Reparacija panorame Peugeot 407 sw

Odgovori
Avatar
Kenwood
VIP Član
Postovi: 127
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:08
Lokacija: Bijeljina
Vozim: 407
Vozim: Peugeot 407 SW
Motor: 2.0 HDI 100 KW
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 9 puta
garage

Reparacija panorame Peugeot 407 sw

Post Postao/la Kenwood »

Evo, kao sto sam i obecao da cu postaviti temu oko popravke moje panorame :D
Jos u pregovorima oko kupovine sa prodavcem, rekao mi je da mu panorama "nesto nece"
Bas me bio rastuzio jer mi je to stvarno odlican detalj sto krasi SW seriju 407.
Kupio sam ga i tako, jer je stvarno auto odrzavano i ocuvano maksimalno za svoje godine :neznam:
Nisam puno ni razmisljao, nego narucim set za reparaciju panorame od nekog momka iz Backe Palanke.
Nemam pojma ni sta se nalazi u toj panorami, al ja sam kupio neke "plastike" sto je kao potrosni materijal za panoramu. :245:
Prije 7 dana krenem da rastavljam i skidam nebo sa krova. Prilikom skidanja, pocnu da ispadaju neke plastikice, sto sam kasnije ustanovio da su to plasticni klizaci koji su "srce" panorame :puzz:
U setu sam dobio stvarno svega, komplet plastika sto se mijenjaju na ova 4 panela panorame... mada samo su mi 3 kom. bila potrebna za zamjenu - ostalo sam samo izmijenjao klizace :joj:
U sustini, mislio sam da ce ovo biti veoma tezak zadatak, ali iskreno - nista posebno.... jednostavno do bola :bravo:
Samo je bitno da nadjete i kupite taj set za reparaciju, sve ostalo ide kao podmazano :good:
Ja sam izgleda dobio set za Peugeot 307... pa sam "oguzao" dok sam ismirglao svih 16 klizaca na odgovarajucu mjeru :tuga:
Sve u svemu, uspio sam popraviti panoramu, radi sada kao kad je napravljena, a i ja .... kao malo dijete - presretan. :84:
Bilo mi je malo cudno - kad sam kupio auto, odmah sam ceprkao po krovu da vidim zasto ne radi ni motor od panorame.... mislio sam da nije riknuo !?
Medjutim, njega je neko iskopcao, navukao panoramu rucno i tako ostavio.
Detaljno sam ocistio sine suvom krpom i posle toga ih podmazao sa specijalnom grafitnom masti i to je to :yes:
Postavit cu koju sliku, da mozete da vidite detaljnije o cemu se radi, a ako ko bude imao kakvo pitanje - slobodno saljite ! :wlc:


slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Veliki pozdrav za sve forumase... ako ko ima kakvo pitanje - slobodno pitajte ! :beer:
Ovi su korisnici zahvalili autoru Kenwood za post (ukupno 2):
shekyspenser
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Reparacija panorame Peugeot 407 sw

Post Postao/la Avicii »

Sta reci osim svaka cast na odradjenom poslu :handclap: Bilo bi bas steta da ne radi panorama na ovolikom autu.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Reparacija panorame Peugeot 407 sw

Post Postao/la kula »

Dobar posao. Nije komplikovano al ako se nema zivaca i vremena ne treba ni zapocinjati.

Poslano sa mog SM-A505FN koristeći Tapatalk

Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Reparacija panorame Peugeot 407 sw

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast! Momački posao!
Clapton is God!
Odgovori

Natrag na “DIY”