Pug 308 - moje iskustvo

Odgovori
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la mara- »

Jale80 je napisao/la: 11. stu 2021, 11:06 Gdje dodje taj Radonja?
Evo mape, najlakše ćeš skontati: https://goo.gl/maps/UMn4hWxP9Pt8aH3o8
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la kljuc13 »

Sto se ikica tice oni imaju prost pristup i cesto nadju rjesenje, bar za mene, kad nisu, uvijek su mi dali broj nekog ko zna kako popraviti kvar, zato sam ih i spomenuo. Sto se lukavice tice generalno sam imao pozitivna iskustva gdje god sam isao, mozda ti to ulije nade za konacni popravak :D
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la mara- »

Stoji, dobri su Ikići, ali smatram da je tako kako sam napisao, doduše ja idem samo kod Cere, onog dalje od ceste, onaj stari s početke ceste me oderao jednom novčano, i bio bezobrazan, od tada više ne idem kod njega. Sin mu je okej, ali mene zbog starog više neće vidjeti.
Avatar
Jale80
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 20. ruj 2021, 21:31
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 80kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Jale80 »

Meni je mladi Ikić pregledao a poslije radio i servise i zamjenu pumpe. Znaci jako ljubazan, nije bezobrazan sa cijenama i svidio mi se kao covjek ali mi se cinilo da ni on nije zainteresovan za ove komplikovanije kvarove.
Ali sto se tice ovih redovnih servisa radicu opet kod Ikica, za to ni je vrlo dobar.
mara- je napisao/la: 11. stu 2021, 14:45
Jale80 je napisao/la: 11. stu 2021, 11:06 Gdje dodje taj Radonja?
Evo mape, najlakše ćeš skontati: https://goo.gl/maps/UMn4hWxP9Pt8aH3o8
Hvala ti druze. Meni je samo problem sto su mi svi ti strucnjaci daleko od mene (ja sam na sipu) a mora se ostavljati auto...ali sta je tu je...
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Harun »

Znas li kad je mijenjan filter goriva?

Poslano sa mog SM-A505F koristeći Tapatalk

Avatar
nace
Aktivan član
Postovi: 118
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:30
Lokacija: Tesanj
Vozim: Peugeot 308 1,6 HDI
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la nace »

Bas mi je zao sto si imao ovo iskustvo. Imao sam 308 ,2009. 66 kW, imao odlicno iskustvo ,ali to su one serije bez fapa itd. Ako ikad budes prolazio prema Doboju ,preporucio bih ti Bosch Servis ,"Huso " ,Maglaj ,Mosevac. Ljudi su doktori za pugove ,na kraju krajeva ,covjek vozi 3008 ,a sinovi su mu bas specijalisti. I vjerovatno bi ti sve detaljno pregledali i dali najbolji prijedlog. Sretno.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la mara- »

Jale80 je napisao/la: 11. stu 2021, 18:15 Meni je mladi Ikić pregledao a poslije radio i servise i zamjenu pumpe. Znaci jako ljubazan, nije bezobrazan sa cijenama i svidio mi se kao covjek ali mi se cinilo da ni on nije zainteresovan za ove komplikovanije kvarove.
Tačno, ali otac mu je katastrofa, ja se 10 dana ranije naručio da mi se zamjeni ulje u automatskom mjenjaču, došao, bio mali, sve po dogovoru. U neko doba se stari pojavi, poče da se dere na onog majstora, što si ga kaže pustio, to traje zamjena (a traje sat vremena). Pa meni govori znaš li koliko sam ja malih servisa mogao uraditi za to vrijeme. I onda mi na osnovu toga za ruke uzeo 80 maraka, to je duplo više nego sat u ovlaštenom servisu. Od tad više nikad nisam otišao kod njega, žao mi zbog malog, ali šta ću mu ja. Kod Ikića Cere mi 30 maraka uzeli za isti taj posao prije 15 dana.
Avatar
Jale80
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 20. ruj 2021, 21:31
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 80kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Jale80 »

Harun je napisao/la: 11. stu 2021, 18:18 Znas li kad je mijenjan filter goriva?

