Peugeot 307 1.6 80 kw - Puštanje ulja na turbini

Odgovori
Avatar
Isko00
Početnik
Postovi: 2
Pridružen/a: 08. ožu 2024, 13:27
Lokacija: Tuzla
Vozim: 307 Restil
Motor: 1.6 HDI 80KW
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Peugeot 307 1.6 80 kw - Puštanje ulja na turbini

Post Postao/la Isko00 »

Pozdrav svima. Vozim Peugeot 307 1.6 80kw 2007 godište. Trenutno ima predjenih 285000 km. Imam problem sa puštanjem ulja na turbini i na crijevima od interkulera.
Auto sam kupio prije 5 mjeseci, i nedavno kada sam trebao uraditi mali servis primjetio sam da mi ima dosta ulja ispod turbine i da su masna crijeva od interkulera. Otišao sam kod mehaničara kako bih uradio mali servis i takodje riješio problem puštanja ulja. Ono što je on uradio jeste da je promjenio odušak motora, rekavši da je dotrajao i da vjerovatno nije nikada mjenjan. Takodje je oprao svu instalaciju i crijeva. Posle pređenih 800km nakon servisa i mjenjanja oduška motora, ponovo se pojavljuje potpuno isti problem, ulje pusta na istim mjestima kao i ranije što možete vidjeti dole na slikama gdje pusta ulje. Trenutno nema puno ulja, nisu masna crijeva kao što je to bilo prije nego što sam uradio servis, ali ponovo počinje da pusta ulje na mjestima gdje je puštao i ranije i vjerujem da ce vremenom sa se zamasti kao i ranije. Ne znam da li je ovo ogroman problem i sta bih trebao raditi dalje, jer nisam neko ko se pretjerano razumije. Ovo mi je prvi automobil.
Nadam se da mi možete pomoći, sa nekim savjetima.
Hvala unaprijed.
slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Sasa D
VIP Član
Postovi: 825
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 28 puta
 pohvaljen: 120 puta
garage

Re: Peugeot 307 1.6 80 kw - Puštanje ulja na turbini

Post Postao/la Sasa D »

To je boljka ovih motora. Jako teško da ne bude mastan. Prvo probaj zamijeniti zelenu gumicu koja se nalazi na plastičnoj cijevi koja ide na turbinu (cijev koja ima aluminisku zaštitu na sebi), ako i tada bude puštalo moraš i tu cijev zamijeniti i onda ćeš riješiti problem. 10godina sam vozio taj motor i sve o njemu znam.
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”