ugradnja morimoto projektora

Napravili ste ili uradili nesto, podijelite to sa nama ( nešto što nije vezano za Vaš automobil)
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la ArminM »

Ja sam pisao kuli prije nego sam poceo radit, znaci bio sam svjestan da cu se mozda morati odreci maglenke i nije mi ni malo zao, ona sad pored ovog svjetla iz projektora ne bi imala nikakvog efekta
Avatar
srky_ug
VIP Član
Postovi: 561
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:41
Lokacija: Ugljevik
Vozim: Peugeot 307 karavan 1.6 16v
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 0
Kontakt:
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la srky_ug »

:bravo: :bravo:
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la kula »

dino je napisao/la:Jest objasnio, ali kud se zaletio na prvu, što nije našao drugu vrstu projektora da ne mora brusiti. :omg: :kava:
Mislio sam na kompletan postupak :pop:

Sijalica je u centru sjenila , i mislim da nema projektora za nas far da mu maglenka ne smeta
Avatar
klol
VIP Član
Postovi: 226
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:05
Lokacija: Sarajevo
Vozim: Peugeot 307 SW
Ima zahvala: 0
 pohvaljen: 0
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la klol »

Ne znam Kula šta bih ti rekao, čini mi se kao da ima prostora za one mini projektore, tipa kod Fiata punta što ugrađuju, mislim da im obični Morimoto projektor ne bi mogao stati u far dimenzijama, vidio sam par puta da su baš mali projektori kod njih. A i ima opcija kupovine onog kao kockastog projektora, ne znam koliko bi on mogao biti iznad sjenila maglenke čisto da se očuva taj prostor bez diranja i koliko bi gornji dio projektora bio možda uvučen ispod one plastike. To nisam vidio još ni na jednom, a radi se o ovom:
slika
Ne znam im tačne dimenzije ali vidio sam na PIKu da ih ima.
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la kula »

A ne znam klol vjeruj mi , samo opet mi se cini da je mal razmak izmedju maglenke i mjesta za sijalicu , nisam siguran ,ali nema vise od 2-3 cm . Armin sigurno bolje zna . A vidi , da ima projektor da se moze ugraditi a da se ne dira maglenka i ja bih poceo razmisljati o ugradnji , a ovako sam istoga misljenja kao i dino .
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la ArminM »

Ja ne znam odakle vama dojam da sam se ja zaletio, projektore i xenone sam imao od oktobra mjeseca. Ugradio sam samo xenone jer sam znao da je procedura ubaciti projektor. Bez sjecenja posla nema, ni sa jednim projektorom. Na slici koju sam vam gore ubacio mozete vidjeti koliko projektor stoji okrenut ka nebu, ako se maglenka ne dira.znavi uopste ne moze da udje na mjesto gdje bi trebao. Takodje imate i sliku kad sam izvadio onu lulicu od od h7 sijalice, i na toj slici mozete vidjeti koliko je razmaka izmedju h7 kratkoh svjetla i maglenke. Prije nego sam se upustio u ovo dobro sam razmislio, skontao se, pricao sa drugom Ligom koji je ovo vec radio i sve sto sam saznao je palo u vodu kad sam otvorio farove. Bez improvizacije, tj sjecenja ni jedan projektor nece stati, ne znam kojeg da je oblika.
Jos jedna stvar, cak i da je maglenka ostala tu, koju bi funkciju imala, kad bi je svjetlo iz projektora prakticno neutralisalo, zbog same jacine svjetlosti, a i polozaja sijalice i projektora.
I na kraju krajeva, malo sam se upalio, ne zamjerite mi, svi bi nesto uradili a ne biste se odrekli nicega, znate i sami da jare i pare ne ide. Jel tunning il nije majka mu stara. Ako cemo stavljati samo oem parts na auta cemu onda ovaj forum?
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la Phantom »

Odlican DIY Armine :D

Jeste napeli na maglenku. Kao sto napisa covjek nikakav efekat s njom. Alo zelite originalnost cuvati onda kupite od facelift farove (uz to branik, haubu, blatobrane) i problem rijesen
Motion & Emotion
Avatar
kula
Site Admin
Postovi: 4659
Pridružen/a: 23. lis 2015, 18:35
Lokacija: Busovača
Vozim: 307 SW 2,0 hdi 79 KW
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 292 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la kula »

Opet objasnio covjek :good:
Razgovarali smo Armin i ja na ovu temu prije nego ce ista poceti raditi i od pocetka je bilo jasno da ce se maglenke morati zrtvovati samo smo se nadali da ce projektor moci stati a ukrasna maskica da se moze oblikovati spram maglenke. Ali eto projektor ne moze stati i maglenke pa pa .
Tako da je jasno ne moze se jare i pare kao sto covjek rece...
Avatar
dino
Moderator
Postovi: 1410
Pridružen/a: 24. lis 2015, 00:50
Lokacija: Kakanj
Vozim: Peugeot 307
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 40 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la dino »