Poslano sa mog SM-A505F koristeći Tapatalk

Ja ga promijenio prije mora, mislim da je 19.8. bio. Nije se nesto posebno promjenilo (mozda sam u uvodnom romanu naveo da se radi o pumpi goriva - to je greska, mislio sam na filter goriva)
nace je napisao/la: 11. stu 2021, 19:22 Bas mi je zao sto si imao ovo iskustvo. Imao sam 308 ,2009. 66 kW, imao odlicno iskustvo ,ali to su one serije bez fapa itd. Ako ikad budes prolazio prema Doboju ,preporucio bih ti Bosch Servis ,"Huso " ,Maglaj ,Mosevac. Ljudi su doktori za pugove ,na kraju krajeva ,covjek vozi 3008 ,a sinovi su mu bas specijalisti. I vjerovatno bi ti sve detaljno pregledali i dali najbolji prijedlog. Sretno.
Hvala prijatelju, rijetko sam gore, barem ovako privatno, ponekad se zna desiti poslovno ali to je sa poslovnim autom.

A da mi se ovo desavalo prije nekih 5 godina...e tad sam jos i prolazio cesto, u odredjenim ljubavnim putesestvijama... :green:

mara- je napisao/la: 11. stu 2021, 21:25
Jale80 je napisao/la: 11. stu 2021, 18:15 Meni je mladi Ikić pregledao a poslije radio i servise i zamjenu pumpe. Znaci jako ljubazan, nije bezobrazan sa cijenama i svidio mi se kao covjek ali mi se cinilo da ni on nije zainteresovan za ove komplikovanije kvarove.
Tačno, ali otac mu je katastrofa, ja se 10 dana ranije naručio da mi se zamjeni ulje u automatskom mjenjaču, došao, bio mali, sve po dogovoru. U neko doba se stari pojavi, poče da se dere na onog majstora, što si ga kaže pustio, to traje zamjena (a traje sat vremena). Pa meni govori znaš li koliko sam ja malih servisa mogao uraditi za to vrijeme. I onda mi na osnovu toga za ruke uzeo 80 maraka, to je duplo više nego sat u ovlaštenom servisu. Od tad više nikad nisam otišao kod njega, žao mi zbog malog, ali šta ću mu ja. Kod Ikića Cere mi 30 maraka uzeli za isti taj posao prije 15 dana.
Ne znam, ja sam tih par puta bio, nije se stari mijesao osim sto je naplacivao ono sto je mali radio, nekako sad imam utisak da mu je ovaj dao ultimatum da se vise ne mijesa u ovaj dio oko radova...ali to je samo moj utisak...
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Harun »

Ako kad budes prema Kaknju bujrum kod mene na dijagnostiku bez obaveza, rado cu ti pogledati i par stvari objasniti da si malo spremniji za servisa
Rado bih i u Sarajevo ponio jer sam svake sedmice tamo ali baterija je poprilicno losa

Poslano sa mog SM-A505F koristeći Tapatalk

Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 501
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 94 puta
 pohvaljen: 146 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la kljuc13 »

Cudi me stvarno, inace sam samo ja te srece da uvijek dobijem takav tretman bilo gdje osim u Lukavici iz nekog razloga haha :D
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la milos_je »

Problem jeste, što kažu kolege ubo si loš primjerak. Sa svakim polovnjakom, pogotovo sa tom kilometražom je tako.
Vidim napisao si da si prije ovog vozio još dva Pežoa i da imaš pozitivno iskustvo i da te vežu lijepe uspomene, a sad zbog jednog mijenjaš mišljenje. Malo je kontradiktorno to sve al ajd’.
Ništa nije neriješivo što se mehanike tiče, samo neko ko zna treba da pogleda.
Srećno!


