Neplaćena kazna

Pišite o čemu god želite
Odgovori
Avatar
damke00
Početnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 05. tra 2020, 23:15
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 HDI 67 KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Neplaćena kazna

Post Postao/la damke00 »

Pozdrav svima, novi sam na forumu i zelio bih samo da postavim kratko pitanje. Naime pocetnik sam i trenutno vozim očevo auto, Peugeot 308. Prije jedno pola godine na podrucju RS-a sam dobio kaznu za slovo "P" jer sam ga prilikom pranja auta skinuo i zaboravio vratiti. U tom periodu sam izgubio i posao i nisam stigao platiti kaznu te sam i zaboravio na nju. Zanima me da li ce stari moci ove godine registrovati auto ukoliko ne platim ja kaznu, hvala unaprijed...
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la milos_je »

Kod nas u Crnoj Gori se sve bez problema moze, registrovati, podignuti dokumenti itd.. Bolje ce ti kolege iz BiH reci o tome, a ja ti samo zelim dati savjet da ne krijes takve stvari od oca, nije nista strasno dobiti kaznu, posebno za takvu sitnicu. Ni prva ni poslednja! Cuvaj se i samo polako!

Poslato sa fiksnog pomoću Tapatalk

wagon life
Avatar
slobo2712
Napredan član
Postovi: 208
Pridružen/a: 09. ožu 2018, 17:35
Lokacija: Banja Luka
Vozim: Peugeot 307 1.6 hdi 80KW
Ima zahvala: 35 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la slobo2712 »

Ja mislim da u RS ne mozes registrovati ako imas kaznu,koliko znam na salteru prvo te salje da izmiris kazne i onda tek registrujes.Bar je ovde u BL tako..
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la kula »

Kazna je na tvoje ne na ime od starog tako da ce moci registrovati....

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Avatar
StefanMD
VIP Član
Postovi: 961
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:35
Lokacija: Modriča / Doboj
Vozim: 308 SW 2.0 BlueHDi EAT6
Ima zahvala: 102 puta
 pohvaljen: 123 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la StefanMD »

Sto kaze Kula, trebalo bi da moze registrovati auto normalno, samo, nemoj da te iznenadi ako dobijes plavu kovertu od poreske uprave u nekom narednom periodu zbog neplacene kazne...
slika
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la liaar »

napisao sam ti na bhtuningu već, kazna je za vozača a ne za vozilo
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la ElComandante91 »

Evo ti iz Zakona o prekršajima RS šta se dešava kad ne platiš kaznu.

Član 229
(1) Sve novčane kazne, troškovi prinudne naplate i troškovi postupka koji su izrečeni na osnovu
izvršnog prekršajnog naloga ili pravosnažnog rješenja o prekršaju upisuju se u Registar i
evidentiraju kao dug.
(2) Novčane kazne, troškovi prinudne naplate i troškovi postupka evidentiraju se kao dug u
Registru, dok kažnjeni ne plati puni iznos novčane kazne, troškova prinudne naplate i troškova
postupka.
(3) Novčane kazne, troškovi prinudne naplate i troškovi postupka brišu se iz Registra po proteku
perioda od pet godina od dana kada su prekršajni nalog ili rješenje o prekršaju postali
pravosnažni.
Posljedice upisa u Registar
Član 230
Dok se ne plate sve novčane kazne, troškovi prinudne naplate i troškovi koji su evidentirani u
Registru kažnjenom nadležni organ, odnosno sud neće dozvoliti:
1) registraciju ili produženje važenja registracije motornog vozila,
2) promjenu vlasnika motornog vozila,
3) izdavanje ili produženje važenja vozačke dozvole,
4) učestvovanje na javnom tenderu,
5) registraciju, odnosno bilo koju promjenu registracije pravnog lica ili registraciju, odnosno bilo
koju promjenu registracije preduzetničke djelatnosti, za učinjeni prekršaj iz oblasti ekonomskog i
finansijskog poslovanja i
6) izdavanje dozvole za nabavku, držanje i nošenje oružja.
Postupak prinudne naplate
Član 231
https://advokat-prnjavorac.com
(1) Svaki ovlašćeni organ je odgovoran za praćenje izvršenja novčanih kazni, troškova postupka i
drugih mjera izrečenih prekršajnim nalogom ili putem sporazuma o sankciji.
(2) Sudovi će pratiti izvršenje novčanih kazni, troškova prekršajnog postupka i drugih mjera
izrečenih rješenjem o prekršaju.
(3) Ako počinilac ne plati novčanu kaznu ili troškove prekršajnog postupka, ovlašćeni organ ili
sud će po isteku roka od godinu dana, računajući od dana kada su prekršajni nalog ili rješenje o
prekršaju postali konačni, pravosnažni ili izvršni, dostaviti izvršni nalog Poreskoj upravi da
primijeni postupak prinudne naplate za bilo koji iznos evidentiran u Registru, na isti način na koji
je ovlašćena za naplatu poreskih obaveza.
(4) Troškove prinudne naplate u Registru Poreska uprava evidentira kao dug.
(5) Poreska uprava će sprovesti takav postupak prinudne naplate bez potrebe da kažnjenom uruči
nalog za plaćanje.
(6) Poreska uprava dužna je da nakon izvršene naplate novčane kazne, troškova prinudne naplate
i troškova postupka taj podatak evidentira u Registar.

Takođe može se novčana kazna zamjeniti u kaznu zatvora, ali to je posljednja zakonska opcija, e sad koliko tome u BiH pribjegavaju vjerovatno [mention]StefanMD[/mention] zna bolje.

Ako ti nešto nije jasno slobodno pitaj, prekršaji su moj fah. :kava:
Clapton is God!
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: Neplaćena kazna

Post Postao/la 407ftw »

Ja imam problem, krenuo registrovat auto kaze imam kaznu od 100km a nema PU koja je, samo pise PS za Obradu Prekrsaja i ne moze zena da plati kaznu jer ne zna koja je opstina, zvao sam ovaj nas mup da vide da li oni mogu nesto da nadju pa rekli da ce mi javiti...kako izgleda moracu vratit tablice pa registrovat nanovo kad rijesim ovo govno xD
Odgovori

Natrag na “Off Topic”