3008 2.0 vibracije u kabini

Odgovori
Avatar
nermin_h00
Početnik
Postovi: 4
Pridružen/a: 17. pro 2023, 13:23
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Ostalo
Vozim: Citroen c4
Motor: 1.6 ehdi 84kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

3008 2.0 vibracije u kabini

Post Postao/la nermin_h00 »

Zdravo svima, nedavno sam kupio 3008 2.0 bluehdi 180k na satu, EAT6, godiste 2016 (SUV model). Prilikom provjere auta u ac bloku su rekli da treba zamijeniti sponu - desni nosac motora (tako su napisali). Par dana nakon kupovine dok sam radio updejt mapa primjetio sam da auto bas puno vibrira, najvise se osjeti na prednjim sjedistima, u sjedistu, pod nogama, cemtralna konzola, i kada se vrata otvore vidljivo se tresu. Nazad se manje osjeti, uglavnom pod nogama.

Medjutim kada sam idao na servis nije toliko vibrirao i receno mi je da je takav motor. Neki dan mi je opet poceo vibrirati i uspio sam povezati da vibrira ugl u toku dana a ne ujutro, i kada su obrtaji oko 800 ili ispod. Cim dodje na 850 ili vise vibracije skoro nestanu. Odvukao sam ga kod dedovica, gledao je motor, kaze ne cuje nista, i dizao na dizalicu, isto kaze ne vidi nista da prenosi vibracije. Zakljucak njegov je da su mozda oslabili nosaci ali da ne mijenjam jos jer su skupi (oko 500 KM za desne koji bi se prvi mijenjali), i da cekam da se stanje pogorsa. Nije mi djelovalo kao da su sigurni da je to 100%.

Pitanje za vas, ako neko ima iskustva, da li je moguce da bude nesto drugo, sto se nije vidjelo prilikom dijagnostike auta i pregleda u ac bloku, jer bih promijenio nosace jer me uzasno iritira ta vibracija / treskanje, ali ispade da bih mijenjao jer ja mislim da je to? I da li mozda imate neki drugi servis u Sarajevu za preporuku kome kvar nije samo kad se skroz raspadne nesto, i ko bi mozda mogao nekako povezati odakle dolazi vibracija :pop:

Vozio sam i starija auta, dizele 1999, 2002, vozio se u taksijima, nije ovako treskalo :green:

Hvala!
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2456
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 159 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: 3008 2.0 vibracije u kabini

Post Postao/la mara- »

Obično vibracije ukazuju na nosače motora. Takođe bi mogao uticati nepravilan rad motora. Moraću provjeriti kod svog auta kad se ugrije na koliko drži obrtaje. Možda griješim, ali nešto mi to nisko 800 obrataja.
Avatar
Lid01
Početnik
Postovi: 12
Pridružen/a: 22. ožu 2022, 21:20
Lokacija: Dubrovnik
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 1.6 BlueHdi 73 kw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: 3008 2.0 vibracije u kabini

Post Postao/la Lid01 »

Pratim temu...
Ista stvar na 308 1.6 bluehdi,okretaji na 780 i trese,kada digne okretaje na 820(upaljena klima) ne osjeti se rad motora...
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5970
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 703 puta
 pohvaljen: 361 put
garage

Re: 3008 2.0 vibracije u kabini

Post Postao/la Avicii »

Probaj odvesti na neko drugo mjesto da vide ljudi o cemu se radi. Nek ti pregleda neko detaljno sve nosace motora nekom polugom, zna se otprilike koliko nosac treba da ima normalnog hoda, a koliko ima kada ode. Takodje, ovo sto mara rece, neka neko obrato paznju na te obtaje. Zna se na koliko radi svaki motor, nek premjere dijagnostikom, moze i to biti uzrok :think:
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”