P307 SW - vuče u lijevu stranu

Odgovori
Avatar
crankshaft
Aktivan član
Postovi: 117
Pridružen/a: 27. sij 2016, 19:55
Lokacija: Banovici
Vozim: Peugeot 308 1.6 HDI
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

P307 SW - vuče u lijevu stranu

Post Postao/la crankshaft »

Pozdrav ljudi,

U pitanju je Peugeot 307 SW - 2008.godište. Imam problem takav da auto vuče u lijevu stranu i to ne uvijek već povremeno, vozi pravo i odjednom krene skretati ulijevo. Optiku sam probao uraditi više puta međutim kada je podesi, nakon probe, ponovo se poremeti. Sve se počelo dešavati nakon pucanja opruge. Prvo je pukla lijeva opruga koju sam zamjenio uradio optiku trapa i sve bilo super. Međutim nakon 2 mjeseca puca i desna opruga, uspio sam je malo okrenuti da mogu doći do servisa ali je povremeno strugala od gumu. Nakon zamjene opruge počelo se javljati navedeni problem i nisam mogao podesiti optiku iako sam više puta pokušavao. Nakon toga, zamjenio sam sledeće:
- 2 prednja amortizere, 2 prednje opruge, 2x ležajevi amortizera, 2 kugle, 2 selena. Krajnice, spone, stabilizatori su uredu, iako sam i njih mijenjao i nije bilo razlike pa sam ponovo vratio svoje. (prije je bilo i kuckanja,hlupnja preko neravnina, sada nema ništa sem što vuče u stranu)

Znači nakon zamjene svega navedenog isto se dešava, prije zamjene svega ovoga, povlačenje u stranu je bilo dosta izraženije, ali i sada se isto dešava samo slabijim intenzitetom.

Da napomenem, da su prije zamjene na auto bili postavljeni različiti amortizeri i različite opruge, vjerovatno greškom majstora i radnika u autodijelovima.

Sada su ugrađeni sve isti dijelovi kupljeni u Motorexu po broju šasije, kažu da su originalni, međutim isto se dešava, stim da sam primjetio da mi je prednji kraj visočiji sa nekih 2-3 cm sigurno nego ranije.

U prilogu slika računa sa oznakama dijelova koji su ugrađeni.

Ako je neko od vas imao sličan problem ili zna kako riješiti navedeno bio bih mu jako zahvalan.

PS. Sada majstori govore da je u pitanju letva volana... volan kaže ne nasjedne lijepo i zupčanici sa lijeve strane su istrošeni pa ne nalegnu kako treba. Koliko ovo pije vode iskreno ne znam.

Uloženo puno novca za navedeni problem, ali na kraju se opet nije riješilo. U sklopu ovoga urađen je i veliki servis, mali servis, zamjena turbine, set kvačila...

slika
Aethaercyn
Početnik
Postovi: 48
Pridružen/a: 21. lis 2016, 00:51
Lokacija: Lukavac
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79 kW
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: P307 SW - vuče u lijevu stranu

Post Postao/la Aethaercyn »

Kakve su mu krajnice? i gume?
Slican problem sam imao, gdje sam znao optiku raditi za 2-3 mjeseca po 1-2. Problem bio u krajnici i u gumi (prvo provjeri pritisak u gumama).
A sto se tice Motorex-a, ja ih zaobilazim u širem luku. Naravno zbog loseg iskustva sa garancijom na date artikle.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”