P: 407 1.6HDI

Odgovori
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

P: 407 1.6HDI

Post Postao/la MarkoGagic »

Pozdrav, nije me dugo bilo na forumu, bio sam zaokupljen drugim stvarima. Nasao sam drugi auto i trebao bih zavrsiti carinu i registraciju do kraja mjeseca tako da je moj 407 na prodaju. Nemojte gledati cijenu na piku, za normalnog kupca se lako napravi dobra cijena. Juce sam bio kod majstora da vidim ima li nesto sto bi se trebalo raditi u skorije vrijeme i ovo je neki spisak otprilike.

Neka racva pusta pomalo ulje, to je oko 100KM kako mi kazu
Pocela se cuti letva volana ali skroz sitno, i to je oko 100KM
Ne radi pranje sajbe, nisam ni gledao sta je u pitanju
Nekad izbacuje gresku “Sidelight bulb faulty” a sve sijalice rade.
Znaci nista hitno ni strasno, ja iskreno nisam imao ni vremena ni para da se bavim sa tim, auto mi treba svaki dan. Cijena moze dosta nize zbog toga, mislim da je ispod trzisne cijene auta (bar po piku). Ispod je link, ako sta treba pisite na piku ali recite da ste sa foruma🥳

https://www.olx.ba/artikal/41794356/peugeot-407/
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la milos_je »

Srecno s prodajom i novim autom!


Poslato s fiksnog pomoću Tapatalk
wagon life
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la MarkoGagic »

Hvala. Novi je dobar materijal za forum pa cu se potruditi da ga predstavim kad sve bude gotovo (papiri carina servisi).

Btw dobro bi mi doslo vase misljenje o cijeni auta? Je li previse ili premalo trazim? Ljudi su nudili astre, golf 5 i stari clk do sad (uz doplatu) i jako puno pitanja “koja najniza”. Na piku p407 2007 ide od 5500 do 9500, ja sam mislio da je 6200-300 realna cijena ali izgleda da ostali ne misle tako.
Avatar
407ftw
Napredan član
Postovi: 228
Pridružen/a: 10. tra 2018, 23:19
Lokacija: Brcko
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI 81KW
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 51 put
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la 407ftw »

Ja kada sam svog drzao na oglasu, nista konkretno nisam dobio, glupe neke zamjene za kedije neke raspale, sto se tice kesa, niko ama bas niko mi nije ponudio vise od 2000e..najvise sam dobijao 1500e svakome je zapalo sto je presao 400 000, tako da kad budem gledao svog da se rijesim nema druge nego vracanje km, nemos drugacije sa narodom ovim...Po mom licnom misljenju, ako bi imao nekog ozbiljnog kupca, spusti na 6000 dalje nebih, dobra boja, fin spec sto mogu da vidim na slikama, e sad ne znam za ostalo, a nisam ni pratio dugo oglase, vise kazem odokativno.
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la Sasa D »

407 je postao najjeftiniji auto u svojoj klasi. Na piku ga ima od 3500 do 5000km da biraš. Zašto je to tako, stvarno ne znam. Moj je 2007. godina i na satu ima 439000km.Ne planiram ga još uvijek prodavati, a i što kaže kolega čim ljudi vide km daju neku siću bez obzira što je auto redovno servisiran i nema ulaganja u njega.Jedino se može prodati koliko vrijedi kad ga prodaš nekome koga poznaješ.Na piku teško da se dobije realna cijena.
Avatar
MarkoGagic
Početnik
Postovi: 43
Pridružen/a: 08. tra 2020, 16:54
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 407
Motor: 1.6 HDI cca 80kw
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 22 puta
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la MarkoGagic »

Ne volim ostavljati teme otvorene, pa da i ovoj damo neki zavrsetak. Lav je otisao i nije mi bilo lako. Javio se momak, jedan dan su ga probali po gradu, drugi dan kod majstora i poslije toga smo malo razgovarali oko cijene pa je otisao na nekoj sredini. Majstor je drmnuo i kliknuo neke dijelove za koje nisam znao da postoje i nije nasao zamjerku. Jedini “problem” je bila jedna dizna koja je pokazivala -4. Ostalo je bilo “plivajuci je dobar ali ce otici za godinu dvije, dpf je dobar ali ce otici kad tad, dizna radi i ne pravi problem ali ce otici nekad, ovaj ekran ti ne radi i tako nesto”. Da ne duzim previse, uzme decko lava, a ja sa istim parama u dzepu odem do drugog covjeka od kojeg sam trebao uzeti i imao dogovorenog 508 2.2 GT. 2013 godiste, tek uvezen, jedan vlasnik i svi servisi upisani u servisnu. Medjutim, lik kad je vidio sam zagrijan digne cijenu 1800KM u odnosu na prethodno dogovorenu… Doslo mi je da ga zapalim tu pred njim. Nisam se uklapao u tu cijenu… Mjesec dana sam vozao sluzbenu Daciju na posao i nazad i gledao kud sta dok nisam nasao. F10 520D, 2012, uradjeni servisi prije mjesec dana, servisna knjiga, duple gume itd itd. Ovdje i prestajemo sa druzenjem, bar do nekog drugog pezoa. Nadam se da vas nece zajebavati fus sverceri kao sto je mene ovaj levat i ako neko dobije ponudu za 2013 tamno sivi GT sa 18kama (vjerovatno ce ih prefarbati u crno), ful opremom, 4 zone klime, masazom itd, neka se javi u pp za vise info o autu.
Ovi su korisnici zahvalili autoru MarkoGagic za post:
krajo
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: P: 407 1.6HDI

Post Postao/la Avicii »

E bgm golemo :D Ajde nek je sa srecom bimer, pa kako god. Ne moras napustati forum, ima tema ''Ostali automobili'' gdje mozes predstaviti svog novog ljubimca: viewforum.php?f=91
Ovi su korisnici zahvalili autoru Avicii za post:
sheky
Odgovori

Natrag na “Prodaja”