Još jedan 307

301,305,306,307,308,3008,309
Odgovori
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Da i ja predstavim svoj autić. :D
Proizveden 2004, uvezen kod nas početkom 2016, a kod mene došao prije mjesec dana.

Motor najobičniji 2.0 Hdi od devedesetak konjića (valjda su svi u životu), po satu prešao dvjestotinjak hiljada, a samo on zna koliko mu je pod točkovima. :green:
Oprema osrednja, ništa specijalno. Digitalna klima, komande radija na volanu, tempomat, električni podizači stakala na svim vratima i ostalo što je čini mi se manje više isto na svim modelima tog godišta.

Prethodni vlasnik je održavao automobil prilično dobro pa sam ja sem nekih kozmetičkih sitnica i dodataka za sada odradio samo mali servis.
Za ovo malo vremena koliko ga vozim imam osjećaj da su zadnji amortizeri oslabili i to moram provjeriti na tehničkom kad uhvatim vremena i komšiju da je tad na poslu. Od većih ulaganja imam još i zamjenu desnog fara koji je malo dobio po glavi na parkingu, a čini mi je da se i onaj nosač branika (valjda se tako zove metalni profil gdje se zavrće kuka za šlepanje) uvijen pa dok sve rasturim vidjeti je li za zamjenu ili se da ispraviti.

Pošto sam prošle sedmice napravio oko 1000 km po prilično prljavim putevima moralo je pasti jedno brzinsko kupanje (iako nije subota :green: ), pa se sjetio da okačim koju fotografiju.

slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la kula »

Fino a i ocuvano izgleda izgleda . Ova boja mi je najgora boja sto moze biti na pugu :D
Malo ga zatamniti i to ce biti sasvim druga prica .
Sa srecom da ti bude :super:
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Phantom »

Isti kao moj al totalno drugaciji :D
Sto rece kula, place za folijama

Poslano sa mog T03 koristeći Tapatalk
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Avicii »

Nismo odavno imali ovu boju na forumu, bas je osvjezavajuca :D Dobar primjerak reklo bi se, malo sminke nabaci i auto ko sunce :ok:
Da te dugo sluzi!
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Hvala! Za sada ide samo zamjena dijelova i potrošne robe kako bi sve bilo 100% ispravno i funkcionalno, a folije i ostala šminka nekad kasnije na proljeće kad otopli. Brzo će februar, pa se valja i za registraciju pripremati polako. :)
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la ElComandante91 »

Evo ga još jedan žuti. :D Da te dobro služi.
Clapton is God!
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Nisam dugo pisao u ovoj temi. Kakav god problem ja u onoj opštoj za seriju tri pa zapostavio svoju. :D

Danas kako je bio lijep dan palo prvo detaljno sređivanje poslije zime. Usisavanje, pranje patosnica, kompletno pranje uz brisanje stakala sa odgovarajućim sredstvima da se ne vidi nikakav trag.

Kako je bilo toplo odlučim da pokušam detektovati kvar podizača zadnjeg stakla o kojem sam nekad ranije pisao. Skinem tapacirung uz lom samo jedne žabice (taman jednu sličnu i imao u rezervi), odvojim onu zaštitnu foliju i krenem razgledati. Na oko sve uredu i na broju, a kad se krene dizati dođe do polovine i vrati se nazad (ponaša se kao kad nešto prikliješti). Pogledam malo bolje onu prečku što služi kao ojačanje lima spolja, a na njoj jedva vidljiva ogrebotina. Iz nekog razloga se odpijepila od lima (možda se neko naslonio dupetom na vrata pa je malo pokrivio) i vrh šarafa koji prolazi kroz plastični nosač stakla strugao o njega. Malo ubjeđivanja šakom, malo turpijanja viška šarafa i sad opet klizi kao mače niz oluk. :D

Onda skontam da su okviri tablica loše postavljeni da izgledaju klempavo pa i to sredim da prate linije branika.

slika

Zadovoljan urađenim sjeo da odmorim prije finalnog slikanja i popijem nešto, kad poče padati po koja kap kiše. Ritual prizivanja iste završen, a onda trk u garažu dok nije sve pokvareno. Sad opet progrijava, ali nemam volje da izvozim napolje zbog slika. Vjerovaćete mi na riječ dok ne budem kuda išao. :D

E da, da ne bude baš bez slika evo jedne sitnice koju sam skoro dobio. Iako sam sa fm modulatorima imao loša iskustva da imaju mnogo šuma, ovaj je sasvim druga priča.

slika

Odlično se uklopio u okruženje, zvuk identičan onome što redovno ide na radiju ili kad pustim neki cd, a ima i bluetooth povezivanje sa telefonom da baš sve radi uglađeno. Muzika i navigacija sa telefona mi sad rade paralelno bez prekidanja, a i kvalitet poziva je izuzetno dobar. Naravno, nije to ono što nude neki bolji plejeri, ali za pare koliko košta mi je više nego dobar.
Kad se ubaci sd kartica ima opciju folder switching pa i tu je korak ispred onih starih od prije nekoliko godina, a prilikom paljenja pokazuje i napon na utičnici (potvrđena tačnost sa malo skupljim voltmetrom).
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Kiša je morala pasti. Jedva dvije minute, ali je pala. :D

slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la anel007 »

ja jutros do auta kad ono pola plavo pola smedje, palo blato ko da su krave srale sa nebesa :green: :green:
slika ¦ slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la kula »

A inace je to tako :D

EDIT : Mladene imas li neki link od transmitera ?
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Evo ga.

https://www.ebay.com/itm/312031807100

Naručio još i kratki usb kablić sa konektorima pod 90º, ali umjesto lijevog greškom odabrao desni pa moram uzeti još jedan.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la kula »

E hvala puno za link , samo je steta sto ne salju za BiH.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Nisam ni primijetio da su nas stavili na crnu listu. Zbog ljudi koji stalno pokušavaju dobiti i robu i pare već 7-8 trgovaca od kojih sam redovno naručivao za prodaju neće da šalju u BiH.

Evo sa aliexpressa, ali je skuplje koju marku.
https://www.aliexpress.com/store/produc ... 64960.html
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la kula »

Hvala puno
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Još jedan 307

Post Postao/la Philby »

Maloprije mi se u vožnji upali upozorenje "antipolution fault" i upali žuta lampica na instrument tabli.
Skeniram na brzinu onim bluetooth hepekom i piše P0400 - Powertrain Exhaust Gas Recirculation Flow. Obrišem grešku, dovezem se kući (par minuta vožnje) i dalje nema ništa.
Čini mi se da se već pisalo o ovome, ali sad sa telefona ne mogu naći koja je tema bila u pitanju pa ne zamjerite što se ponavlja. :)
Šta sve može biti problem i kako riješiti?
Odgovori

Natrag na “Serija 3”