Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Odgovori
Avatar
majimomi
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. stu 2019, 15:13
Lokacija: Jablanica
Vozim: Peugeot 308 sw
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 8 puta
garage

Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Post Postao/la majimomi »

Jutro,

nakon jučerašnje obilne kiše, sinoć kasno sam primjetio da mi je voda ušla u auto i to na suvozačkoj strani i mjestu iz suvozača. Dosta više vode je bilo na suvozačevoj strani, prava mala bara :angry: , dok iza "tepih" je bio namočen. Ovo sam skontao sinoć u 23:30h i nisam uspio 100% skontati odakle dolazi, ali sigurno nije sa vrata, prozora i izgleda da dolazi "iz tepiha". Bio sam bijesan ko ris, suvozač ne može da sjedne na mjesto jer bi mu trebale gumene čizme. Cesto perem auto i veoma sam pedantan, tako da uvijek ocistim odvodne kanale o lišća i ostalih nakupina, tako da ne znam odakle tolika voda...mozda ima neki skriveni kanal ili odvod koji se začepio.

Ako neko ima savjet, bio bih zahvalan ili je ima već neki thread....


LP
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Post Postao/la Avicii »

A bilo je vec takvih pitanja, ali u principu nema tu sad nekih pravila. Najbolje je ako si u mogucnosti da ti neko posipa auto, a ti da unutra pratis gdje curi. Nemas puno mogucnosti.. ispod tapacirunga na vratima; ispod noga suvozaca da kapa, zbog zacepljenih odvoda ispod sajbe; sajba ako je mijenjana pa slabo zalijepljena; ako je auto udarano i izvlaceno, pa spojevi nisu predjeni odgovarajucom masom moze i tuda uvlaciti vodu; neki čep da fali na nekom mjestu, itd.. Evo ne pada mi jos sta na pamet :think:
Avatar
majimomi
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 23. stu 2019, 15:13
Lokacija: Jablanica
Vozim: Peugeot 308 sw
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Post Postao/la majimomi »

Provjerio odvode, cisti ko suza, ali sam pimjetio da se neka mala gumica (dightung) sa lijeve strane šajbe u donjem ćošku kod haube odvojila od šajbe, pa sam je vratio i zasilikonirao. Nisam siguran da li to to, ali je bar početak....međutim kada sam otvarao haubu puče mi kopča na onoj plastici što pričvršćuje polugu haube na okvir.....evo slika ispod...može li se to negdje nabaviti?


slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Post Postao/la mara- »

Trebalo bi u ovlaštenom da može.
Avatar
Adnan_S
Iskusan član
Postovi: 410
Pridružen/a: 01. lip 2018, 14:49
Lokacija: Srebrenik
Vozim: 407
Motor: 2.0 HDI 100KW
Ima zahvala: 234 puta
 pohvaljen: 336 puta
garage

Re: Peugeot 308 2015 SW, voda ispod suvozača

Post Postao/la Adnan_S »

Kod druga je na 307sw ispod tepiha ispalo iz ležišta crijevo od kondenza klime i napravilo baš finu baru na suvozacevoj strani, tako da mozes i to provjerit
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”