih mijenjao pucao bi na galaxy, po meni Samsung je Samsung. Drug ima S3 mini i po meni nema boljeg za fine pare :)
I ja sam bio za tu cuvenu 'Samsung je Samsung', ali druuuze, kad sam vidio uzivo ovaj G2, ja sam pao na dupe.. predobar tel, o performansama da ne pricam :)
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la ElComandante91 »

Ja koristim HTC Desire X, zadovoljan sam telefonom, imam ga godinu i šest mjeseci, nikada nije zaštekao i sam se restortovao. Kamera je 5 mega piksela. Ubacio sam mu karticu od 16GB tako da sa memorijom nemam problema i ažururanjem aplikacija. Fabrički je imao instaliranu Dropbox aplikaciju za pohranu slika i video zapisa sa 30GB prostora. Plejer za muziku je Beatsaudio kao i slušalice koje su došle zajedno sa telefonom.http://www.nabava.net/slike/proizvodi/h ... 1bec1.jpeg maska me spasila jedno deset puta od pucanja displeja, dobio sam je uz telefon.http://www.mobilnionline.com/sites/defa ... re-x_2.jpg Plejer za muziku je Beatsaudio kao i slušalice koje su došle zajedno sa telefonom.
Clapton is God!
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Reci mi kako fercera taj Dropbox, jel komplikovano slike listati, skidati i tako to. Nisam nikad koristio pa pitam..
Pretpostavljam da razmisljas o HTC One M8 kad si vec navikao na HTC :)
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la ElComandante91 »

Veoma je jednostavan, podesiš dal hoćeš da ti pravi apload na 3G ili WiFi ili i jedno i drugo, praviš sebi foldere i tako raspoređuješ slike. Možeš da ga umrežiš i sa kompom tako da ti slike ostaju sačuvane 100% pošto ako izgubiš telefon možeš da pristupiš sa kompa. Stari ima One sad koje je u pitanju ne znam, al meni je to preveliko odgovara mi ova veličina savršeno.
Clapton is God!
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Ok, onda je bas korisna stvarcica. Vidim da dolazi vec instalirana na nekim tel, probacu je ;)
A navikao bi se na velicinu za par dana. Meni je sad ovaj tel 4.7'' dijagonala ekrana, ne bih manji mogao uzeti nema sanse :) sve stvar navike ;)
Avatar
ANELTUZLA
Aktivan član
Postovi: 139
Pridružen/a: 24. lis 2015, 02:18
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la ANELTUZLA »

Ja koristim Alcatel One touch Idol x, ima fenomenalan odnos cijene i kvalitete za svega 312 km nov u pošti
dobio sam telefon od 13.1 megapixel kamera, Quad-core 1.5 GHz Cortex-A7 procesor, tanak, 5.0 inchi displej, android, itd itd itd itd stvarno za te pare vrh
telefon nisam se pokajo ni sekunde pa nek mi traje 3 godine a vec je godinu kod mene meni se isplati...kad se sjetim konfiguracije svog prvog kompjutera, ovaj mobitel je jaci od njeg tri puta :) svima bi preporucio ovaj telefon, za tako male pare dobijete tako puno...


http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_x-5318.php

slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

Odlican, za te pare vrhunske performanse, a plus dobro izgleda. Jel ovaj tvoj sa 2GB rama? Kakva mu je baterija, jesi zadovoljan, s obzirom da je 2000mAh? Kamera?
vedran01
VIP Član
Postovi: 165
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:33
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la vedran01 »

Ja sam dugo koristio Sony Xperia Z kupio novu i koristio vise od godine, iako su se mnogi zalili na njega ja nisam imao nikakvih problema, extra telefon. Sad sam presao na Apple prvi put uzeo Iphone 5, telefon jako dobar ali meni je poslije Xperie fali veci display.
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la Avicii »

To je ujedno i jedini razlog sto ne volim Iphone telefone, mali display. Inace, sto se tice Xperie serije Z .. cuo sam da imaju ubjedljivo najbolja sociva kamere.
Avatar
ANELTUZLA
Aktivan član
Postovi: 139
Pridružen/a: 24. lis 2015, 02:18
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la ANELTUZLA »

Avicii je napisao/la:Odlican, za te pare vrhunske performanse, a plus dobro izgleda. Jel ovaj tvoj sa 2GB rama? Kakva mu je baterija, jesi zadovoljan, s obzirom da je 2000mAh? Kamera?

ne znam tačno koliko rama ima vjerovatno 2 morao bi provjerit pa javit cudi me sto ne pise na onom linku sve.. dobar zadovoljan sam bude mi baterija 5 dana kad ga samo koristim za sms i pozive a kad koristim aplikacije viber i to onda bude 2 dana...standard...kamera je ekstra 13mpxl ima veliku rezoluciju i sve...za te pare je dobar kakav god da je :D hehe ja u posti sam trazio S5 samsung al rekose da nema al kaze ima jedna fina zamjena skoro pa isti telefon a kosta 3 put jeftinije i tako pokazu mi taj alkatel on tanak gotivan bas ekstra telefon...mada ja ne patim inace od tih telefona dugo mi je bio nokia n97 prije ovog kad je tek izaso do prije godinu dana sam ga vuko i crkne skroz i odo reko da uzmem sta novo...pa eto nek ovaj traje kolko traje...
Avatar
ANELTUZLA
Aktivan član
Postovi: 139
Pridružen/a: 24. lis 2015, 02:18
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Koji mobilni telefon koristite?

Post Postao/la ANELTUZLA »

Avicii je napisao/la:To je ujedno i jedini razlog sto ne volim Iphone telefone, mali display. Inace, sto se tice Xperie serije Z .. cuo sam da imaju ubjedljivo najbolja sociva kamere.

Kod moje zene je xperia ray mnogi su ga hvalili rekli da je jedan od najkvalitetnijih telefona danas, ne toliko zbog performansi kolko je onako kvalitetan izdrzljiv ne koci ne pravi probleme cvrst displej i baterija dugo traje... i kod nje je vec oko 2 godine nema nikakvih problema s telefonom...ko nov...ja joj u posti uzeo tad bio oko 700km ... kad je ono tek izaso ... joj jesu skupi telefoni danas... ko 18ke felge s gumama....a neki i skuplji :D
Odgovori

Natrag na “Informatika”