Internet kupovina

Pišite o čemu god želite
Sasa D
VIP Član
Postovi: 814
Pridružen/a: 17. stu 2015, 21:23
Lokacija: Brcko
Vozim: 5008 (T87E; 2009–2016)
Motor: 2.0hdi 110kw
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 112 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la Sasa D »

Stigao jutros paket i platio sam samo 3.10km. :84:
Ispravka oko tezine, tezak je 486g!
slika
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la anel007 »

Avicii je napisao/la:Hvala na odgovoru Anele. Ako bude kakvih promjena sa dodatnim naplacivanjem, javljaj ;)

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
stigle od prosli put jos 2 posiljke cijene preko 50 KM od kojih je na jednoj pisao tacan iznos na koverti a na drugoj 20$ i na svakoj je bilo samo 3.5KM troskova pregleda
slika ¦ slika
Avatar
Avicii
Moderator
Postovi: 5953
Pridružen/a: 24. lis 2015, 11:22
Lokacija: Trebinje
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi 79KW
Ima zahvala: 699 puta
 pohvaljen: 357 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la Avicii »

Hvala Anele.
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la dino »

Uprava za indirektno oporezivanje Bosne i Hercegovine (UIO BiH) sutra će u testnu fazu pustiti aplikaciju na osnovu koje će biti riješen problem carinjenja poštanskih pošiljki iz inostranstva.
Potreba angažiranja špeditera prilikom kupovine robe putem Interneta je natjerala UIOBiH na preduzimanje određenih koraka u vidu nadogradnje softwera, prilikom čega bi i pošte mogle raditi usluge špediciji po znatno nižim cijenama ili čak potpuno besplatno.
U proteklim danima bile su burne reakcije građana koji kupuju putem internetskih servisa, a čija se roba u vrijednosti iznad 50 KM posebno carinila kod špediterskih kompanija, UIOBiH je odlučila razviti ovaj server koji će im olakšati kontrolu naručivanja i kupovine.
Da bi pošiljka spadala u nekomercijalnu robu njena vrijednost ne smije prijeći 1.500 KM.
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
Avatar
gemini
Aktivan član
Postovi: 135
Pridružen/a: 14. sij 2016, 14:23
Lokacija: Tuzla
Vozim: 307 SW 1.6 HDI 66kW
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 8 puta
Kontakt:
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la gemini »

Kupio LED sijalice slika 28.februara 2017 g. stigle 14. aprila 2017 cijena 2,34 $ za 10 komada s free dostavom. Svih 10 radi :ok: i CANBUS su. Nisam znao da su sve sijalice unutrasnje rasvjete iste ubodne T10 W5W tako da mi fale jos dvije za osvjetljenje tablice. Znaci treba vam ukupno 12 kom.(2 pozicije u farovima +3 iznad unutrasnjeg retrovizora, +2 bocne na stubu vrata, +1plafonjera zadnja, + 1 gepek sa strane, 1 pretinacsuvozaca + 2 osvjetljenje tablica).
Ovo mi je prva transakcija preko ebay onako za probu a sada tek slijede porudzbe. :84:
p.s. nisu isle na carinu i nisam platio nista dodatno.
Ko drugom jamu kopa, trećom šlajdra! :D
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la anel007 »

Ja od kako sam ae prebacio na aliexpress ebay vise i ne otvaram.

A sto se tice tih t10 sijalica ja sam naletio samo na jedne do sad da valjaju bar kad su pozicije naprijes u pitanju ali njih s kupio 3 komada prije oko godinu i vise ih ne mogu naci a na svakoj crkla prednja dioda. Nedavno mi stiglo tako nekakve 10 komada za 2-3$ i samo bez veze pare bacene, pocele prekidati nekoliko dana nakon postavljanja. Sinoc sam narucio neke kvalitetnije 2 komada su kostala vako 6-7$ pa ćemo vidjeti kako ce se one pokazati.

Inace te sto si kupio su solidne za unutrasnju rasvjetu, i ja imam slicne unutra i evo vec vise od godinu sijaju bez problema.

Carine se isto ne plasi, mora biti vrijednost dobro preko 50 KM i kutija pofine velicine da bi to islo na carinu. Ja od kako kupujem vani (bukvalno zadnjih skoro 10 godina) platio s carinu samo jednom a i to je bilo ove zime kad sul poceli uvoditi kojekakve budalastine da bi sebi skinuli obaveza s vrata.

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la nedicm »

]Da se pridružim, upravo sam primetio da mi blinkaju pozicije napred, ove su trenutno, a već drugi par stavljam, prve su crkle već posle nedelju dana, evo i ove nedelju dana iza blinkaju, po 4 diode na svakoj, znači sutra - prekosutra će crći.
One su mi u kabini, odnosno samo jedna, pošto ne mogu u paru, iako piše da su CANBUS, tinjaju, pretincu i gepeku, Sa njima sam prezadovoljan, ali na tim mestima i nema problema, koje god da budu.
U tablicama i napred na svetlima za čitanje su mi ove. Takodje, unutra rade besprekorno, na tablici već drugi par menjan. Bile su i na pozicijama, takodje crkla jedna.

