307 1.6 HDI par pitanja

Odgovori
Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Od skoro sam vlasnik 307 karavan 1.6 HDI, 66kw.Generalno sam zadovoljan, ali ima par stvari koje me nerviraju.
Onaj displej sa informacijama, ili kako li se već zove, ne pamti podešavanja tj sve namestim ali čim se auto ugasi sve se resetuje tj ne zapamti ništa, ni vreme ni datum ni jezik, i samo blinka. Da li neko ima iskustva kako rešiti? Na netu neki kažu da se to deša va kada je akumulator oslabio, auto pali kao munja i ništa ne ukazuje da je slab, neki kažu reset bsi-ja.
Daljinac od centralne ne radi, tj ne znam da li on ne radi ili nešto drugo, uglavnom daljincem ne mogu ništa, ključem normalno otključavam i zaključavam. Neki savet...
Imam elm327 obd i isčitao sam neke greške programom car scaner, mogu ih i postaviti ovde, nego sam mislio da ih pobrišem pa da vidim da li če se i dalje pojavljivati, da li smem.
I na kraju, da li bi prva dva problema rešilo, ili bar ukazalo na rešenje, odlazak na pravu dijagnostiku u servis.
Unapred hvala.
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 505
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 147 puta
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la kljuc13 »

Nebi trebalo da se resetira sve poslije gasenja, odvezao bih nekom elektricaru od povjerenja da pregleda sve za svaki slucaj. Dodatno mozda pregledati postavke da nema veze s tim.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4663
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 293 puta
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la kula »

Odlazak na pravu dijagnostiku prvo pa onda dalje...

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Na engleskom forumu naletim da je imao isti problem kao ja, osigurač bio neispravan, pa se ponadao, ali nije to :(
Kad sam pomenuo osigurače, u uputstvu se pominje da za napajanje bsi-a postoje dva od 80A u delu kod motora, kod mene su najjači 40A i nekako mi nije to taj raspored.
Jasno je da je prvi korak dijagnostika, ali smo poznati po tome da volimo sami da čačkamo :)
@kljuc13 na šta si mislio pod postavkama, misliš na sam displej?
Da još jedna stvar, po svim šemama koje sam našao radio treba da, na kontaktu 12,ima stalni napon, kod mene je preko ključa?
Svakako hvala na odgovorima
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la mara- »

I dalje je moguće da je do akumulatora. Najbolje ovako provjeri. Kada ugasiš auto, sačekaj 5 minuta bez da diraš išta, dakle ni vrata da ne otvaraš, i daj kontakt, bez paljenja auta, vidjećeš da li se resetovao datum. To isto sutradan provjeriš, samo kontakt, bez paljenja. Jer tokom verglanja, povuče se puno struje, pa je moguće da toliko povuče paljenje da ne ostane dovoljno da održi memoriju. To bi značilo da je na granici akumulator.

Što se tiče ključa, prvo bi mogao probati da uradiš sinhronizaciju. Evo uputstva, piši ako si slab sa engleskim pa da prevodimo. Zanameri ove neke sintaksne greške na tekstu, to su sjajni programeri. :lol:


slika

Što se tiče tih grešaka, smiješ sve pobrisati, sam otaj ELM ti je ništa, ni osnovno ne može prikazati da valja.

Ako ne upali ovo sa ključem, prava Pežo dijagnositka, Diagbox, ima testove za ključ koju uključiš i pritišćeš dugmad da vidiš da li ih registruje.
Avatar
kljuc13
Iskusan član
Postovi: 505
Pridružen/a: 17. stu 2018, 17:45
Lokacija: Bihac
Vozim: 206
Vozim: (T1000)
Motor: 1.6 HDi 80KW
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 147 puta
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la kljuc13 »

Mislio sam na postavke samog displeja ako ima ista da utice na resetovanje, ostane ti provjeriti osigurace i akumulator, ako mozes izvaditi radio ili neku manju plastiku da vidis da nisu kablovi rezani oko kljuca ili kutije i sl, ostalo samo preostaje dijagnostika originalna za provjeriti i/ili elektricar ako igdje bude uocljiv kvar. To je sve sto mi pada na pamet.
Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Ništa od ovoga ne vredi, auto kao da posle par minuta izgubi skroz struju kada se ugasi, ne radi ni osvetljenje kabine,do sledećeg davanja kontakta.
Na dijagnostiku pa dalje...
Svakako hvala na pomoći
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5967
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 359 puta
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la Avicii »

Pa jesi akumulator provjerio? Pali li ti cesto Eco mod, da sam sve pogasi na autu?
Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Eco mod nije ni jednom upalio,bar do sada,za dva meseca koliko je kod mene.
Nisam akumulator proverio,moraću to ovih dana,
mada sumnjam da je on,kad je bilo hladno -10 bez problema upalio,što kažu na pola ključa.
Ma nije ovo ništa strašno,više mene iritira.A baš ovakve gluposti sam hteo da izbegnem,vodio drugara sa sobom koji se,sad se ispostavilo koliko,razume...
Pre ovog pežoa vozio stilo 1.9 jtd koji sam uzeo od zeta,a on ga vozio par godina,pa nit sam ništa gledao nit sam imao bilo kakav problem.
Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Jutros poništio prosečnu potrošnju,kilometražu, prosečnu brzinu, kada sam ponovo upalio auto sve vratio na neku ranije zapamćenu vrednost.Sve me nešto vuče da uradim reset BSI-ja, šta mislite?
Nemam majstora od poverenja za dijagnostiku, svuda su gužve, svi sve znaju... Zato otežem da odem. Na kraju ću kupiti dijagnostiku i sam srediti :)
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2454
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 291 put
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la mara- »

Pa uredi reset, neće škoditi. A i to za dijagnostiku je dobra ideja, ja sam davno sebi uzeo i nisam se pokajao, nije neka investicija.
Avatar
offline71
Početnik
Postovi: 8
Pridružen/a: 19. vel 2022, 05:53
Lokacija: Beograd
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 307 1.6 HDI par pitanja

Post Postao/la offline71 »

Laptop sa instaliranim Diagbox-om i PP2000 je spreman,samo još dijagnostiku da kupim :)
Prvo ću da proverim kapacitet akumulatora,pa reset bsi-ja,pa da vidim šta će se desiti...
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”