Peugeot 307, svega po malo

Odgovori
Avatar
Delitz7
Početnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 08. tra 2022, 12:02
Lokacija: Kakanj
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la Delitz7 »

E pozdrav ljubiteljima peugeota.
Naime, primjetio sam na peugeot-u 307 2.0HDI 79kw par nekih problema za koje nisam siguran ni da su pretjerano veliki ali nerviraju.
Pa ako neko zna kako rijesiti bilo sta od ovoga super :bravo:
1. Nekada mi izmjesa komande prednjeg i zadnjeg brisaca, odnosno izvrsi tipa paljenjem prednjeg i paljenje zadnjega i jos ga posprica :tuga: i tako neke kombinacije zna napraviti sam od sebe.
2. Danas sam primjetio da svjetla kada su na "auto"nekada hoce nekada nece
3. Lampica za pojas, ako nisam svezan nekada svijetli nekada ne.
4. Radio onaj sa sanzerom, cd ako primi ne izbaci ga niti ga pokrene, dok u cd changer mogu ubaciti i izvaditi cd, ali nikakvog efekta, samo radio ide.
5. ONO GLAVNO! Pri dodavanju gasa, u kabini se cuje zvuk slican "turbo whistle", tj ono zvizdukanje kad je turbina za baciti, medjutim vani i u motoru tog zvuka apsolutno nema, turbina radi normalno, auto ide, osjecaj je kao da se na zvucnicima cuje taj zvuk, jer bas i raste i opada kako pritisnem i pustim papucicu gasa.
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la mara- »

1 i 2 su ti komande oko volana, vremenom se izližu elementi unutra i stradaju prekidači. Mislim da imaju ljudi koji rade reparaciju ili da tražiš druge na otpadu, ali moraju biti identične inače će javljati grešku za airbag.

3. Da li samo vozačevo sjedište ili suvozačevo? Suvozač ima senzor u sjedištu, pa može biti da zeza. Vozač nema, neko mora voziti, je li tako. :D

4. A vjerovatno su od starosti stradali čitači CD-a, ne znam šta možeš sem da ubaciš nešto drugo.

5. Ako auto dobro vuče, ne dimi, ne bih se brinuo. Ja isto imam nešto slično evo već godinu i strašno me nervira ali niko ne zna da mi skonta. Isto kao iz ventilacije da se prenosi tako neki zvuk vazduha, a vani ništa.
Avatar
Delitz7
Početnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 08. tra 2022, 12:02
Lokacija: Kakanj
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la Delitz7 »

E da, malo update,sad sam u autu pipkao to da vidim sta je ustvari, hoce li ista odreagovati i primjetio sam da kada upalim pozicije, cd changer odreaguje, nesto odradi, bez obzira da li je prethodno auto upaljeno,na kontaku ili bez kljuca. Sad mi je jedini zakljucak da je neko prije mene nesto to dirao pipkao, i da nesto nije dobro spojeno ili prijavljeno u dijagnostici, ili da negdje ima masu pa da zbog toga to tako sve poludi.
Da li je neko upucen u resetovanje tih sistema(mislim na audio, te kontrolere i slicno) i koja je procedura, mozda "nadodje" tako, na internetu sam vidio samo za BSI modul ali mislim da nema uticaja bas na ovo jer koliko ja bar znam, ne kontrolise nista od navedenog.

EDIT: Za ovo pod tri nisam obracao bas paznju, sad cu nekoga natjerati da sjedi na suvozacevom da utvrdimo :84:
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la mara- »

CD changer odreaguje svaki put ili ponekada? Ako je ponekada, desi se da BSI "zaspe" pa ga ti probudiš paljenjem pozicije. Sumnjam da će ti reset pomoći, to je do kontrola oko volana 99%.

Inače reset radiš tako što otvoriš haubu, zatvoriš sve ostalo. Čekaš četiri minute, ništa drugo ne diraš, ne otvaraš vrata, skineš plus klemu. Sačekaj minut pa vrati.
Avatar
Delitz7
Početnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 08. tra 2022, 12:02
Lokacija: Kakanj
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la Delitz7 »

mara- je napisao/la: 08. tra 2022, 18:35 CD changer odreaguje svaki put ili ponekada?
Svaki put na pomjeranje rucice od svjetala, pa mi je to malo cudno skroz, zbog toga sam mislio da je nesto lose spojeno, mozda su komande volana spojene na iste zice ko i taj prekidac, jer SRC tipka ne mijenja sa cd na radio, al to sam ranije prepisao tome sto nece da cd ni primi ni pjeva :green:
Avatar
milos_je
Iskusan član
Postovi: 710
Pridružen/a: 05. sij 2019, 18:59
Lokacija: Bar
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 88kW
Ima zahvala: 345 puta
 pohvaljen: 308 puta
garage

Re: Peugeot 307, svega po malo

Post Postao/la milos_je »

Prva dva problema, slicna, imam i ja na svom. Meni ponekad nece da upali zmigavac dok ne ugasim i upalim kratka svijetla. Takodje ne radi sirena, na isti nacin je resetujem kao za zmigavac… Nisam se jos zadao u rjesavanje jer bi trebalo rastaviti Comm2000, sklop iza volana.

Je li CD changer spojen sa plejerom? Jer ako mu ne daje signal da nije nedje u prekidu?

Za lampicu pojasa, u utikacu za pojas na vozacevom sjedistu postoji jedan tanki kabal koji nosi signal kada odradi prekidac kada je pojas uboden. Poigraj se malo s njim, mozda je zaprljano nesto ili zasteka pa salje pogresan signal.
wagon life
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”