Upaljena DPF Lampica na 407 nakon sipanja goriva

Odgovori
Avatar
SinisterAl
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 24. pro 2018, 10:40
Lokacija: Mostar
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Upaljena DPF Lampica na 407 nakon sipanja goriva

Post Postao/la SinisterAl »

Pozdrav,

Prije par dana otisao sam da naspem goriva, istina skoro sam bio na rezervi, i tek sto sam upalio auto nakon tankanja upali mi se lampica s porukom "Risk of particle filter blocking. Gorivo je navodno jedno od najboljih u Evropi na toj pumpi.

Eh sada, otprilike 10 dana prije toga isao sam na duzi put od 500km ukljucujuci i autoput gdje racunam da sam ga dva puta "propuhao" na 3000-3500 obrtaja, zatim jedan kraci put od 90km i onda par dana po gradu na relaciji kuca-posao.

Od paljenja lampice presao sam 100km i ne vidim nikakvu razliku u voznji i razmisljam kako da pristupim ovom problemu. Ono sto bih dodao je da je da sam dvije sedmice prije uocio da je poceo pustati ulje, ni sam ne znam odakle buduci da je cijeli motor u masti. Oprao sam motor i sada cekam da dodjem na red kod covjeka koji se bavi ovim. Ne znam mogu li se ova dva problema dovesti u vezu.

Mogu li nesto uraditi sam prije nego ga odvezem na servis? Predlazete odlazak li ovlasteni servis ili da idem kod nekoga ko se specificno bavi ovim (DPF)?
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Upaljena DPF Lampica na 407 nakon sipanja goriva

Post Postao/la Sasa D »

Vjerobatno ti fali aditiva jer kad otvaraš poklopac rezervoara on ubacuje aditiv u rezervoar, tako da posle tankanja upaljena lampica vezana za DPF vodi ka tome. Najbolje je da ga spojiš kod nekog ko ima dijagnostiku da vidiš koju grešku izbacuje i sve oko DPF-a. Ulje iz motora nema veze sa tim.
Avatar
SinisterAl
Početnik
Postovi: 6
Pridružen/a: 24. pro 2018, 10:40
Lokacija: Mostar
Vozim: Peugeot 407
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Upaljena DPF Lampica na 407 nakon sipanja goriva

Post Postao/la SinisterAl »

Odvezao sam ga na dijagnostiku, ispostavilo se da ima permanentnu gresku na pedali gasa i da zbog toga se ne moze pokrenuti regeneracija DPF-a. Receno mi je da probam sa zamjenom pedale, a ako i dalje bude problem onda je vjerovatno do ECU.
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Upaljena DPF Lampica na 407 nakon sipanja goriva

Post Postao/la Sasa D »

Ta greška oko pedale gasa se javlja kod dosta 407, ali to nije uzrok tvog problema.Je li ispratio majstor rad pedale gasa prilikom stiskanja iste. Ako pokazuje tačne podatke onda nije do nje.To nagađanje najviše mrzim. Promjeni majstora. Pedala gasa nije 100%.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”