Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

106,107,1007
Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Kenwood »

Evo ovako, da i ovdje prestavim ovog mog mališana, ali (da ga ne ureknem) - lava na putu ! :respect:
S obzirom da mi je ovo prvi auto Francuske proizvodnje i da je Peugeot, do sada sam izuzetno zadovoljan njegovim performansama i poslušnosti !
Za one koji neznaju - ja sam stari Mazdaš (Japan-power), 10 godina vozim samo Mazde ali došlo vrijeme i da se malo promijeni proizvođač ! :yes:
Moždqa prije jače od mijesec dana kupio sam ovu 106-icu, nije loša, samo je malo zapuštena što se tiče enterijera i instalacije ... ali pošto ja inače privatno radim auto-elektriku, bar mi to neće biti problem da saniram ! 40% struje sam već uradio - sada čekam proljeće da počnem rasturati enterijer, pranje svega, zaštita i provlačenje kablova za muziku ! violina
Ova moja 106-ica ima motor 1,4 od 55 kw. sportska verzija, a pošto je uvežena iz Švajcarske ima ovu prelijepu boje (koju oni preferiraju), sportsku granu i lonac (Rosfraj) 15-ke felne od Saxa, sportske opruge (plave), sva 4 distancera od 2 cm. i mali sportski volan !
Ima prelijep sportski zvuk, nije extremno, ali prodire u uši kad stisneš gas ! :drive:
Od opreme ima el. podizače, el. podizanje farova, klima i .... to je valjda to ! :D
Ja sam inače osoba koja nevoli često da mijenja auta, kada se vežem za auto i kad me ne izda na putu - tada će se zadržati u mom vlasništvu min. 7-8 god. :wii:
Volim isto da stalno doradjujem nešto na autu, ugradjujem i izmišljam neku dodatnu opremu - jer volim da napravim i ugradim nešto što niko nema i što nema da se kupi !
Zato vam garantujem da ćete se na ovom forumu i u mojim postovima svega nagledati ... hehehehe :joj:
Evo malo i slika :


slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
slika
Avatar
zulleee
Iskusan član
Postovi: 1209
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:46
Lokacija: Srebrenik
Vozim: Peugeot 407 2.0 HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la zulleee »

Boja nije mogla bolja,ove 15 felge mu stoje kao salivene,volan pravi sportski i cijelo auto u sportskom duhu,vec nije kao druge 106 ova mala cigra ima nesto...sretno sa autom i vec se radujem iducem postu u vezi napredovanja 106 ce :).
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Phantom »

auuu odlican :bravo: neka te dugo sluzi :toranj:
Motion & Emotion
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Kenwood »

Hvala vam - drago mi je da vam se sviđa ! thanks
Neko mi je skratio muke, pa ga je napakovao svakakvim detaljima lol
Najgore mi je sada što imam alu felne 4x100, a ovdje na Peugeotu raspon 4x108 ! :tuga:
Felne sam ja sredio za Mazdu - šmirglao i ofarbao... prelijepe su i lagane, žao mi ih prodati - božeeeee, a one su od Toyote MR-2 2007 g.
Mislim da bi EXTRA stajale na ovom malom "Zvrku" !?? :help:
Neznam koliko je pametno da stavljam te redukcione distancere - meni to nešto nesigurno, da mi auto visi na distancerima - šta vi mislite !?? :think:
Evo vam slika felni :
slika
slika
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la srky_ug »

Jesul i to 15-ke ? Jota i et koji je ?
Lijepo izgledaju ,nisu problem distanceri tj ti prelazi sa 4x108 na 4x100 samo koliko ce ti se to isplatiti ...
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Kenwood »

Eeee... moj Srky - felne su FULL, zadnje su šire od prednjih za oko 1,50 cm
Zadnje su : 15x6 1/2 JJ
Prednje su : 15x6 JJ
ET je : 5,4 cm.
Nerazumijem se bog zna koliko u oznake felni, ali zato znam da ih sredim ! :zvizd:
Ove su bile u očajnom stanju, momak ih ofarbao i ispolirao krakove - još kao sebi, a ispod farbe sama oxidacija - kad sam ih kupio, UŽAS - komplet sam ih ogulio do aluminijuma i onda polako šmirglanje... sve ručno ! :joj:
Sviđaju mi se jer su dosta otvorene, jake, lagane i relativno mlade felne !
Ako vjeruješ 10- tak dana sam radio jednu jednu felnu (doduše kad mogu i kad imam lufta) !
Sad mi ih žao prodati, a za distancere mi treba oko 100 km. minimalno - našao sam na PIK-u ! :think:
Neznam, vidjet ću do ljeta kako ću i šta - dali ću ih prodati li ne !? :neznam:
puzz
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Phantom »

