Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Odgovori
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la MizaLO »

Imam Peugeot 307 i u njemu Clarion RD3-01 na koji sam hteo da povezem pojacalo ali tu mi se javio problem ...
Pojacalo je Sal slika e sad njega sam hteo povezati na
Clarion sa ovim adapterom slika koji sam ukljucio u Clarion ovde
slika a plavu zicu sa ovog adaptera zakacio na remote na pojacalu ali nije hteo da ukljuci pojacalo tj ne salje uopste signal na njega,
a cinc kablom sam povezao preko istog ovog adaptera ovde slika
(doveo sam pored ove plave zice remote i direktno sa akumulatora + i - na pojacalo) ali nije slao ni audio signal sa Clarion-a na pojacalo....(Da napomenem da je pojacalo provereno kod druga u autu i 100% je ispravno).

Da li postoji resenje kako da povezem ova dva uredjaja posto mi ocigledno ovaj zuti izlaz i clariona ne radi?
Ja sam mislio ako je izvodljivo da za remote dovedem + sa Clariona koji ce da ide na prekidac pa na pojacalo pomocu kojeg cu da ukljucujem i iskljucujem po potrebi ali ne znam odakle da dovedem pomocu ova dva cinc kabla audio signal na pojacalo.
Da li valja dovesti sa izlaza iz CD playera npr prednjih zvuvnika L+R i masu ,da li je to taj audio signal koji je potreban za pojacalo?
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la srky_ug »

MizaLO je napisao/la:Imam Peugeot 307 i u njemu Clarion RD3-01 na koji sam hteo da povezem pojacalo ali tu mi se javio problem ...
Pojacalo je Sal slika e sad njega sam hteo povezati na
Clarion sa ovim adapterom slika koji sam ukljucio u Clarion ovde
slika a plavu zicu sa ovog adaptera zakacio na remote na pojacalu ali nije hteo da ukljuci pojacalo tj ne salje uopste signal na njega,
a cinc kablom sam povezao preko istog ovog adaptera ovde slika
(doveo sam pored ove plave zice remote i direktno sa akumulatora + i - na pojacalo) ali nije slao ni audio signal sa Clarion-a na pojacalo....(Da napomenem da je pojacalo provereno kod druga u autu i 100% je ispravno).

Da li postoji resenje kako da povezem ova dva uredjaja posto mi ocigledno ovaj zuti izlaz i clariona ne radi?
Ja sam mislio ako je izvodljivo da za remote dovedem + sa Clariona koji ce da ide na prekidac pa na pojacalo pomocu kojeg cu da ukljucujem i iskljucujem po potrebi ali ne znam odakle da dovedem pomocu ova dva cinc kabla audio signal na pojacalo.
Da li valja dovesti sa izlaza iz CD playera npr prednjih zvuvnika L+R i masu ,da li je to taj audio signal koji je potreban za pojacalo?
Jel ti se palilo uopste pojacalo kad si ga spojio ? Zelena lampica crvena bilo sta ?
Ako imas na pojacalu HIGH INPUT dzek mozes dovesti sa zvucnika L+R da daje signal pojacalu ....npr ostavis fabricke naprijed a sa zadnjih zvucnika dovedes na pojacalo...
Na low input na pojacalu nemoj dzabe spajati zvucnike sa plyera jer ce poceti zvucnici da clipuju cim malo vise pojacas ili nece nikako davati signal na pojacalo...
evo i slika kako to izgleda na pojacalu
slika
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la MizaLO »

Ne pali se nikakva lampica na pojacalu,stavljao sam ja u auto drugov panasonik cd player i radi sve normalno.Mislim da nema na pojacalu HIGH input ali cu proveriti jos jednom...
Nemam High input imam samo ovo ...slika
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la srky_ug »

MizaLO je napisao/la:Ne pali se nikakva lampica na pojacalu,stavljao sam ja u auto drugov panasonik cd player i radi sve normalno.Mislim da nema na pojacalu HIGH input ali cu proveriti jos jednom...
Nemam High input imam samo ovo ...slika
Ako se ne pali pojacalo uopste u tvom autu onda je do plusa i mase nesto (ili je crklo pojacalo u medjuvremenu), ili nije dobro spojeno ....Remote slobodno spoj gdje dovedes plus na pojacalo malim kablicem i masu normalno na sasiju ili direkt sa kleme mora se pojacalo upalit nema veze sto nije spojeno na player (ako je sve oke sa njim)
Ako se upali onda dalje ides ,cinceva sa svog radiona probas hocel prenijeti signal...
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la MizaLO »

Kao sto rekoh sad mi je u autu drugov cd player i radi sve normalno,pojacalo sam uspeo da ukljucim ali ne dobijam audio signal sa mog cd playera na pojacalo...
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la srky_ug »

MizaLO je napisao/la:Kao sto rekoh sad mi je u autu drugov cd player i radi sve normalno,pojacalo sam uspeo da ukljucim ali ne dobijam audio signal sa mog cd playera na pojacalo...
pa tako reci , mislio sam da si nosio svoje pojacalo u drugovo auto i probao... nismo se dobro skontali :D
eto sve ti je jasno onda , zamijeni player ili ostavi drugov :zvizd: :D
Avatar
MizaLO
Početnik
Postovi: 24
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:32
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: Clarion RD3-01 + Pojacalo Pomoc !!!

Post Postao/la MizaLO »

Hahahaha,pa to sam mogao odma da uradim,nasao sam resenje kod brace kineza mislim da je to to ...
http://www.aliexpress.com/item/Car-Spea ... 84155.html
Ili ako ima negde u Srbiji da se kupi slicna stvar ako budem nasao.
Odgovori

Natrag na “DIY”