307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Odgovori
Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: 307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Post Postao/la kole_kolak »

mara- je napisao/la:
nvram je napisao/la: 14. stu 2021, 14:52 Ne znam koliko si siguran u ovo za senzor ali mislim da senzor unutrasnje temperature ne moze biti u isparivacu gdje je puno hladnije nego realna temeratura u kabini.
Prilično sam siguran jer sam vadio čitavu tablu vani kod 307. Tu je stari model imao senzor, redizajn ga nema.
U pravu si. Danas sam vadio radio, nema ništa u prorezu. Čak sam zavlačio duboko ruku da nije otkačen dole, al zaista nema ništa.
Imam i svoju dijagnostiku, danas sam prgledao, nema ništa oko klime. Ostale greške su mi poznate, isključen dpf, neki grijač ne radi, ovo odstupanje položaja turbine je povremeno (čipovan je), vjerojatno je u pitanju trokut senzor na pečurki, al je jako nepristupačan (do ljeta ga ne diram) itd.
Problem grijanja ostaje misterija za sad.

slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: 307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Post Postao/la mara- »

Pa što ne kažeš da imaš dijagnostiku. :D Ne moraju biti greške. Trebao bi da očitaš parametre uživo, da vidiš šta pokazuju senzori, koje temperature. Ne znam sad gdje se to nalazi, ali idi redom, svaka sekcija ima očitavanje tih parametara. Postoje i testovi, možda i ima šta za ventilator.
Ovi su korisnici zahvalili autoru mara- za post:
kole_kolak
Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: 307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Post Postao/la kole_kolak »

Jebem li ga, ima samo temp zraka na ulazu (protokomjer) , i na usisnoj grani (tpm senzor), atmosferski pritisak., temp vode u sistemu., sve djelovalo u normalu, razlika 3-4 c, od one na bordu. Nema nigdje baš nenormalno, kao kad nekima pokazuje -40 itd.

Fkt klime nisam ni palio, za nju pokazuje da je off, i koji je pritisk u sistemu.
Sumnjam još možda i na termostat, jer nekako mi se lijeno penje temperatura., fkt imam kratke ture nekih 7 KM do grada, ne stigne ni na radnu temp.
Al znam da je htio dobro grijati i na leru u garaži, 5-10min rada, ugrije dženet, otopi stakla a temp došla samo do prve crtice. slika

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
 ! Poruka od: Avicii
Nemoj da citiras zadnji post, podrazumjeva se da se na njega odnosi tvoj odgovor.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: 307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Post Postao/la Philby »

Za grijanje kabine imaš i električni grijač dok temperatura rashladne tečnosti ne dostigne potrebnu vrijednost.
Ovi su korisnici zahvalili autoru Philby za post:
kole_kolak
Avatar
kole_kolak
Aktivan član
Postovi: 66
Pridružen/a: 01. srp 2018, 20:52
Lokacija: BiH Cazin
Vozim: 307 2.0hdi 136ps
Ima zahvala: 40 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: 307 '05 slabo puše ventilator kabine na automatski.

Post Postao/la kole_kolak »

Znam, i njega sam pokrenuo preko dijagnostike, čuje se kliktanje elemenata. Sad dali grije il ne pitanje je.

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”