Strasni lav

404,405,406,407,4007
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la dino »

Problem je što uvode eko norme i kod nas pa ne znam kako će se odraziti na plaćanje poreza pri registraciji. Ako si i malo vješt sa ključevima i alatom, reći ću ti kako ćeš sam očistiti FAP bez troškova, ali kada za to dođe vrijeme i kada ugrije vani.
Ja za kožu koristim crnu Erdal kremu sa voskom u tubi (možeš i bezbojnu), samo čekam da dobro upije. Poslije treba obrisati suhom krpom da ne prlja. Još koristim vazelin za kožu, kojeg ima kupiti u apoteci, samo dobro utrljati i sačekati da osuši. Imaš i na ebayu iz Engleske kreme za kožu oko 30KM.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

Harun je napisao/la:Lav ti je ekstra, stvarno gledam u zadnje vrijeme 407-ca ima super liniju. :super:

Sto se tice FAP-a slazem se sa Anelom, i mi smo svoj ocistili sami prije 3 godine najmanje i bez problema. A ciscenje ti je 50-60 km ja ga cak mogu uraditi cistio sam ih par dosad. Bitno je i na kraju samo dijagnostikom mu "reci" da je novi ubacen i to je to.
Ali ne brini sto se toga tice vozi i uzivaj a on ce cak prijevremeno javiti ako bude pred zacepljene a ovi noviji znaju na odredjeno kilometrazi javiti iako nije zacepljen tako da samo ganjaj i uzivaj. :ok:

Sta je reci za ljetni set guma jel drugaciji sta? :D
Eh ondq cu i ja svoj cistit kad je vec tako stanje
Hvala na informaciji pravi si covjek :good:
To su na njemu ljetne gume, registrovao ga tek neki dan xd zimske sam narucio posto nisu u standardu kako rece ovaj vulkanizer pa dok dodju.nabacim ih na celicne i to je to xd
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

dino je napisao/la:Problem je što uvode eko norme i kod nas pa ne znam kako će se odraziti na plaćanje poreza pri registraciji. Ako si i malo vješt sa ključevima i alatom, reći ću ti kako ćeš sam očistiti FAP bez troškova, ali kada za to dođe vrijeme i kada ugrije vani.
Ja za kožu koristim crnu Erdal kremu sa voskom u tubi (možeš i bezbojnu), samo čekam da dobro upije. Poslije treba obrisati suhom krpom da ne prlja. Još koristim vazelin za kožu, kojeg ima kupiti u apoteci, samo dobro utrljati i sačekati da osuši. Imaš i na ebayu iz Engleske kreme za kožu oko 30KM.
Ma nista ne skidat ga dok slusa i et :-D ma nesto mi frka radit na ovakvom auto nesto sto nisam nikad prije.imaju majstori za to, bolje da platim.neg da napravim veci kvar haha...kupit cu i ja onda te dvije kreme pa glancat cim malo ljepse vrijeme bude.oticu do fisa vcrs uslikat ti ove sto sam u hodu vidi pa da cujem tvoje misljenje okp njih.
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

anel007 je napisao/la:ako radi ne skidaj, pogotovo sad kako uvode ove eko testove sigurno ce ti puno znaciti

Ma radi sad za sad ! :-D provjeravali smo zacepljenost kad sam ga kupovao i bio je oko 74 % i msm da je bilo pola litra aditiva tako nesto .
Znaci ubrzo bih ga trebalo il cistit il skidati :-D
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la neretva 1 »

Imam sličnu 407-icu samo godinu stariju. Kod mene je 2 i pol godine. Kupio sam ga sa 125 tkm a sad je na 188 tkm. Bez ikakvoga kvara do sada. Dvije žarulje zamjenio i u 2 navrata mi se upalila žuta lampica i Fault depolution ... propuho ga i goni dalje. Potrošnja jako mala ... prosječna 5,3 l/100 km uz napomenu da sam uglavnom na ravnoj magistrali bez uspona i malo gradske vožnje. Po Mostaru gradska i do 6 l.
FAP ne dirati. Kad zapali dospi.
Veliki servis ovom motoru je 180/240 tkm (otežani/normalni uvjeti). Ja ću svome raditi na 195 tkm kad mi je i mali servis.
Ako to još nešto zanima, stojim na dispoziciji.
U zdravlju i bez kvara da ga voziš

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4665
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 294 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la kula »

