plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Odgovori
Avatar
SENADOVSKI
Početnik
Postovi: 15
Pridružen/a: 18. tra 2021, 21:43
Lokacija: SARAJEVO
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 BlueHDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la SENADOVSKI »

Pozdrav,

otkrio sam da mi se kvacilo ne vraca uvijek kada otpustim pedalu, a što je učestalije ljeti kada je topije...Razlog cuci u plastici na hidraulickom cilindru kvacila, tj. plastika koja dodje u pedali kvacila a na koju se ovaj hidra. cilindar naslanja...Istrosila se ili pukla pa me zanima da li neko zna gdje se može nabaviti ta plastika mimo ovalstenog servisa...jer je tamo bar 3 puta skuplja...Njen serijski broj je 9820342980.

PEUGEOT 308 (T9), 2015 god. 1.6 HDi AdBlue 75kW...

Također kada upalim auto lampica ručne kočnice mi svijetli (znaći radi) ali kada podignem ručnu (nije automatska-električna) onda mi se lampica ne pali iako ručna uredno radi na 2 zubca...Vjerovatno je neki kontakt pa me zanima zna li neko gdje bi mogao biti problem i kako da dodjem do njega...

Hvala unaprijed i sorry ako je (su) teme negdje već postavljene...fakat nisam mogao naći ovakvu temu...
 ! Poruka od: mara-
Tema ti je premještana u odgovarajuću sekciju foruma
Avatar
krajo
Iskusan član
Postovi: 876
Pridružen/a: 31. sij 2016, 19:31
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Pežo 308 T9
Motor: 1.6HDI 68kw
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 138 puta
garage

Re: plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la krajo »

Ipak provjeri u ovlaštenom za tu plastiku. Čini mi se da sam negdje vidio da je neko negdje pisao da je tu plastiku kupio u ovlaštenom i da nije pretjerano skupa.
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la anel007 »

Pogledaj ti tu stipaljicu u ovlaštenom, čisto sumnjam da ima zamjenskih i u kojoj god prodavnici da je kupis bit ce iz ovlastenog uz uračunatu marzu prodavaca ;)

Sent from my Mi 10T using Tapatalk

slika ¦ slika
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la mara- »

Da, i ja mislim kao Anel. To je specifičan dio za taj model, i sumnjam da neko zamjenski pravi, jednostavno neisplatno. Košta 25km u ovlaštenom.

Što se tiče lampice, spojiti dijagnostiku, da nije šta oko kočnica, nije se stim igrati.
Avatar
nace
Aktivan član
Postovi: 118
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:30
Lokacija: Tesanj
Vozim: Peugeot 308 1,6 HDI
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 14 puta
Kontakt:
garage

Re: plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la nace »

SENADOVSKI je napisao/la: 17. stu 2021, 14:46 Pozdrav,

otkrio sam da mi se kvacilo ne vraca uvijek kada otpustim pedalu, a što je učestalije ljeti kada je topije...Razlog cuci u plastici na hidraulickom cilindru kvacila, tj. plastika koja dodje u pedali kvacila a na koju se ovaj hidra. cilindar naslanja...Istrosila se ili pukla pa me zanima da li neko zna gdje se može nabaviti ta plastika mimo ovalstenog servisa...jer je tamo bar 3 puta skuplja...Njen serijski broj je 9820342980.

PEUGEOT 308 (T9), 2015 god. 1.6 HDi AdBlue 75kW...

Također kada upalim auto lampica ručne kočnice mi svijetli (znaći radi) ali kada podignem ručnu (nije automatska-električna) onda mi se lampica ne pali iako ručna uredno radi na 2 zubca...Vjerovatno je neki kontakt pa me zanima zna li neko gdje bi mogao biti problem i kako da dodjem do njega...

Hvala unaprijed i sorry ako je (su) teme negdje već postavljene...fakat nisam mogao naći ovakvu temu...
Ovo sam ja mijenjao prije godinu ,23,5 KM ,nije skupo. Kupio u Verano motors Banja Luka. A svugje bi u servisima trebalo biti isto. I ako imas kakvog svog majstora da ti zamijeni.

slika

To je ovo ,broj 14
Avatar
aquarius
Početnik
Postovi: 20
Pridružen/a: 15. vel 2021, 14:01
Lokacija: Prnjavor
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6L e-HDi/ DV6 FC 8V 88KW
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 4 puta
garage

Re: plastika hidraulicnog cilindra za kvacilo

Post Postao/la aquarius »

Ja mijenjao, kupio u Verano BL i mrka kapa. I dalje lijepilo. Cijena bila 24,85 KM
Taman sam se zaletio da kupim cilindar kvačila (302,45 KM) ali mi je mehaničar rotirao plastiku cilindra i problem riješen. Do kada će "fix" trajati, nemam pojma. Već pola godine frcera bez problema.

Sent from my AC2003 using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Kvarovi”