Granični prelazi

Podijelite svoja iskustva i dozivljaje sa Vasih puovanja
Odgovori
Avatar
sheky
VIP Član
Postovi: 946
Pridružen/a: 21. tra 2017, 22:28
Lokacija: Brcko
Vozim: Peugeot 307sw
Ima zahvala: 800 puta
 pohvaljen: 202 puta
garage

Granični prelazi

Post Postao/la sheky »

Evo zanimljiva i korisna tema.
Je li ko prelazio iz BiH u Hrvatsku u 2023 godini i smije li se unositi kafa I konzerve?
wicked red
Avatar
Anonboi1337
Aktivan član
Postovi: 79
Pridružen/a: 02. ruj 2022, 21:21
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 207
Motor: 1.4 HDI 50kw
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 13 puta
garage

Re: Granični prelazi

Post Postao/la Anonboi1337 »

Nisam u 2023, ali jesam prosle godine i par godina prije tog jer sam radio sezonski. Generalno ja sam nosio po 2 kofera puna hrane naravno na svoju odgovornost. Ako ides tamo i imas dokaz da ides raditi tacnije ides na radnu dozvolu nece te dirat niko sigurno. Ako ides turisticki tu je malo zeznutije ono 50-50 su sanse. Sad uvijek su vece sanse da ce pretresati nekog sa autom nego sa autobusom kad ide kako sam ja isao prije pa ono u busu su pretresali samo strance (engleze,kineze,amerikance i ostale sto vecinom idu Sarajevo-Mostar-HR) i tad se uvijek zapinjalo na granicama zbog njih, ili ako je neki sumnjiv lik kad te pita sto ides on kaze "kod prijatelja" velke su sanse da ce te pretrest.

Ako mozes idi preko Trebinja ako ces Dubrovnik i taj dole dio jer su mnogo slabije kontrole i tamo njihovi stalno prelaze vamo tamo jer rade sezonski meni su ljudi donosili alkohol,cigare i druge ilegalne supstance ;) Mada on sve ti je to kakve si srece, znam price da su i ove njihove Hrvate znali kaznjavati ali to je vjrv da se kvote ispune jbg. Sve zavisi gdje ides al generalno nema potrebe da nosis nista ako si sa autom mozes otici u prodavnicu i uzet nije to toliko skupo (misllim na kafu,pastete i sl.) pola marke-marku ali ako ides turisticki neces sigurno tamo bit mjesecima da ti toliko nasteti.
Odgovori

Natrag na “Putovanja”