Sa srecom da ti bude ovaj lijepi pimjerak . Uistinu lijepo i ocuvano izgleda .
Nadam se da cu ga vidjeti uzivo kada budem na terenu u Bugojnu :D
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

neretva 1 je napisao/la:Imam sličnu 407-icu samo godinu stariju. Kod mene je 2 i pol godine. Kupio sam ga sa 125 tkm a sad je na 188 tkm. Bez ikakvoga kvara do sada. Dvije žarulje zamjenio i u 2 navrata mi se upalila žuta lampica i Fault depolution ... propuho ga i goni dalje. Potrošnja jako mala ... prosječna 5,3 l/100 km uz napomenu da sam uglavnom na ravnoj magistrali bez uspona i malo gradske vožnje. Po Mostaru gradska i do 6 l.
FAP ne dirati. Kad zapali dospi.
Veliki servis ovom motoru je 180/240 tkm (otežani/normalni uvjeti). Ja ću svome raditi na 195 tkm kad mi je i mali servis.
Ako to još nešto zanima, stojim na dispoziciji.
U zdravlju i bez kvara da ga voziš

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Iskreno se nadam da ce i mene tako slusat moja kao tebe tvoja :yes:

Super za veliki servis miran sam godinu dana. lol

Kod mene je oko 7.8 al nisam jos nigdje na otvoreno isao s njim sve gradska voznja i to ona spora posto su mi gume ljetne :D imas ti navigaciju ? danas sam bio kod majstora da mi update uradi navigacije kad govori treba i neki sistem instalirat ? Neka zastita, tvoja preporuka da ili ne ?

Hvala abd nadam se da hocu, i ti svog :-D
Avatar
neretva 1
Napredan član
Postovi: 359
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Lokacija: Čapljina
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 11 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la neretva 1 »

Nemam navigaciju.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Avicii »

Svaka cast na odabiru auta. Gledao sam ovaj primjerak jos kod Dalmija, msm da su 2 ovakva bila.. stvarno auto gori. Ovaj enterijer je fantazija, piano black na tabli mu je legao kao budali samar. Slazem se za folije, dobro bi mu legle na ovu boju . Puno predjenih km zelim ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

Avicii je napisao/la:Svaka cast na odabiru auta. Gledao sam ovaj primjerak jos kod Dalmija, msm da su 2 ovakva bila.. stvarno auto gori. Ovaj enterijer je fantazija, piano black na tabli mu je legao kao budali samar. Slazem se za folije, dobro bi mu legle na ovu boju . Puno predjenih km zelim ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Hvala lijepo! Trudio sam se da uzmem pravu limuzinu, nadam se da nisam pogrijesio i da ce me slusati :-D

Da upravu si bila su 2 modela,ovaj moj s kozom i jos jedan sve isto samo koze nema...taj je bio prodan pa sam se odlucio za ovoga.

Cim se koja marka ustedi radim folije! Odakle si drug ? Imas mi koga preporucit za folije ?
Lp
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Avicii »

Ma bitno je da je auto ocuvano i da se ima od cega krenuti, pa ostalo malo po malo. Jesu na njemu obicna svjetla ili xenon?

Iz Trebinja sam. Ne znam nikoga sa foruma da radi sa folijama osim Armina, al ti je on daleko ako se ne varam. Nadam se da ce ti se neko javiti sa preporukom ;)
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

Obicna su svijetla
Ocuvano jest , al nikad se nezz. Vidjet cu akp bude slusao nagradit cu ga :-D

Hvala tebi u svakom slucaju
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la zulleee »

Ne znam sta ste toliko napuhali taj fap, covjek kupio auto 2010 god a vi prvi savjet skidaj fap :D. Ja licno nikada nisam imao problema s tim.
Avatar
Muhammed22
Početnik
Postovi: 39
Pridružen/a: 26. sij 2017, 17:16
Lokacija: Bugojno BIH
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la Muhammed22 »

kula je napisao/la:Sa srecom da ti bude ovaj lijepi pimjerak . Uistinu lijepo i ocuvano izgleda .
Nadam se da cu ga vidjeti uzivo kada budem na terenu u Bugojnu :D
Hvala drug abd da bude :-D Ako te put posalje u Bugojno javi se ...
Avatar
kreha2
VIP Član
Postovi: 644
Pridružen/a: 10. ruj 2016, 13:53
Lokacija: Stolac
Vozim: 206
Motor: 1.4i 55kw
Ima zahvala: 93 puta
 pohvaljen: 48 puta
garage

Re: Strasni lav

Post Postao/la kreha2 »

Dobra 407ica, strašnu opremu ima
A i u dobrom si ga salonu kupio do sad nisam čuo da se na njih itko požalio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Serija 4”