Idi tokaru da ti napravi distancere...
Motion & Emotion
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la srky_ug »

Phantom je napisao/la:Idi tokaru da ti napravi distancere...
Sve se to moze napraviti nije problem to ,samo koliko se isplati,...mora gledati centralnu rupu da ti pase da lijepo izmjeris za te felge sto ima a ne one sa pika ko zna koje je promjer centralne,...i onda dok kupis to ,pa duge sarafe od 4 do 5km komad + distanceri znaci mozes orginal kupiti jos jedne felge za te pare :zvizd:
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la kula »

Odlican je 106 svaka cast. :super:
Vec imas poseban auto tako da ce samo sitne dorade ukupan dojam dici na visu razinu.
Sto se feluga tice neke od 206 nabavis i to je to.
Ove toyotine izgledaju lijepo al sto rece srky koliko se isplati ,prodaj njih i u potragu za felugama od 206.
Jos jednom super 106 i sretno sa njim... :good:
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la ElComandante91 »

Odlična 106-ica! :toranj:
Clapton is God!
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Avicii »

Odlican sportista, mogu misliti kako ide ovo malo cudo bonce
Ne razumijem se toliko u felge i nema sumnje da bi mu ove extra stajale, ali odradi neku zamjenu ili prodaj ove kad vec ne mogu na njega, ja nesto ne bih eksperimentisao sa tim distancerima, sta znam :neznam:

Srecno sa daljim radovima i isprati ih uvijek slikama ;)
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Kenwood »

E, HVALA vam braćo na svim ovim pohvalama i predlozima ! thanks :good:
Ma, i meni se nešto ne experimentiše - jer često idem za NS i SM. ćerkica i supruga u autu... nije mi za zajeb....ciju ! :joj:
Ipak cu ja ove felnice prodati, a nabaviti 4x108 i kraj ! Koliko god da mi se sviđaju - šta ću s njima kad mi nepaše raspon rupa, a kao što vi rekoste - da bi ove Toyotine felne stavio ... treba BAŠ uložiti u distancere, šarafe (možda duple) - nerentabilno brate ! :joj:
Jedan momak mi je rekao ako prodam ove svoje do proljeća - on će mi prodati svoje, EXTRA su, kombinovane (4x100 i 4x108) = ide slika !
slika

Vidjet ću ako ih "tušnem" do proleća - uzet ću ove ! :respect:
Ove felne što su na ovoj mojoj 106-ici su lijepe, samo mi se ne sviđaju što su puno zatvorene ! :oprosti:
Sve što budem budžio, a budžit ću - podijelit ću ovdje sa vama, samo još da napravim adekvatnu temu i sve rokam u nju ! violina
Pozdrav za vas i ........ :beer:
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la anel007 »

samo sta se desi sa ostale 4 rupe koje ostanu ne pounjene sarafima, ima li neka slika kako to izgleda jer meni nekako poruzno ovako kako sam zamislio da izgleda, a inace mnogo su lijepe sto jest jest
slika ¦ slika
Sloba
VIP Član
Postovi: 151
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Sloba »

Proveri kolika je centalna rupa i et na ovim felnama pre kupovine ;) a one felne koje su tebi na kolima su sa citroena xsare :D
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Re: Peugeot 106. sport - 1,4 55 Kw

Post Postao/la Kenwood »

anel007 - mislim da na ovim felnama 4 rupe ostanu prazne - jbg. možda postoje kakvi čepovi ... nisam siguran druže !? :neznam: bljak
Lijepe su, nema šta - predobro izgledaju na ovim malim 106-icama, samo što kaže Sloba moram prvo provjeriti koliki im je ET i centralna rupa !?
Mislim da mi ET neće praviti problem, svakako na Peugeotu imam distancere, ali zato centralnu rupu moram snimiti ! :D
Slobo, ove felne na mom autu su od Saxa - e, sad možda i Xsara ima takve - nisam vidio, moguće je !? :good:
:beer:
slika
Odgovori

Natrag na “Serija 1”