Osnivanje kluba

Vase misljenje o forumu , prijedlozi , sugestije
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la ElComandante91 »

:bravos: :bravos: :bravos: :beer:
Clapton is God!
Avatar
Adnan1988
Napredan član
Postovi: 211
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:26
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Adnan1988 »

Svaka castttttttt idemo dalje...
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Avicii »

Vidim ja da ce tu biti nesto.. taman da onu stoju ipo potrosim na pivu :jezik:
E da, Peugeot majice svima gratis da daju :stay:
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la dino »

Neka je krenulo sa mrtve tačke. Bit će tu nešto samo treba, vjerovatno, malo sačekati. Piva, sok, meza,... treba Kuli, a majice dugih rukava, pošto smo kupili kratkih. :129:
P.S. kada dođe do Ministarstva i ja ću se uključiti.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la kula »

Polako doci cemo i do ministarstva.

Sve kuli treba , sve :D
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la kula »

Danas sam imao poziv iz Peugeot BiH i dobili su odgovor od francuza :D

Francuzi su dali zeleno svjetlo Peugeotu BiH da nas mogu pomagati i podrzavati u nasem radu :wii:

Kao oficijelni klub za BiH nas nece priznati iz razloga sto bi smo onda trebali raditi i promovirati Peugeot striktno po njihovim pravilima.

Ovako mozemo nastaviti funkcionirati i osnovati klub u cemu ce nam Peugeot BiH pomoci
ukoliko ispunimo uvjete iz maila koji smo dobili:



Karlo,

Ovo su neki aspekti koje morate ispoštovati, kako sam objasnio telefonom, a kako bismo mogli ostvariti bližu i kvalitetniju saradnju na razvoju kluba Peugeot fanova u BiH:

- Jasno na svim materijalima i prezentacijama, kako online tako i offline, naznačiti slijedeće: Brand i ime „Peugeot“, logo Peugeot kao na slici ispod (Staviti zvaničnu sliku logo-a) kao i slogan „Motion & Emotion“, su registrovani trademark, zaštićen internacionalnim trademark zakonima, te svako neovlašteno korištenje je zabranjeno.

- Jasno na svim materijalima i prezentacijama, kako online tako i offline naznačiti da je riječ o nezavisnom fan klubu ljubitelja Peugeot-a iz BiH i da nije zvanični klub koji djeluje u sklopu Peugeot-a u BiH, Uvoznika Peugeot-a za BiH ili nekog od ovlaštenih Peugeot koncesionara i servisa

- U statutu udruženaj jasno naznačiti da je riječ o neoficijelnom fan klubu ljubitelja Peugeot-a iz BiH i da nije zvanični klub koji djeluje u sklopu Peugeot-a u BiH, Uvoznika Peugeot-a za BiH ili nekog od ovlaštenih Peugeot koncesionara i servisa

- Ne smije biti komercijalne prodaje zvaničnih Peugeot proizvoda i usluga (to znači da klub ispostavlja račun za neki zvanični proizvod ili uslugu)

- Klub može i treba imati svoj logo koristeći neke lokalne i nezavisne adaptacije koje mogu asocirati na Peugeot, ali ne smije koristit zvanični Peugeot logo, Peugeot slogan, kao ni Peugeot font

Ima tu nekih ogranicenja i to cemo u hodu rjesavati.

Znaci jos par konzultacija sa Sarajevom i idemo u realizaciju osnivanja kluba.

Sve koji na bilo kakav nacin mogu pomoci molim da se ukljuce u realizaciju osnivanja kluba.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la ElComandante91 »

Svaka čast, idemo u realizaciju
Clapton is God!
Avatar
Adnan1988
Napredan član
Postovi: 211
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:26
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Adnan1988 »

Svaka cast Kula,idemo dalje..
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Phantom »

odlicno :bravos:
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Avicii »

Konfuzno totalno puzz

Peugeot BIH ce nas podrzavati i pomagati, a francuzi ne priznaju kao oficijalni klub jer hoce da diktiraju svoja pravila :lovac:
Dalje..
''Jasno na svim materijalima i prezentacijama, kako online tako i offline, naznačiti slijedeće: Brand i ime „Peugeot“, logo Peugeot kao na slici ispod (Staviti zvaničnu sliku logo-a) kao i slogan „Motion & Emotion“, su registrovani trademark, zaštićen internacionalnim trademark zakonima, te svako neovlašteno korištenje je zabranjeno.''

