Problem sa vibracijama

Odgovori
Avatar
mirza_nrg
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 09. svi 2022, 20:17
Lokacija: Maglaj
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 2.0 hdi 120 kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Problem sa vibracijama

Post Postao/la mirza_nrg »

Pozdrav, nisam nasao da je ko imao slican problem,pa da priupitam. Radi se o 308 120 kw 2011 godina automatik pravi nije robot mjenjac na 1800 do 2100 rpm auto kao da ima knedlu u grlu da se izrazim tesko savlada te obrtaje i trese na ubrzanju poslije sve ok bude, greske nema spajan na diagbox cisto sve, nije uvijek moze proci par dana sve ok i odjednom ubrzaje sa jakim vibracijama na volanu, ako se da pun gas odma vrati u manju i sve ok. Danas kad se to desilo otpojen maf i ide neuporedivo bolje i nije bilo vibracija, e sad jel moguce da maf brljavi da nevalja smjesa za sagorijevanja? Nije neki problem al volio bi rijesiti.
Avatar
Harun
VIP Član
Postovi: 400
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:40
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307 2.0HDi i 206 2.0HDi
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 16 puta
garage

Re: Problem sa vibracijama

Post Postao/la Harun »

Odvuci na dijagnostiku ponovo nekome ko zna pogledati malo i parametre i neka pogleda u voznji, moze i maf ili bilo koji drugi senzor da se pokvari i pokazuje pogresne vrijednosti a da ne izbaci gresku.

Poslano sa mog SM-A505F koristeći Tapatalk

Avatar
mirza_nrg
Početnik
Postovi: 3
Pridružen/a: 09. svi 2022, 20:17
Lokacija: Maglaj
Vozim: 308 (T7; 2007–2013)
Motor: 2.0 hdi 120 kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Problem sa vibracijama

Post Postao/la mirza_nrg »

Evo mene nakon duze vremena, do sad sam presao cirka 10 hiljada, vibracije se jave sa vremena na vrijeme nisu uvijek, ono sto je zanimljivo zadnji mjesec sam bio aktivniji da probam rijesiti i sto su dva majstora uspjela naci, lijeva poluosovina gdje ulazi u mjenjac po njima ima lufta te odatle dodju vibracije. Po meni nesto mi nema smisla semering je zdrav ulje necuri a i nema nista u ulju ili cepu ulja posto je ispustano kad se vadila poluosovina da je kakvo habanje valjda bi bilo sitno u ulju? U potrazi sam za poluosovinom koje nemogu vjerovati nema u BiH. Imam volju probati drugu namontirati da vidim kako sjedne.
slika
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”