:mah: Nisam ništa ružno rekao, valjda na prvu, koliko se žalio na brušenje bilo mi krivo na fabriku što to nisu prilagodili i za naše farove. :coolg:
Ponavljam, svaka tebi čast, pa si se usudio da ovo napraviš i da sa nama podijeliš i prikažeš.
Ija ću :pop: :beer:
______________________________________________________________________

Posjedujem dijagnostiku PP2000, Diagbox za Peugeot i Citroen
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la ArminM »

Ja se nisam zalio sto sam morao dirati maglenku, istina je da nisam znao u kojoj mjeri cu je morat prilagodit, i kad je bilo da odaberem da ostane maglenka i izgleda nakaradno i nema je nikako odabrao sam ovo drugo. Ne kajem se.
Malo me iznerviralo to sto vecina prica nesto o fabrici. Ljudi dragi ako cemo se drzat fabrike ja prvi se odjavljujem od ovog foruma. Kad me bude zanimalo kako se ponistava servisni interval, mijenja neka sijalica il nesto tako potrazit cu na yt.
I jos nesto, da mi je stalo da vozim auto kako ga je fabrika napravila druzio bih se s penzionerima, a ne ovdje s vama.
Tesko da cu vise pravit bilo kakav DIY. Zivi bili, uzivajte ;)
Avatar
mara-
Site Admin
Postovi: 2442
Pridružen/a: 22. lis 2015, 20:56
Lokacija: Istočno Sarajevo
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Motor: 2.0 BlueHDI 110KW
Ima zahvala: 158 puta
 pohvaljen: 290 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la mara- »

Armine, nemoj se ljutiti odmah. :D Ne možeš od sviju očekivati da rade tuning, niti svi to žele, niti je to svima cilj na ovom forumu. Različiti su interesi. Svaki DIY je dobrodošao, bio to ovakvog tipa kao što je tvoj, bilo to poništavanje intervala.
Avatar
ElComandante91
Moderator
Postovi: 3508
Pridružen/a: 24. lis 2015, 10:46
Lokacija: Doboj, Beograd
Vozim: 206
Vozim: Peugeot 206 ; Citroen C3 XTR
Motor: 1.4E; 1.4 HDi
Ima zahvala: 350 puta
 pohvaljen: 235 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la ElComandante91 »

Vjerovatno je :offtopic: ali zar ovo ne bi bio stayling, a ne tuning?

Inače Armine svaka čast, odličan DIY kao i uvijek! :bravo:
Clapton is God!
Avatar
Phantom
Site Admin
Postovi: 2613
Pridružen/a: 23. lis 2015, 20:49
Lokacija: Teslic
Vozim: Peugeot 307 2.0 HDI 79KW
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 90 puta
Kontakt:
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la Phantom »

Moderator si. Ako nije u odgovarajucoj temi premjesti

Armine neka :D Razumijem sto si iznerviran. Hoces sa diy da nam podijelis svoje znanje, a uce te o socivima (sto nisi ovo, sto nisi ono). Koliko ste sociva ugradili vi? Umjesto da se zahvalimo covjeku sto nas uputi u posao kako da sami uradimo a ne da placamo nekom 150 KM, mi nalazimo mane.
Motion & Emotion
ArminM
VIP Član
Postovi: 1204
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:02
Lokacija: Zavidovici
Vozim: Peugeot 307, audi a6 4f 3.0 tdi
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 17 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la ArminM »

Nije ba problem nista, sto ljudi sto cudi. Zavrsili smo ja i podforum DIY, zaboravite da sam i pisao ista. Ucite sad vi mene nesto sto nije zamjena sijalice, oklopa kljuca itd.
Avatar
Tom
Moderator
Postovi: 2325
Pridružen/a: 24. lis 2015, 01:44
Lokacija: Bar, Crna Gora
Vozim: 308 (T9; 2013–2021)
Vozim: 204, 208, 308
Motor: 1.6 hdi
Ima zahvala: 239 puta
 pohvaljen: 467 puta
garage

Re: ugradnja morimoto projektora

Post Postao/la Tom »

Druže preozbiljno si shvatio kritiku, ma koliko ona bila pozitivna(a ja sam je tako shvatio), i umjesto sto izlazis iz ove priče, poput djeteta kad mu vršnjaci ne daju loptu pa se duri, trebao bi dočarati kolegama da se bez gubitka maglenke ne može izvest ovaj posao.
Ti si napravio dobar posao, to sam ti već napisao, za moj ukus malo slika ali si i to objasnio.
Ali ako treba da slušamo kako si zavrsio sa diy-ovima, i da podcjenjujes bilo kakav rad, pa bio to i reset intervala, a svoj posao uzdižeš kao da si Planetu pomjerio onda obriši i ovaj pa da se razilazimo.

Prica se razvijala u pravom smjeru, i bilo je potrebno naglasiti ljudima da je sa ovim oblikom i veličinom sočiva jedini način izveden, i to je to.
204 1.2 b 1972.
208 1.4 hdi X3 2013,4,5
308 1.6 hdi 2017.
ex: 207
Odgovori

Natrag na “Moj DIY”