Za tablice je rešenje:
https://www.aliexpress.com/item/2-x-LED ... 0.0.dtRf94

To smo se složili, ja sam skoro rešio da poručim.

Ostaje samo koje uzeti da valjaju za pozicije...
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la anel007 »

Cekaj ako hoces dok meni stignu ove sto sam narucio pa prenesem utiske. U pitanju su ovakve:

NAO 2x W5W T10 LED Super Bright 2.5W 9 led 3030 SMD 194 168 12V 6000K White Clearance Lights Reading lamp Car Lighting
http://s.aliexpress.com/ueIBniuY
(from AliExpress Android)

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
nedicm
Napredan član
Postovi: 156
Pridružen/a: 07. lis 2016, 08:53
Lokacija: Novi Sad
Vozim: Peugeot 307 1.6 16V
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la nedicm »

Pa meni dodju 7,7e, sa dostavom, par. Vidim da radni vek može da dostigne od 50000 do 10000 sati. Obećavaju.
Hajde, sačekaću baš, pa da vidimo. Nakupi se ovih 2-3e, po 2-3e, pa ništa, bolje dati ovih 8e, a da su čestite i da traju.

Čekaju me još i H1, ali ću ja morati da uzmem i onaj kabel sa koji premošćava sa jednog na dva pina.
p.s. Još za osvetljenje mi treba: H1 - 20e+6,5e
T10 - 8e
Tablica - 10e
----------------
poprilično :)
Avatar
anel007
VIP Član
Postovi: 2281
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:07
Lokacija: Vogosca
Vozim: Ostalo
Vozim: Ford Focus MK2
Motor: 1.6 16v
Ima zahvala: 12 puta
 pohvaljen: 120 puta
Kontakt:
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la anel007 »

Ma samo polako, cesti su mjeseci svaki po jedno i et dok je ljeta zavrsit ces

Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
slika ¦ slika
Avatar
pwnz
Aktivan član
Postovi: 96
Pridružen/a: 17. ruj 2017, 14:41
Lokacija: n/a
Vozim: Peugeot 207 1.6 xs
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la pwnz »

Budući da nikad nisam naručivao preko amazona treba mi pomoć.
U BiH ovo ne mogu naći, a volio bih kupiti novo, u pitanju je sljedeći uređaj

Ako bi mi tko mogao reći okvirno koliko bi me izašlo, koji su dodatni troškovi i sl..
Avatar
Worf
VIP Član
Postovi: 215
Pridružen/a: 26. ruj 2016, 00:00
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 T9 2.0 110kw
Motor: 2.0 BlueHdi 110kw
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 5 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la Worf »

Moj savjet ti je da malo sacekas, jer bi uskoro trebao izaci novi zakon kojim mozes naruciti robu u vrijednosti do 300KM (zajedno sa postarinom) a da ti ne naplate carinu ni PDV, sad se to odnosi na vrijednosti preko 50KM. Koliko ja vidim, ovo bi te moglo izaci manje od 300KM, tako da je bolje da sacekas, inace na ukupnu cijenu sa postarinom ce ti uracunati carinu (od 1-10% uglavnom, zavisi od vrste robe) pa onda na to sve ide PDV od 17% plus jos neki fiksni troskovi obrade i otvaranja paketa.

Nisam nikad preko amazona narucivao, uglavnom preko Ebay-a, narucio na stotine stvari, a vjerujem i da je na amazonu slicno, uglavnom bi trebalo da odmah mozes vidjeti dostavljaju li u BiH ili ne, te koliko kosta slanje.
Avatar
Philby
VIP Član
Postovi: 759
Pridružen/a: 07. stu 2017, 14:43
Lokacija: Banja Luka
Vozim: 307
Motor: 2.0 HDi, 66 kW
Ima zahvala: 33 puta
 pohvaljen: 156 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la Philby »

Ako se malo strpiš da savjet ministara usvoji onu odluku da se oslobađa carine i pdv-a roba do 300 maraka nećeš imati dodatnih troškova.
Inače računaj na nekih 30% onako ugrubo ako ne prihvate dvadeseticu. :D
Avatar
pwnz
Aktivan član
Postovi: 96
Pridružen/a: 17. ruj 2017, 14:41
Lokacija: n/a
Vozim: Peugeot 207 1.6 xs
Ima zahvala: 16 puta
 pohvaljen: 8 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la pwnz »

Evo baš proguglao i naiđem na ovo : https://www.klix.ba/vijesti/bih/ukidaju ... /180207009
Čekam onda još, valjda će to ubrzo biti :)
Avatar
liaar
VIP Član
Postovi: 749
Pridružen/a: 10. svi 2017, 08:46
Lokacija: Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: Peugeot 308 2018
Motor: 1.5 BlueHDI 96kW
Ima zahvala: 140 puta
 pohvaljen: 128 puta
garage

Re: Internet kupovina

Post Postao/la liaar »

Ne znam jeste li svjesni, ali ova vijest i kako će realno biti, će biti dvije stvari. Prvo po riječima ovog sa linka, do sad je to trebalo biti 100% usvojeno, a nije kako se vidi. Drugo, neće biti ni približno ovome što reče ovaj, ali eto, daj Bože da griješim.
slika
Nothing is true; everything is permitted.
Odgovori

Natrag na “Off Topic”