Poslato s fiksnog pomoću Tapatalk
wagon life
Avatar
Jale80
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 20. ruj 2021, 21:31
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 80kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Jale80 »

Harun je napisao/la: 11. stu 2021, 21:43 Ako kad budes prema Kaknju bujrum kod mene na dijagnostiku bez obaveza, rado cu ti pogledati i par stvari objasniti da si malo spremniji za servisa slika
Rado bih i u Sarajevo ponio jer sam svake sedmice tamo ali baterija je poprilicno losa

Poslano sa mog SM-A505F koristeći Tapatalk
Pa znas kako, ja sam bio prosle sedmice na dijagnostici i kako rekoh prijavio je on par tih gresaka, sad mislim sta tu radit, to opet ostaviti trebam nekome pa da ispituje do cega je...i opet potencijalno "bacanje" para dok se ne nadodje do rjesenja...
Ali do Kaknja bih mogao i maksuz, svakako bih sutra trebao u Visoko, ako nista volio bih i zbog tih savjeta :)
Avatar
Jale80
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 20. ruj 2021, 21:31
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 80kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Jale80 »

milos_je je napisao/la: 13. stu 2021, 23:58 Problem jeste, što kažu kolege ubo si loš primjerak. Sa svakim polovnjakom, pogotovo sa tom kilometražom je tako.
Vidim napisao si da si prije ovog vozio još dva Pežoa i da imaš pozitivno iskustvo i da te vežu lijepe uspomene, a sad zbog jednog mijenjaš mišljenje. Malo je kontradiktorno to sve al ajd’.
Ništa nije neriješivo što se mehanike tiče, samo neko ko zna treba da pogleda.
Srećno!


Poslato s fiksnog pomoću Tapatalk
Nije to kontradiktorno Miloše, kad sam rekao lijepa iskustva vipe sam mislio na neke pustolovine koje sam s njima prošao, da ne idem sad u detalje, jel :green:
206 mi je bila najbolja, mali motor, mala potrosnja a gdje sam krenuo tu sam i stigao, 307 vec je bila malo osjetljivija, od ovjesa koji su malo osjetljiviji za nase lose puteve pa sta znam, malo te dizne, malo grijac, malo taj kompersor klime...mislim nista dramaticno ali eto...
Cini mi se sa ovom 308 da sam bas negdje naograisao dobro, ali ucinio sam sta sam mogao, pregledao ga, nije bilo nikakvih ociglednih kvarova na komponentama sistema, relativno jeftino ga dobio...a ostalo je istorija/povijest :green:
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la krajo »

Prijatelju sve i jedana marka ima nekakve svoje "boljke".Još ako je auto loše održavano, onda je to dobitna kombinacija za kvarove i probleme.
Samo ne znam zašto si uopšte i kupovao auto za koji se ispostavilo da već ima nekakve probleme ,slaba vuča?
Jbg sad, šta je tu je.Nadajmo se da ćeš uspjeti riješiti problem.
Avatar
Jale80
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 20. ruj 2021, 21:31
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 1.6 hdi 80kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: Pug 308 - moje iskustvo

Post Postao/la Jale80 »

A druze moj, svaka skola se placa pa i ova moja. Vuca jeste bila slabija i ja sam bio spreman da se upustim u rjesavanje toga jer: turbina, egr, maf, dizne, fap, mjenjac, kvacilo, zamajac - sve je bilo u dobrom stanju. Dakle sta je moglo ostati?
Dakle uzeo sam jer sam bio spreman uloziti jos nesto da se i to provjeri i napravi ali...ko ce znati da tri dobra majstora ne mogu da odgonetnu do cega je i da ce me toliko kostati?
Dakle to je bila moja skola, sta da radim, ja sam samo ooisao svoje iskustvo.
A i iz nekih drugih iskustava znam da su pugovi skloni nekim ponekad cudnim simptomima i kvarovima. Nisu to losa auta ali jbg kad nekog nesto uziga...meni je dolazilo da ga niz liticu gurnem. :D
Ali evo ide, koristim ga, nema fapa i egra, norma je 1, drzi konstantno gresku, ali mirno radi, gasa prima, ne dimi, ne trese...pa sam se malo smirio iako moram jos i to provjeriti sta je :respect:
Odgovori

Natrag na “Općenito”