kugla nosac ili vec sta

Odgovori
Avatar
tigar1982
VIP Član
Postovi: 363
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:45
Lokacija: BiH Živinice
Vozim: peuget 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la tigar1982 »

ako netko zna ili je imao iskustva sa tim dobro bi mi dosao savjet.skoro sam uzeo pezo 307 i prilikom kupovine nisam primjetio da kada naglo pustam kvacilo cuje se udarac kod lijevog tocka takodje i kada idem u unazad pustanjem kvacila isto se cuje mada sam primjetio da se ista stvar osjeti kada idem unazad recimo po nekom ne asvaltiranom putu.sad na tehnickom sam bio kazu da je sve u redu odem na drugi servis da zamjenim ulje i njima predlozim ponovo da pregledaju cijelo auto nista nisu nasli sem da su lose i lijeva i desna kugla,dali moze biti do toga ili nesto drugo jeli ima netko iskustva sa tim od ranije
slikaslikaslikaslikaslika
i napokon sam odklonio kvar na svom pezo dakle simptomi su bili trzanje na lijevoj strani kada se krece u prvoj brzini i rikverc pr pustanju kvacila dakle nesto kao da motor hoce da ispadne mnogo treslo nisam mogao ni zamisliti da bi moglo to biti zbog jedne obicne kugle koju sam zamjenio i stvar rijesena
sada je ostalo samo da rijesim ovaj nosac
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Phantom »

Isto se i meni desilo, mijenjao kuglu kod suvozaca :)
Motion & Emotion
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Avicii »

Ako ti je treslo auto pri polasku kad je pri opterecenju, recimo kad ides u rikver u strani ili naprijed, to ti je vise do ovoga nosaca bilo, mada se i kugla itekako osjeti pogotovu po neravnom terenu.. sto si se i sam uvjerio. Super sto si brzo otklonio kvar ;) Ako si jos svjez sa cijenama dijelova, sarni ovdje cisto da odrzavamo temu ;)

http://www.peugeotclubbih.com/viewtopic.php?f=101&t=260
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Avicii »

E tu smo.. znam da je neko imao ovaj problem. Dakle, zna li neko kako izbiti ovaj ulozak, tj. nosac iz kucista, s obzirom da je kuciste aluminijsko i da nije peporucljivo lupati po njemu a i pravo je tijesno?
Avatar
tigar1982
VIP Član
Postovi: 363
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:45
Lokacija: BiH Živinice
Vozim: peuget 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la tigar1982 »

ako ti je ovako kao kod mene onda moras da skidas poluosovinu i da nosac skines i pomocu prese ovo izbijes meni je tako ovaj lik radio
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Avicii »

A znam to, nego mislio sam da nema kakva laksa varijanta ili neka fora kako to izbiti ovako da se ne skida poluosovina, al eto izgleda da nema.. fak :tuga:
Avatar
Grga
Aktivan član
Postovi: 146
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:49
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 1 put
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Grga »

kod mene su izbili poprilicno lako, mada mi je recno da ce skidati poluosovinu i bilo je ono ajd da probamo pa sta bude i za 2-3 minute je uspio izbit, kaze majstor da u vecini slucajeva nije moguce.. pa sad..
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Avicii »

Nista, kod mene nece, danas sam probao al nisam uspio, moracu poluosovinu vaditi. Inace, danas sam kuglu mijenjao i jedan silen blok na lafeti.. iz***o se ko nikad u zivotu, necu dirnut do auta u narednih mj. dana.. ne pricamo bljak
Avatar
tigar1982
VIP Član
Postovi: 363
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:45
Lokacija: BiH Živinice
Vozim: peuget 307 sw
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 2 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la tigar1982 »

postoji izgleda razlika u postavljanju izmedju 1.6 .1.4. i 2.0 kao ovdje kod mene na slici sad ja kada sam ugovarao sa likom da mi mijenja on kaze 10 15 km i kada je digao na dizalicu kaze pa kod tebe motor 2.0 reko da kaze jbg moramo skidati polu osovinu i tako mi naplati sve ukupno sa ulljem koje je dosuo u mjenjac jer malo iscuri dok izvadi osovinu 30 km za sve i da nosac je izbijao presom
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5954
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Avicii »

A dobro to je otprilike ta cijena. Ma ja danas nisam imao kada to skidati, samo skinuo ovaj dio nosaca sto ide oko ovoga uloska, pokusao izbiti ali bojim se da sta ne polomim, tako da cu ipak skidati sve fino, pa pod presu izbiti :yes:
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: kugla nosac ili vec sta

Post Postao/la Sasa D »

Obo je stara tema, ali isti problem imam na 407 1.6hdi ovaj dole nosač mi je stradao i svi hoće da skidaju poluosovinu i ispuštaju ulje iz mjenjača. Gledao sam na netu kako lik pomoću alata na licu mjesta upresuje nosač, a vadi ga tako što ga pilom prereže i izbije. Ništa na silu.Ima li neko da je tako zamjenio nosač i gdje?
Odgovori

Natrag na “Kvarovi”