..pa ovo:

''Klub može i treba imati svoj logo koristeći neke lokalne i nezavisne adaptacije koje mogu asocirati na Peugeot, ali ne smije koristit zvanični Peugeot logo, Peugeot slogan, kao ni Peugeot font ''

..plus, ako dodam da treba navesti da smo neoficijalni klub na svemu, znaci ostajemo forum ko forum s tim da ce nam Peugeot BIH izaci u susret oko nekih stvari, tipa finansiranja registracije kluba, eventualno godisnjeg domena.. ako sam dobro ukapirao???
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la anel007 »

jbg prosto ljudi hoce pravno da se ograde od svega sto se pise na ovom forumu i eventualno portalu, moras ih razumjeti ogromna je to kompanija a ne neka piljara na cosku ujka stojke, moraju unaprijed brinuti o svemu

kula ja skroz zaboravio za ono o cemu smo pricali, vidjet cu ako ugrabim vremena za vikend procaprkati malo, a i ti me slobodno podsjeti s vremena na vrijeme :good:
slika ¦ slika
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la kula »

Da avici konfuzno jeste.
Kad bi bili oficijelni klub onda bi mi jedini predstavljati Peugeot na podrucju BiH, a to bi mogli jedino po direktivama iz francuske i strogo se drzati njihovih direktiva, a to je sada Peugeot BiH.
Mi mozemo i jedino smijemo biti klub koji okuplja ljubitelje peugeot vozila sa podrucja BiH.
Sto u stvari i zelimo biti.
Ne smijemo se predstavljati kao predstavnici peugeota , jer to nismo i nismo ovlasteni za to.
I meni je malo konfuzno al ako sta zapne, sarajevo je tu i oni ce nas uputiti gdje i sta trebamo napraviti i promijeniti.
Koliko sam ga uspio razumiti ubuduce cemo jedino mi biti podrzani od strane njih dok ni jedno drugo "peugeot" udruzenje nece podrzati :D
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la kula »

anel007 je napisao/la:jbg prosto ljudi hoce pravno da se ograde od svega sto se pise na ovom forumu i eventualno portalu, moras ih razumjeti ogromna je to kompanija a ne neka piljara na cosku ujka stojke, moraju unaprijed brinuti o svemu

kula ja skroz zaboravio za ono o cemu smo pricali, vidjet cu ako ugrabim vremena za vikend procaprkati malo, a i ti me slobodno podsjeti s vremena na vrijeme :good:
Vazi anele nemoj se brinuti budem te podsjetio :D
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la Avicii »

Normalno ljudi, moraju oni brinuti ko ih predstavlja, sta i kako.. to ne kazem, nego mi samo malo ono konfuzno napisano.. al ok. Bitno je da imamo podrsku od Peugeota BIH, pa u bilo kom obliku, dobro je.
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Osnivanje kluba

Post Postao/la dino »

Oni nam samo daju upute koje mi moramo ispoštovati prema njima, da pravno ne "uđemo u njihov teren". To se samo odnosi na grb, naziv i logo udruženja, kao i saradnju sa njima (pod njihovom kapom). To treba sa njima izdefinisati, međutim mi moramo odmah nastupiti prema Min. pravosuđa BiH sa zahtjevom za registovanje. Prvo trebamo održati osnivačku skupštinu i:
1. Donijeti odluku o imenovanju predsj. i zamjenika predsj.
2. Skupština donosi Statut udr. (Skupštinu čine svi članovi udruženja)
3. Spisak osnivača
4. Usaglasiti znak udruženja
S tim zapisnicima i odgovarajućim popunjenim obrascima podnijeti zahtjev uz odgovarajuću taksu (da li će nas pogurati za taksu?).
Čekati odgovor.. violina
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Odgovori

Natrag na “O Forumu”